Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 142

Thread: Индикации (лампи) на арматурното табло

  1. #121

    Default

    Считано от днес сутринта и аз се включвам в клуба на светещата лампичка №7 ... 158 1.9 JTD е колата всичко си върви точно, но нещо ме притеснява .... не е от грешки проверено е

  2. #122
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Rado_1255 View Post
    Считано от днес сутринта и аз се включвам в клуба на светещата лампичка №7 ... 158 1.9 JTD е колата всичко си върви точно, но нещо ме притеснява .... не е от грешки проверено е
    Колега, няма такъв модел алфа. Сигурно си искал да напишеш 156 И лампичката свети точно от грешки. Иди да провериш на друго място. Щом свети, има проблем.

    пп: има друг раздел за 156, тука е за 145/6
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #123

    Default

    Извинявам се, благодаря ... и да объркал съм клавиша ха-ха

  4. #124

    Default

    при мен след чистене на дюзи ми светна тази лампа Номер 7 , явна са ми прецакали датчика. Нека си свети
    Аlfa Romeo 147 1.6 T.Spark
    Аlfa Romeo 146 1.4 T.Spark х2
    Аlfa Romeo 145 1.4 T.Spark

  5. #125
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Лампата няма "датчик". Това е индикация за проблем засечен от ECU-то най-общо казано.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #126
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Пловдив
    Posts
    18

    Question лампа номер 7

    Колеги наскоро си взех една 145 1.9jtd от една седмица забелязвам че лампа номер 7 светва понякога и после изгасва.До колкото разбрах тя има общо с горивната система...та въпроса ми е възможно ли е да свети заради качеството на горивото

  7. #127
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    19

    Default

    7 светва от време на време и след малко изгасва .... досега не съм я хванал точно при какви условия

    9 пак така .... понякога свети, понякога не свети

  8. #128
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    138

    Default

    Quote Originally Posted by Bekich View Post
    7 светва от време на време и след малко изгасва .... досега не съм я хванал точно при какви условия

    9 пак така .... понякога свети, понякога не свети
    7-ма е нормално да ти свети(сигурно го прави когато я караш продължително на загрял мотор), в предвид това, че си на газ.
    За 9-та, имаше теми за този проблем, но съм ти писал в 1-та тема всички тези неща да ги кажеш на Румен, всичко ще ти оправи.
    Alfa Romeo 145 1997 1.4 TSpark 103 h.p.

  9. #129
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    19

    Default

    Всичко ще си кажа аз. Искам да си я направя да си ни вози без ядове.

  10. #130
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    7

    Default

    Здравейте, относно така хубаво светещата лампичка №7 - такааа, аз карам 166 - 2 T.S. - която е с газов инжексцион, работеше перфекно двигателя и на газ и на бензин докато не светна заветната лампичка №7!!! Откакто започна да ми свети постоянно колата започна да си мени оборотите както и когато си поиска и на газ и на бензин. Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ще съм му благодарен да сподели ако знае как да се оправя с него!

  11. #131
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    1 светна днес след доста каране за 3 4 дена минах към 1000 км. и преди малко като се прибирах карах малко по-бързо и като се загледах видях че 1 свети знам че акумулатора не се зарежда в този случай, откачих клемите за малко да видя какво ще стане дали ще изгасне ако не изгасне къде да търся проблема в алтернатора ли?
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  12. #132

    Default

    Алтернатор, кабели, акумулатор, реле-регулатор.
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  13. #133
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by trouble View Post
    Ще помогна с каквото мога и зная:

    лампа 1: Акумулатора не се зарежда (при подаване на контакт светва и изгасва няколко секунди след като запалите, ако всичко е наред)
    лампа 2: Проблем с маслото (при подаване на контакт светва и изгасва няколко секунди след като запалите, ако всичко е наред)
    лапма 3: Само за JTD - Подгряване на свещите (свети жълто) След изгасване се пали автомобила. При проблем лампичката мига.
    лампа 4: Отопление на задното стъкло (свети жълто)
    лампа 5: ...
    лампа 6: Проблем с airbag. При подаване на контакт свети за около 4 секунди и изгасва ако всичко е наред.
    лампа 7: Проблем с горивната система. (при подаване на контакт светва и изгава след няколко секунди след като запалите автомобила, ако всичко е наред)
    лампа 8: Не сте си сложили колана.
    лампа 9: Проблем в имобилайзера (кода в ключа) (при подаване на контакт светва жълто и изгасва веднага ако всичко е наред. В кижката описват светването на този индикатор като ВЪЗМОЖНА ГРЕШКА в кода на ключа и съветват собствениците да проверят документацията как да оправят проблема (може би с различните ключове или да занесат картончето си с кода на майстор, но ако светят заедно 9 и 7, тогава има проблем в самата код система на колата.
    лампа 10: ...
    лампа 11: Автоматично прекъсване на горивото (светва жълто)
    лампа 12: Проблем с ABS (при подаване на контакт светва и изгасва след 4 сек., ако всичко е наред)
    лампа 13: Проблем със спирачната течност (изтичане и др.) Свети и при вдигната ръчна спирачка.
    лампа 14: Проблем с накладките. При проблем свети червено или премигва когато натискате педала на спирачката.
    лампи 16,17,18 предполагам знаете - халогени, габарити-къси, дълги светлини.
    лампа 15: Интересна лампа, би трябвало да свети при включване на задните светлини (демек бялата лампа за задна, или не знам)

    При едновременно светване на 12 и 13 - Проблем с EBD.

    В момента не мога да намеря инфо за 5 и 10 но ще се постарая. Дано да съм ви бил полезен.
    5 е десен аербег, изключен (бебешко столче когато слагате )
    10 съм го виждал на браво жтд 99, след 99 са показват на мястото на километража нивото за маслото и тази лампа е неизползваема .
    Но не знам за какво, ще е точно

  14. #134
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    индикатор № 10 е за минимално ниво на маслото / да долеете масло /, но за да заработи трябва щеката за маслото да ви е с датчик, а повечето са обикновени, т.е., не работи тоя датчик.

  15. #135
    Младши алфист darkman's Avatar
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    8

    Default

    Здравейте колеги номер 7 ми свети постояно.Спирам колата гася я и пак я паля и се скрива за около 1-2 км и пак се появява. Сменяха ми съединител възможно ли е нещо да са откачили и да са забравили да го закачат??
    Колата е Alfa Romeo 145 1.6 Boxer

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •