Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Аларма

  1. #1
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default Аларма

    Имам познат които се занимава с алармички но е малко зелен още и изникнаха малки проблеми при инсталирането на моята Алфичка още нищо не сме и направили на колата,но проблема е там че не можем да намерим от каде да прекараме кабела за сирената тои казва че другите коли на които е слагал имат тапи между купето вътре и двигателя там от кадето минават другите кабели,обаче алфата била нещо от сорта на капсолована. Ако има някои които знае пътя на тоя кабел моля да ме упъти??
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Имам и някои въпроси по отношение на зимните гуми. Намерих доста добри гуми но са високи 55 а не 50 .Мисля да ги сложа на оригиналните джанти ,но се сетих за някакви проблеми със скоростомера които ще се появят и взех да се отказвам. А въпросът ми е ще подпират ли тея 55-ки ако ги сложа и ще се промени ли нещо в динамичните качества на колата освен километража, някаде бях чел че се вдига и разхода ,но мисля че е добре колата да бъде малко по висока за зимата дори и само с 5мм.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    54

    Default

    здравей .аз лично като си слагах алармата и прокатрах кабела покрай вратата .огледай там има начин да мине от там без да баде прищипан или опъван и се скрива добре .успех!а и да те питам от каде мога да си набавя като твоя спойлер
    Last edited by и.петров; 26-10-2008 at 20:26.

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    За кабела на сирената се сваля шофьорския страничен калник и се пробива дупчица в ламаринката под него Излиза точно между педала на съединителя и пантите в една ниша под мокета. Тана нищо не се вижда - никакви кабели. Иначе колко лесно би било на крадеца да го клъцне, ако минава покрай пантите. След като излезе от купето, кабела минава и през един заводски щутцер горе до кората на чистачките, и оттам в двигателния отсег
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Нещо не ми се иска да пробивам дупки в пода на колата, но това маи си устава най удачният вариант. Днес ще търся отвора при чистачките, дано да стане и благодаря много, а за крилото не мога да ти помогна така я взех колата внос от италия ,а ако ти намериш някои да ти направи крило кажи и на мене че искам да си сложа въздухоотводи на калниците или там както му е името
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Споко, дупката се пробива не в пода, а отстрани зад гредата на пантите на вратата. Пада се точно зад мигача някъде, и няма как да влезе вода или други мизерии оттам
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Колеги ,тази кола,като почти всички други си има място през,което минава и оригиналната инсталация.Ако не се лъжа е над таблото с бушоните - дебел сноп кабели в гумен маншон и излиза зад помпата на АБС-а.
    Явно колегата дето монтира алармата е доста "зелен"(не искам да го обидя)или е монтирал аларми само на Голф-ове.

    П.П.Ако ще пробивате,най лесно е над педала на газта.
    Last edited by Ilko Ivanov; 28-10-2008 at 00:06.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #8
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Колеги ,тази кола,като почти всички други си има място през,което минава и оригиналната инсталация.Ако не се лъжа е над таблото с бушоните - дебел сноп кабели в гумен маншон и излиза зад помпата на АБС-а.
    Явно колегата дето монтира алармата е доста "зелен"(не искам да го обидя)или е монтирал аларми само на Голф-ове.

    П.П.Ако ще пробивате,най лесно е над педала на газта.
    Успех колега, да прекараш кабела оттам. Мислиш, че не пробвах ли?

    Да, може да успееш, ако свалиш АБС-а, а покрай него и половината мотор.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  9. #9

    Default

    Колега на оригиналните 16-ки ако сложиш 55-ци ще си точно на заводския размер 205/55/16. не се излагай нищо няма да се промени толкова коренно и няма да опира никъде! аз съм зимата с 205/55/16 а лятото с 225/40/18 и там вече нещата са малко по-сложни, но като цяло няма да имаш проблеми.

  10. #10
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Е колега благодаря аз не знаех ,че оригинално колата е на 55 защото моите са 50-ки незнайно защо. Сега остава само и марка гуми да препоръчаш и всичко е okey ,аз намерих на доставна цена BFGoodrich дано да са добри ,че утре ще ходя да ги копувам.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  11. #11
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Успех колега, да прекараш кабела оттам. Мислиш, че не пробвах ли?

    Да, може да успееш, ако свалиш АБС-а, а покрай него и половината мотор.

    Ами днес проверих...и да от там го прокарвам.Снощи не бях много сигурен,щото не са мн.често срещани ГТВ-та и по-рядко ми идват за аларми.
    Все пак съм дал и алтернатива.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  12. #12
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Ами днес проверих...и да от там го прокарвам.Снощи не бях много сигурен,щото не са мн.често срещани ГТВ-та и по-рядко ми идват за аларми.
    Все пак съм дал и алтернатива.
    E нека се пробва колегата да го прекара и от там. Аз се мъчих една вечер с какви ли не инструменти и помощни средства и официално се отказах от този щутцер. Съвсем културно си го направих с новата дупчица, която описах малко по-горе. И не вреди на нищо, и е съвсем безвредна
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  13. #13
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Вчера ходих при един друг алармаджия и каза нема проблем има от каде да мине кабела.Ще ме удруса 20-тина левчета повече ама поне ще стане работата ,че без тая пуста аларма и каско не мога да си направя.
    Хайде някои да ми каже каде могат да ми направят пълна диагностика във Варна че взе нещо да лапа повечко бензин или на мен кракът ми да е станал по тежък?
    Имам малко проблемче със шофьорското стакло също захапва ми уплатнението горе като затварям вратата ,но не винаги .Възможно ли е стъклото да се вдига повече от нужното или проблема е другаде?
    Last edited by mochko1; 29-10-2008 at 13:11.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  14. #14
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Няма ли Варненски GTV-та?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  15. #15

    Default

    има колега колко ти трябват
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •