Results 1 to 3 of 3

Thread: Прегряване

  1. #1
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default Прегряване

    Днес в едно задъстване колата разви 110 и нагоре градуси, и се стреснах. Навън беше само 1 по Целзий. След като излязох от задръстването колата се охлади бързо. Оказа се, че перката за охлаждането изобщо не включва. В един момент реших да я побутна с пръст, и нещата се оправиха. В момента се включва без побутване както си трябва. Миришеше на изгоряло от нея обаче и ме притеснява да не се повтори. Според вас мотора на перката ли е за смяна? Лесно ли се сваля. Има ли сервиз, който да ми я свали и да подмени лагерите и четките на моторчето, без да ми смъкне кожата. Знам, че има такива работилници край Сточна Гара, но повечето искат да им ги занесеш свалени. Мерси предварително за помощта.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  2. #2
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    Днес в едно задъстване колата разви 110 и нагоре градуси, и се стреснах. Навън беше само 1 по Целзий. След като излязох от задръстването колата се охлади бързо. Оказа се, че перката за охлаждането изобщо не включва. В един момент реших да я побутна с пръст, и нещата се оправиха. В момента се включва без побутване както си трябва. Миришеше на изгоряло от нея обаче и ме притеснява да не се повтори. Според вас мотора на перката ли е за смяна? Лесно ли се сваля. Има ли сервиз, който да ми я свали и да подмени лагерите и четките на моторчето, без да ми смъкне кожата. Знам, че има такива работилници край Сточна Гара, но повечето искат да им ги занесеш свалени. Мерси предварително за помощта.
    А защо не пробваш след като я свалиш просто да промиеш лагеруващите втулки с WD 40 ? Аз на старата си алфа така си поправих охлаждането. Много пепел беше събрала. След пръскане и престой 10 митуни започна да се върти с 1 ръст.

    Свалянето - не би трябвало вообще да е трудно. По спомен беше на 4 или 8 болта и слиза заедно с рамката на радиатора. След това огледай много внимателно къде се държи електромотора за тая рамка. Ако беше по-близо - да съм те навил да я докараш пред работа и вече да е на земята - промита и пробвана.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  3. #3
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Оказа се едно реле според LISAN, и след като го смени не е правила проблеми. Но за перката не е лошо да го направятова превантивно. Благодаря за предложението колега. А иначе като резултат от прегряването на1-2 места от гарнитурите имам леко омасляване. Досега двигателят ми беше като изваден от завода, без грам мръсно по него. Надявам се сега като се охляжда добре да спре.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •