Results 1 to 13 of 13

Thread: Молба - търся предния болт за дърпане на колата

  1. #1

    Default Молба - търся предния болт за дърпане на колата

    Здравейте, имам спешна нужда от болта чрез който се дърпа колата. Моля някой от Варна ако може да ми услужи за няколко часа с него.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by trex View Post
    Здравейте, имам спешна нужда от болта чрез който се дърпа колата. Моля някой от Варна ако може да ми услужи за няколко часа с него.

    Както би казал ТЪРТЕЙ чакай - ще хвърляме боб , ще гледаме на кафе ,на карти и т.н. ,за да разберем каква ти е колата и ще ти се окаже необходимата помощ....

    Не се засягай , но истината е такава
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Както би казал ТЪРТЕЙ чакай - ще хвърляме боб , ще гледаме на кафе ,на карти и т.н. ,за да разберем каква ти е колата и ще ти се окаже необходимата помощ....

    Не се засягай , но истината е такава
    Грешката е моя, така се получава в бързината:
    Алфа Ромео 156

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Чакай да се сетим от кой град си- Варна ,областта или си закъсал на пътя /може би пишеш от лаптоп?/ .....Абе човеко,вземи се в ръце и дай информация ако искаш някой да ти помогне
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Чакай да се сетим от кой град си- Варна ,областта или си закъсал на пътя /може би пишеш от лаптоп?/ .....Абе човеко,вземи се в ръце и дай информация ако искаш някой да ти помогне
    Както написах в началото моля някой от Варна ако може да услужи с този болт за няколко часа.
    Колата си е паркирана в града, трябва да се закара до сервиз, просто нямам болта а оригинален струва 60-так и може да дойде след половин месец.

  6. #6
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Предния и задния са едни и същи) т.е. куката е една.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Предния и задния са едни и същи) т.е. куката е една.
    Мислех че този форум цели да помогне на хората, а не да си правим майтапи кой болт бил преден, лаптоп ли съм ползвал и всякакви пълни глупости, направих първия си пост с цел някой да ми помогне, защото до сега алтернативен вариант не съм намерил.
    Всичко което видях до сега е подигравателни отговори, добре че до сега не съм писал в този форум като съм имал други сериозни проблеми, и недай си боже ти затрябва нещо по-сериозно от един тъп болт, който всеки има, ама се стиска да даде за един час.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Варна, помогнете на човека
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  9. #9
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Колега такова приспособление можеш и сам да си измаисториш. Примери каква е резбата намери подходящ болт от наи-близката железария, завари му една халка за главата и ето ти кука за теглене
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Тоя болт е еднакъв при повечето италиански коли. Не знам коя верига има магазини във Варна, но в Александър Ауто го има и не е 60 лева, а към 25-30.

  11. #11
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by trex View Post
    Мислех че този форум цели да помогне на хората, а не да си правим майтапи кой болт бил преден, лаптоп ли съм ползвал и всякакви пълни глупости, направих първия си пост с цел някой да ми помогне, защото до сега алтернативен вариант не съм намерил.
    Всичко което видях до сега е подигравателни отговори, добре че до сега не съм писал в този форум като съм имал други сериозни проблеми, и недай си боже ти затрябва нещо по-сериозно от един тъп болт, който всеки има, ама се стиска да даде за един час.
    като даваш поводи за шега, естественно е да приемем.))
    ако дойдеш до софия ще ти подаря един.( ей сега заваляха питания от нуждаещи се които са се сетили че го няват) просто ти търсиш помощ от твоя си град. става и от други автомобили.
    Last edited by fiore; 28-10-2008 at 19:57.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  12. #12

    Default

    а някой знае ли с каква резба е куката?

  13. #13
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by barkas_06 View Post
    а някой знае ли с каква резба е куката?
    Ами аз тези дни също се тряснах в тоя проблем и от личен опит споделям: на Алфа 147 и на Ланча Либра е еднакъв - външна резба (щото има и женски, с вътр. резба) Ф18, метрична, стъпка 2мм, дължина на болта 10-12см., на резбата - 2см. Оригиналният болт е валцован от легирана стомана, не по-малко от Ст.5. При теглене тези болтове търпят и сили на огъванe, напр. в завой, и ако се приспособява шпилка или друг болт, трябва да се предвиди здравина (скъсан болт, особено с еластично въже, троши стъкла, дори може да убие човек ) - май малко се изхвърлих , абе трябва да е здрав

    П.с: Оригиналния го купих от Ал. ауто за 39лв., заболя ме корема, та втория го направих със заварка от анкърен болт и дебела, здрава халка, купени от железарски магазин, излезе към 15лв.
    Last edited by Zarini; 16-01-2010 at 23:49.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •