Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51

Thread: Някои досега спечелил ли е войната срещу дрънчащите тропащи и скърцащи салони на 145

  1. #1
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default Някои досега спечелил ли е войната срещу дрънчащите тропащи и скърцащи салони на 145

    Така ,от два дни насам взеха много да ме дразнят тия грозни скрибуцания на тапицерйите на моята 145-ца.
    По принцип знам ,че лек срещу това е една 12'-ка на Магнат съчетана с 4бр. Херц но все пак ми е интересно дали някой е успял да направи своята 145-ца тиха?

    Когато се заех да търся от каде идват всички тия изблици на шумове с ужасение разбрах ,че на моята чак пластмасовите прагове скърцат. ,тапициерийте пръщят все едно някой ми троши сухи колнки до ухото ,отпред кадето се свързват духалките с едни грозни черни пластмаси също пращи тая грозната пластмаса.

    Казвайте колеги има ли лек или така си е от завода.
    Last edited by RokFort; 25-10-2008 at 21:40.

  2. #2
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Smile

    Колега да направиш 145 отвътре безшумна е почти невъзможно.На мен лично точно със това ПОЧТИ не ми се занимава.Преди време поправих някои неща,след време се появиха още скърцания и се отказах.Сега просто си усилвам музиката и гледам да не мисля за това.Ако все пак ти се води тази война ти пожелавам успех.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  3. #3
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Един от източниците на скърцане при мене се оказа мястото където се срещат кората на вратата и пласмасовата рамка на стъклото. С WD40 като напръскам изкарва около 4 минути и пак почва. На равен път почти нищо не скърца.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  4. #4

    Default

    В магазините по "левче" продават силикон в спрей, подходящ е за гумените уплътнения на вратите не скърцат а и зимата незалепват.
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  5. #5
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Отстрани на седалката има една пластмаса,където закопчалката на колана се трие в пластмасата и скърца.Залепи нещо меко и седалките няма да скърцат. Между другото всяка кола си има нещо,което поскърцва.Аз съм карал Опел 96-та година,на който му скърцаше също лайсната на парното под прозореца,също корите на багажника,карал съм и няколко рена на които им се разтропаха машинките за прозорците и т.н..Не е само при Алфите.
    Last edited by zaryto; 26-10-2008 at 01:18.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  6. #6

    Default

    Мене по ме дразни кофти возията от колкото скърцането
    145 jtd

  7. #7
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by RokFort View Post
    Така ,от два дни насам взеха много да ме дразнят тия грозни скрибуцания на тапицерйите на моята 145-ца.
    По принцип знам ,че лек срещу това е една 12'-ка на Магнат съчетана с 4бр. Херц но все пак ми е интересно дали някой е успял да направи своята 145-ца тиха?

    Когато се заех да търся от каде идват всички тия изблици на шумове с ужасение разбрах ,че на моята чак пластмасовите прагове скърцат. ,тапициерийте пръщят все едно някой ми троши сухи колнки до ухото ,отпред кадето се свързват духалките с едни грозни черни пластмаси също пращи тая грозната пластмаса.

    Казвайте колеги има ли лек или така си е от завода.
    от годините, километрите и пътищата е скърцането, мойта 166 е на 5 години и пак поскърцва от време на време на кофти път

  8. #8

    Default

    Да не скърцат само 145,мойта 155-ца вътре е като симфония като минавам през неравности
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    моята не скърца, но не я и силя по дупките. за тоя силиконов спрей знам че става още по-зле. талк можеби или нещо такова.

  10. #10
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Няма нищо ново ако ви кажа, че и моита поскърцва от корите. Относн силиконовия спреи аз сам помагал за едно скрибуцащо Рено19, след процедурата стана доста задоволително. Няма да ви разправям, че е спряло напълно да скърца и ако някои си мисли че на 10-15 годишни коли може да оправи тоя проблем много се лъже. Даваите газ на музиката и проблема се решава

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    134

    Default

    Няма и да се опитвам да печеля такива войни,щот е безмислено ще се справя с един два и ще останат 10.Пък и подобни проблеми имат и някои нови коли след 15хил. километри.
    146 JTD-2000г.
    Punto 1.2

  12. #12

    Default

    увеличаваш музиката и всичко спира да тропа ,да скърца
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    19

    Default

    просто пътищата не се отразяват добре на тея машинки . моята като я докарах от италия и на първата седмица взе да си похлопва предницата и да си поскърцва салона
    ама ми скърца само пластмасовата лаисна на навигаторската врата
    145 1.6 Boxer 95` , Ford Fiesta , Ford Transit

  14. #14

    Default

    аз пък разкарах целия салон

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    аз пък разкарах целия салон
    Верен отговор
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •