Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Как се сваля картера?

  1. #1

    Default Как се сваля картера?

    Колеги скоро си счупих картера на алфата.
    Колата е 156 2.0 ТS selespeed.
    Някой може ли да ми каже как се сваля картера?
    Слвалих изпускателните тръби, развих абсолютно всички болтове, които държат картера обаче картера не може да се свали.
    Като се загледах от дясната задна страна на картера има две уши на него през които минава един болт. Този болт минава през тялото което държи дясната полуоска.
    Болта съм го свалили обаче ми се струва, че през ушите които са на картера и през това тяло на полуоската минава втулка, която не виждам абсолютно никакъв начин да сваля и която явно държи картера или поне така ми се струва.
    Ако някой знае дали това е проблема да не мога да сваля картера при свалени изцияло болтове моля да ми каже.
    А ако някой е свалял такъв картер ще е най-добре.

  2. #2

    Default

    Е явно никои не знае как се сваля тоя картер.
    Лошо.
    Ще трябват по-твърди методи за свалянето май. Само да не се получи

  3. #3
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Огледа ли го добре от всички страни за някой забравен болт?
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #4

    Default

    Няма забравен болт. Всичките са свалени.
    Явно трябва да откача полуоската.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    колега вчера свалях картера на Алфа и се сблъсках със същия проблем.погледни откъм скоростната кутия,между нея и двигателя има една ламарина,а тя е подгъната така ,че да пъхнеш инстромент,на две места и отгоре има два болта по малки от предните и задните.същите ги има и от другата страна.ако си ги свалил тях също има и болт който държи лагера на полуоската и картера .главата на болта се вижда но гайката е на кофти място отзат и става само с напипване.ако си свалил и него пъхни някоя шанга м/у лагера икартера и натисни по якичко,гнездата на болта са много плътни и задържат.даже и като го отлепих после маслената цетка ми пречеше да го сваля та се наложи да и отвия единия болт .надявам се че съм ти бил полезен
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  6. #6

    Default

    Да свалил съм всички болтове.
    Въпроса беше само за болта на лагера на полуоската. Той също е свален обаче ми се струва, че през ушите на картера и лагера на полуоската минава втулка в която влиза този болт които се отвива с напипване на гайката. Просто кртера не се мърда макар че го поотлепих там се държи на лагера на полуоската.
    Ако не една цяла втулка там а са две втулки в ушите на картера, които опират в корпуса на лагера на полуоската ще се радвам защото тогава само с повечко напън ще се реши въпроса.

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Не знам, как е при 156. Просто се надявам картинките от е-пер-а, ако може да те ориентират по някакъв начин. Успех.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1561.jpg   1562.jpg   1563.jpg  
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8

    Default

    Мерси на всички колеги.
    Картера вече е свален. Просто искаше зверско напъване с един доста голям лост за да помръдне.

  9. #9
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    освен болчетата нищо друго неси свалял нали,щот и аз тряя го свалям та да знам как става всепк,благодара предварително
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    ТИ ако нямаш специален инструмент не се впускай в приключения защото има две болчета от страната на съединителя трябва доста дълъг торкс да ги развиеш освен това след като се одлепи картера с около 2-3 сантиметра отново не излиза трябва да се лашне смукателя на маслената помпа, добре е да смениш и гарнитурите на аспуха където пипаш за да нямаш проблем НО ако нямаш такъв дълъг торк или трябва да си купиш или направиш защото иначе не става или става но трябва да сваляш и кутията.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    7-кратен световен шампион Shumaher's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Русе
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    освен болчетата нищо друго неси свалял нали,щот и аз тряя го свалям та да знам как става всепк,благодара предварително
    Щом си се омърсил с Opel братле не трябва да се качваш на Alfa поне един месец или да се търкаш в банята с телената четка 3 часа
    Lancia Kappa 2.4 JTD SW

  12. #12
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    какво общо има опела със въпроса ми.и другото което е опела е продаден за мн добри пари-перфектен,всичко му беше проверявано във сервиз на рено и казаха чее мн добре.а и опела него бях карал от 2 месеца
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  13. #13

    Default

    оправи ли картера вече ? Надявам се ,че не си карал така дълго ,щот .......

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  14. #14
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    аз дали съм го оправил питаш колега
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  15. #15

    Default

    за колегата juro1 нали той пуснал темата)

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •