Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 142

Thread: Индикации (лампи) на арматурното табло

  1. #16
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    На мен 6 и 9 ми светят нон стоп
    Значи имаш проблем върви да ти ги изчистят, даже за кода как ти пали колата?????????
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    Значи имаш проблем върви да ти ги изчистят, даже за кода как ти пали колата?????????
    Нямам идея за 9, но за 6 знам че не ми е вързана възглавницата, съответно нямам и клаксон, което е по-гадното

  3. #18
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by soldier_vl View Post
    Нямам идея за 9, но за 6 знам че не ми е вързана възглавницата, съответно нямам и клаксон, което е по-гадното
    Еми сваляш възглавницата и я връзваш
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  4. #19

    Default

    на мен №7 ми свети постоянно, и на газ и на бензин. от какво може да е това ?

  5. #20
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by Mickael View Post
    на мен №7 ми свети постоянно, и на газ и на бензин. от какво може да е това ?
    От много неща най-вероятно имаш проблем в горивната система! Най-добре отиди на диагностика,че така можем само да гадаем.
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  6. #21
    Болен алфист teo_gti's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Добрич
    Posts
    297

    Default

    Хм тоя №7 и на мене зе да ми пресвятка от време на време тука от няколко дни, я кажете имали нещо общо с термостата щото ми е за смяна (държи не повече от 50градуса колата) или няма нищо общо с температурата.
    146 1.6 twin spark 97 - тотална щета
    146 1.4 twin spark 97 junior за части
    146 1.8 twin spark 97 - продадена
    156 2.4 JTD Q2 Face 04 - настояща

  7. #22
    ОнаЗи лУдатЪъ Pebles's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Милано
    Age
    37
    Posts
    253

    Default

    Ех колеги и на мен ми свети номер 7 и то постояно ама само на дълъг път.спирам колата гася я и пак я паля и се скрива за около 1-2 км и пак се появява.Два пъти ходих чистиха ми грешки и нищо и половина.и мн ме притеснява.....

    A и номер 9 ми светка веднъж.ама за малко нещо сигурно е била полудяла....
    Last edited by Pebles; 15-01-2009 at 23:14.


    ALFA 145 1.6 ТS `97
    & ALFA 156 1.8 TS '99

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    те може и 1000 пъти да ти изчистят грешката от еку-то, но това няма да накара повредения датчик да възкръсне.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by Pebles View Post
    ...
    A и номер 9 ми светка веднъж.ама за малко нещо сигурно е била полудяла....
    9 светва ако ти угасне колата и я запалиш докато е още в движение. Според мен идеята е против кражба - да не могат да ти запалят колата с бутане без оргиналния ключ.

    AR 145 QV '97

  10. #25
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by teo_gti View Post
    Хм тоя №7 и на мене зе да ми пресвятка от време на време тука от няколко дни, я кажете имали нещо общо с термостата щото ми е за смяна (държи не повече от 50градуса колата) или няма нищо общо с температурата.
    Има, да....ще купуваш и датчик...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #26
    Младши алфист _PACO_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Варна
    Posts
    4

    Default

    Някой знае ли със сигурност за какво е N10?
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110hp 2000г.

  12. #27
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    http://forum.alfa145.com/uploads/own...Your%20Car.pdf
    Трябва ви Acrobat Reader, за да се отвори. На английски е и си пише коя ламБа за какво е, и други неща пише, че ако исакте например да ви духа топло трябва врътката на парното да е на червеното. Тоя панел с индикаторите на таблото се ползва и при 155 мисля. За това има разни неща дето никога няма да светнат при 145/6 като например 10.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  13. #28
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Ще помогна с каквото мога и зная:

    лампа 1: Акумулатора не се зарежда (при подаване на контакт светва и изгасва няколко секунди след като запалите, ако всичко е наред)
    лампа 2: Проблем с маслото (при подаване на контакт светва и изгасва няколко секунди след като запалите, ако всичко е наред)
    лапма 3: Само за JTD - Подгряване на свещите (свети жълто) След изгасване се пали автомобила. При проблем лампичката мига.
    лампа 4: Отопление на задното стъкло (свети жълто)
    лампа 5: ...
    лампа 6: Проблем с airbag. При подаване на контакт свети за около 4 секунди и изгасва ако всичко е наред.
    лампа 7: Проблем с горивната система. (при подаване на контакт светва и изгава след няколко секунди след като запалите автомобила, ако всичко е наред)
    лампа 8: Не сте си сложили колана.
    лампа 9: Проблем в имобилайзера (кода в ключа) (при подаване на контакт светва жълто и изгасва веднага ако всичко е наред. В кижката описват светването на този индикатор като ВЪЗМОЖНА ГРЕШКА в кода на ключа и съветват собствениците да проверят документацията как да оправят проблема (може би с различните ключове или да занесат картончето си с кода на майстор, но ако светят заедно 9 и 7, тогава има проблем в самата код система на колата.
    лампа 10: ...
    лампа 11: Автоматично прекъсване на горивото (светва жълто)
    лампа 12: Проблем с ABS (при подаване на контакт светва и изгасва след 4 сек., ако всичко е наред)
    лампа 13: Проблем със спирачната течност (изтичане и др.) Свети и при вдигната ръчна спирачка.
    лампа 14: Проблем с накладките. При проблем свети червено или премигва когато натискате педала на спирачката.
    лампи 16,17,18 предполагам знаете - халогени, габарити-къси, дълги светлини.
    лампа 15: Интересна лампа, би трябвало да свети при включване на задните светлини (демек бялата лампа за задна, или не знам)

    При едновременно светване на 12 и 13 - Проблем с EBD.

    В момента не мога да намеря инфо за 5 и 10 но ще се постарая. Дано да съм ви бил полезен.
    Last edited by trouble; 16-01-2009 at 20:07.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  14. #29
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    лампа 15: светва, когато се включи задна светлина за мъгла. Тя е различна от светлината за заден ход.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by pa4ito View Post
    лампа 15: светва, когато се включи задна светлина за мъгла. Тя е различна от светлината за заден ход.
    Това е копчето на мигачите, натиска се както това за реотана на задно стъкло. Стоповете и габаритите светят по-силно. Трябва да се ползва единствено при изключително силна мъгла иначе бързо изгарят крушките

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •