Results 1 to 5 of 5

Thread: Не мога да спра въздушния поток от централната конзола!

  1. #1

    Default Не мога да спра въздушния поток от централната конзола!

    Здравейте,
    След като изчетох всички теми във форума, и не открих никъде решение на моя проблем, реших най-сетне да питам.
    Значи проблемът ми е следния. На снимката която качвам съм оградил въздушните отвори на централната конзола на климатроника (може наименованието да не е правилно) под тях има две врътки, които съответно, отварят или затварят потока на въздуха, в зависимост от положението, на което са нагласени. При мене тези врътки се въртят много трудно и въобще не затварят клапите, или там каквото спира потока на въздуха. В резултат на това, въздушен поток има винаги от централната конзола, в резултат на което лятото си докарах плексит, докато карах към морето - не е смешно! Сега идва зима, и е много гадно, защото докато тръгне климатроника, от тези отвори си духа някакъв студен въздух. Много ви моля, ако някой знае решение на проблема да каже. Причината поради която питам тук е че не желая, някой "некомпетентен" да ми осере цялата конзола и тапицерия, докато изучава състава на климатроника. Please Help!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails KLIMA.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  2. #2

    Default

    Понеже усещам "УМНО" мълчание, та да по питам поне някой знае ли как се разглабя тва чудо?
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    две болтчета
    ти изобщо погледна ли го?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by radop View Post
    Понеже усещам "УМНО" мълчание, та да по питам поне някой знае ли как се разглабя тва чудо?
    Има 2 винта в ъглите на конзолата към стъклото, отвиваш ги и внимателно я вдигаш нагоре. Поне при мен излиза без каквото и да е по-голямо усилие. Като я извадиш ще можеш да ги затвориш. Успех
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by pioneer View Post
    Има 2 винта в ъглите на конзолата към стъклото, отвиваш ги и внимателно я вдигаш нагоре. Поне при мен излиза без каквото и да е по-голямо усилие. Като я извадиш ще можеш да ги затвориш. Успех

    Благодаря колега! С твоя помощ махнах въпросната конзола и се оказа.......че и двете клапи си затварят. Ако на някой друг му се случи, а със сигурност ше има такива, щото ми мирише на недоизмислица, да знаете, проблема е следният: Леглото в което ляга въпросната конзола, няма никакво оплътнение. Поради тази причина, когато затворите клапите, а сте направили да духа в посока към лицето и сте дали на макс климата, през ценатините м/у конзолата и таблото, духа със зверска сила. Сега ще пробвам да му създам някаква изолация със силикон и ще пиша какво е станало.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •