Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Качествата на масло Selenia !

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Срока на годност видя ли му го? Пък, каква е математиката, ако е "малко по-тънко от Селения Рацинг"???
    Абсолютно........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #17
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by vsd View Post
    zmeycho, как така е паднала температурата на двигателя. Ако е паднала, значи имаш проблем с термостата, а не че си сложил хубаво масло. Все пак работата на термостата е да ти държи температурата в определени граници. Дори и маслото теоретично да води до по-ниска температура на двигателя, то термостата ще коригира това и като цяло температурата пак ще е в определените градуси. Така че няма как да ти падне от маслото температурата.

    Аз досега карах със селения, но при последната смяна, като отварях тубата (като издърпвах "канелката" от леглото й), цялата тапа или канелка или както се казва ми остана в ръката. После я наместих и все едно никога не бях отварял маслото. Маслото съм го взел от сигурен човек, и гаранция че е оригинално.

    Скоро пак ще сменям и съм решил за AGIP Sinth Common Rail.
    Quote Originally Posted by didod View Post
    За София имах предвид. На изхода за Калотина е. А Ивеко в Пловдив са ПТС- Пълдин Транс Сервиз, но къде точно се намира, не мога да кажа.
    Quote Originally Posted by didiod View Post
    че става на въпрос за масло...вчера си смених маслото и днес излизам и ко да видя локвичка под пробката...че каране в сервиза че викове и се оправи работата...тааа една смяна хиляди главоболия иначе си карам със селениа 20к-и съм доволен ама с др не съм пробвал,така че незнам дали има по-добро
    Приятелю, работата на термостата по принцип е в определен момент да отвори големия кръг и да затвори малкия кръг на огладителната система на автомобила!
    Колкото до теоритичната разлика в работната температура на двг-то да си забелязъл случайно, че когато времето застуди двигателя започва да държи няколко градуса по-никса работна температура?

    Е това мисля, че е отговора на въпроса ти за (теоритичната) разлика от няколко градуса в работната температура на двг-то и си мисля, че все пак има начини за падане на работната температура а?!

    На колегата дидиот ще кажа, че именно ПТС се намират до Техномаркет в Пловдив

    Това за локвичката под колата ти след смяната според мен се дължи на кофти или недозавита пробка
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  3. #18
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    този пост го пльоснах без да искам
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    Ами при студено, температурата си стои на средата. Както и при топло. Нали това е целта на термостата все пак. Разликата е за колко време ще загрее, а не къде ще стои стрелката. Независимо какво ти е маслото, стрелката трябва да ти е на средата. Ако приемем, че новото масло прави по-ниска температура, тогава термостата ще се затвори малко и температурата пак ще стане нормална. Тези изводи ги правя при положение, че за темп на двг съдим по стрелката на уреда на таблото. Ако си измервал на самия двигател, тогава става различно
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  5. #20
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Това за температурата го остави. И въобще тия дето усещат разлика от маслото, че утихвала, че се развъртали обороти и т.н. - човек като почне да си внушава не може да диша. Хората ги изследват в лаборатории за милиони, ние тука ги преценяме на вкус, цвят, мирис и слух ..

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #21
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Това за локвичката под колата ти след смяната според мен се дължи на кофти или недозавита пробка [/QUOTE]

    Точно така колега на майстора не му се е занимавало да ми уплатни пробката и ми създава главоболия
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  7. #22
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Пусти 'майстори'.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #23
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Пусти 'майстори'.
    за бой са някои
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  9. #24
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    В отговор на темата: Мисля си, че след като човек е карал 10-15хил км с едно масло и като го смени, каквото и да е (все пак да е от по известните и качествени марки) колата задължително ще утихне и ще работи по-добре... Нали за това все пак се прави смяна на маслото то си губи свойствата след опр. пробег....Така че и кастрол да беше сложил пак щеше да утихне двигателя и да работи по-добре и т.н...

    Иначе аз лично като човек работещ в индустрията ми е много странно да не кажа смешно, когато някой каже "Щом това пише на предния капак то това е НАЙ_ДОБРОТО".... Това изречение е пълна глупост и всеки човек който малко се интересува знае, че може да сложи каквото си иска масло каквато и да е марка по своя преценка и не само, че няма да се прецака колата(все пак да не е М10д на кола 2000г.), ами може да бъде и много по-добре... Няма лошо който си иска да си слага това което пише на лепенката и да си го купува, още повече ако го е ползвам дълго време, но да се твърди другото изречение е пълна глупост...

    А исках и да споделя, че много хора не отчитат факта че примерно нашите коли са на 10+ години и маслото което тогава е било на топ ниво от топ производител, сега може да е с по-кофти качество, а производителите да си имат големите печалби защото 5млн автомобили от 97г. им пише това на капака и с това си карат...

    Та това са си просто едни разсъждения, който иска може да се замисли, който не иска не е и длъжен...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #25
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Selenia GOLD 10W 40, API SM/CF, ACEA A3/B3/B4; Съвсем актуално ми звучи, дори и за нов автомобил. Колкото за утихване след смяната, напълно съм съгласен- вариатора ми почти не се чува на студено. Макар да сменям на 8000 км. Пак казвам- нямам оплаквания от Селениа и не твърдя да е най- доброто, но е добро.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    plovdiv
    Posts
    40

    Default

    мноооого си прав за селениа
    Alfa Romeo 156

  12. #27
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Селения колеги от години имат рафинерия в Турция, но това не значи че качеството на маслото е по различно от изискванията на марката. Голяма част от маслото се произвежда и пакетира там и след това се транспортира в Италия и оттам се разпределя по пазара. Правили сме опити да внесем директно от Турция, но не успяхме. Изтеглят си го директно в Италия.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  13. #28
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Селения колеги от години имат рафинерия в Турция, но това не значи че качеството на маслото е по различно от изискванията на марката. Голяма част от маслото се произвежда и пакетира там и след това се транспортира в Италия и оттам се разпределя по пазара. Правили сме опити да внесем директно от Турция, но не успяхме. Изтеглят си го директно в Италия.
    Аз пък точно на това не вярвам

    За кой вносител на Селения работиш? Че не можете да си вкарате от Турция

    Дай ми една причина да произведат 30тона масло в Турция и да го закарат до Италия и от там да дойде в Б-я.... Цените за превоза на 20тона масло в НАЙ-ДОБРИЯ СЛУЧАЙ.... Турция-Италия -6 000евро... Италия-България 3500 евро....А Турция-Б-я 2000евро...А продажбите на Селения в Б-я са няколко пъти по 30тона....
    A сега гледаме това сайтче. И производството на Селения в световен мащаб...
    http://www.flselenia.com/ ето и една карта.. http://fl.com.tr/images/world_map2.gif
    Значи правят в САЩ, Бразилия,Германия, Франция, Турция и т.н. после пращат до Италия производството и после пак разпределят обратно


    Защото вноса през турция е абсолютно безпроблем и голяма част от Селенията в БГ от Турция. Самите турци постоянно търсят начини да си набутат производството в Б-я... Няколко пъти съм говорил с цел да ни убедят да внасяме Селения или някой от другите лубриканти които правят...

    На последния автосалон в София щандовете на Agip и Mobil (Омникар) бяха един до други и доста разговори съм провел и те без притеснения споделят че внасят от Турция...

    Та който иска да се заблуждава. Аз НЕ казвам, че маслата в турция са кофти и т.н..., но са масово на българския пазар...



    didod а били ми обяснил как ще усетиш разлика ако сложиш SL клас масло или SJ По какво ще познаеш...
    И аз не отричам, че селения е добро масло... За това съм казал горе че всеки кара с това, което го кефи + изречението по-долу...

    "Всеки кара с това в което вярва, че работи добре"...
    Last edited by VFTI; 31-10-2008 at 14:25.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  14. #29
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Дел.
    Last edited by VFTI; 31-10-2008 at 14:18. Reason: дел
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #30
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Сигурен съм, че няма да позная. Но нали темата е за Селениа, затова пиша за това масло. Далеч съм от мисълта да убеждавам какво масло да си сипват колегите. Всичко казано си е мое мнение и не задължавам никого с него. А иначе доскоро аз и не бях чувал да има SM експлоатационен клас.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •