Results 1 to 9 of 9

Thread: За или Против добавките в бензина

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default За или Против добавките в бензина

    Колеги иска мда попитам какво е вашето мнение за това дали си струва да се добавят тези добавки, понеже съм чул различни мнения, че като отпушват едното запушват другото, или по точно се запушват филтрите на колата. Дали реално двигателя заработва по добре и има някакъв добър ефект или си е вятър работа тия добавки ?!

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    пробва ли с търсачката?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    пробва ли с търсачката?
    Да пробвах, има няколко компентара които са малко стари , има нови добавки и нови истории

  4. #4
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Ако зареждаш бензин от ЕКО 100 или 95+, Shell V Power то тогава добавки не ти трябват защото в тези бензини има добавки. А добавките според мен имат само предимства и са хубаво нещо за работата на двигателя.
    http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=547&lan=1

    http://www.eko.bg/Text.aspx?menuitemid=408&lan=1

    ако слагаш обикновен 95 или 98 то една добавка за бензин е добре дошло към него.
    не очаквай чудеса да станат след това, но е все пак глезотиика за двигателя, а тука има много алфисти които се отнасят и глезят повече автомобилите от колкото жените си

  5. #5
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Аз лично съм против ези добавки в бензина.Ако кареме с нормалн и хубав чист бензин колие ни ще вървят по-различен начин и ще харчат по-малко.Качеството на гориват в БГ е под всякаква критика.Ако сет забелязали,че като ви докарат кола с бензин от Германия,Италия и др. страни колата върви по различен начин и като и сипеш от нашия бензин колата умира.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  6. #6
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Напълно си прав колега аз моята когато я купих още и я карах по магистралата към вкъщи вървеше страхотно беше си още с италиански бензин. Тук съм слагал и ОМВ 100 и шел 100 и пак не е вървяла така
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    а нужно ли беше тази тема да е в този раздел.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Напълно си прав колега аз моята когато я купих още и я карах по магистралата към вкъщи вървеше страхотно беше си още с италиански бензин. Тук съм слагал и ОМВ 100 и шел 100 и пак не е вървяла така
    Тези факти са безпорни колеги, зимата работих в Англия, от там си купих тойота авенсис, карал съм я в Англия със английски бензин, по магистралите понеже закъснявах за ферибота на връщане помня как ускоряваше от 140-160 просто ускоряваше, минах цяла англия, отидох до франция , колата беше препълнена с багаж Авенсис 1.8 98' при средна скорост над 120 км ми даваше разход 6.5 , във Франция заредих бензина пак беше идеален,Налагаше се да ида до Швейцария понеже майка ми работеше там, забрах и нея , напълних резервоара понеже е много по евтин от другите страни, от там през австрия, на излизане от Австрия напълних един резервоар за да мина през Унгария и да не зареждам с тяхните пари че ще ми върнат и не могада ги похарча за нищо, и така влезнах в Сърбия, там заредих на ОМВ колата сякаш заработи на 3 цилиндъра вече над 140 нямаше същата мощ, дойдох си в Бг в София още заредих на Лукойл пълна скръб....

  9. #9
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Добре де за горивата ни е ясно на всички на какво ниво са. Мен ме интересува, някой знае ли нещо (имам предвид не да е прочел някоя брушура на някакви си там добавка), било то проведени тестове от независими лаборатории, т.е. информацията която дава да е достоверна, или най-малкото да сподели какво е пробвал и наблюденията му, а не някави си там рекламни тексчета. Примерно аз на предишната ми кола (пежо 1.6 инжекция) съм и сипвал добавка за почисване на инжекциона. Не беше нито кой знае колко скъпа, но имах видимо подобрение на динамиката и чуствах колата по-"жива". Казаха ми да я сипя в 40л. бензин и след това да изпразня 2-3 резервоара и тогава чак да повторя процедурата. Аз естесвено очарован от резултата още на следващото пълнене на резервоара изсипах още едно шишенце. По-голямо подобрение нямаше, но пък ми се появиха поне пет дупки по цялата ауспухова система. Така се бях разбръмчал, че дадох после 20-30лв за да ми закърпят гърнетата
    С дизела нямам никакъв опит. Ако някой е слагал на неговата накакви добавки, да ми каже какви, за какво и най-вече за крайните резултати.
    Благодаря предварително за компетентни отговори.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •