Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 88

Thread: Giulietta (nuova) 1.8 - Пловдив

  1. #31
    Младши алфист mirko_145's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    sofia
    Age
    36
    Posts
    15

    Exclamation :)

    бях на 15 когато един приятел се отказа от такава кола , скоростите му бяха проблем , тои реши да я нареже , седалките и броните ми ги даде на мен , от тогавасъм алфа ромео фен , заедно с него режехме колата на части , от тогава съм запален фен на марката и я обичам повече от жена ми , алфа не е просто кола тя е чуство!!!
    Alfa Romeo 145 1.6 t.s. - 120 hp

  2. #32
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Четах за разлики в карданте на V6, TS и останалите. А има ли разлика м/у кардан от Giulietta 1.8 и 90 1.8?
    Last edited by Vagalinski; 13-04-2009 at 12:49.

  3. #33
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Каретата са еднакви. Другото което би могло да е различно е дължината на задната половина. Издири междуосието на двете коли и ако е еднакво значи и карданите са еднакви на дължина.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #34

    Default

    еднакви са ве разлика има на в6 версиите

  5. #35
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Междуосовото разстояние е еднакво.
    Трябва да са еднакви, въпреки че изненади винаги може да има. Особено след като са минали 25 години...
    Last edited by Vagalinski; 13-04-2009 at 12:49.

  6. #36
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Щом междуосието е същото значи са еднакви! Аз преди време ядох един четвъртит с кардан за 105-та серия и от тогава първото нещо, което гледам е междуосието.
    Alfa Romeo 75 24V

  7. #37

    Default

    евала на колицата

  8. #38
    sedemdesetipetist alfonso_90's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Казанлък,св.Влас,
    Age
    33
    Posts
    623

    Default

    Quote Originally Posted by vip86 View Post
    евала на колицата
    евала на собственика
    ALFA ROMEO 75 2.0 ts
    ALFA ROMEO 75 2.5 V6
    ALFA ROMEO 146 2.0 TURBO

  9. #39
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    джулиетата,носи много запомнящ се дух,има тварде лош характертя е мания,евала
    За жалост, тоя запомнящ се дух доста често съвршва в предприятия като Металекс и Надин. Една междублокова Жулиета така я натовариха преди година на камионче експрес за оня свят.
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #40
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Имам въпрос относно винтовете за регулиране на буталата на задните апарати. Става въпрос за винтовете намиращи се от страната на скоростната кутия, тези които сочат назад. Някой знае ли на кой апарат винта в коя посока се върти за изваждане на буталото навън? От помощ би било и това дали двата винта се въртяха в една и съща или в противоположна посока.
    Трябва да затегна малко, защото ръчна нямам изобщо, а жилото даже е презатегнато (едвам я опъвам до последния зъб) и почти всичко отзад е ново или рециклирано. Предполагам друг начин няма.

  11. #41
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колега, ръчната не се регулира само от вътрешните бутала. Външните бутала играят също роля, тъй като трябва да са достатъчно близко до диска, така че вътрешната накладка, активирана от лостовата система да притисне диска към външната.
    Отговорът на това, за което ти питаш конкретно е, че двата винта се въртят в противоположни посоки за да избутат навън накладките. По точно: десния апарат обратно на часовниковата стрелка, а левия - по часовниковата.
    Ще споделя как постъпвам аз със задните спирачки. Първо закачам всичко - дискове, накладки и т.н., включително жилото, което минава през ухото на купето над диференциала. Опъвам го като вече закачено го натягам докато видя, че леко е събрало лостовете. После регулирам една по една накладките първо на единия, после на другия апарат. Обезвъздушаването може да се направи преди всичко останало.
    За съжаление тези апарати често пъти създават проблеми, разкачат им се механизмите за реглаж от буталцата, протичат, заклинват и съсипват накладки и дори дискове. Горещо препоръчвам преди всяка смяна на накладки старателно да се преглеждат, раздвижват, да им се почистват щифтовете и пластините на накладките.
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #42
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Предварително се извинявам на колегата Vagalinski, че използвам темата му! Извинявай колега!

    Такааа.... явно при мен е протекъл левия апарат от външния винт за регулиране. Поне така ми се струва, защото е омаслено там. Каква е процедурата по оправянето на проблема, че сега ми е паднало всичко като е разглобено?
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  13. #43
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Venci, благодаря ти за поредния бърз и ясен отговор . А щом стоят така нещата с ръчната ще трябва да попитам дали се сещаш и в коя посока се въртяха външните винтове за изваждане на буталата навън.

    Da_Fuse, при мен бяха протекли и двата апарата, но от вътрешните винтове. Оправи ми ги младия Шкодров (има сервиз за спирачки), но ги бави около месец, защото не можеше да намери части, а и цента беше 75 лв. на апарат. Това естествено включваше пълно рециклиране и сега апаратите уж са като нови.
    Ако някой може да те упъти към сервиз извършващ такива услуги в София. А, ако решиш сам да си ги ремонтираш не знам. Само да ти кажа, че в ремонтните комплекти от Еуро 07 няма нищо за тези винтове.

  14. #44
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Външните накладки, за да ги приближиш до дисковете въртиш регулировъчните винтове обратно на часовниковата стрелка. Преди това трябва да се разхлаби контра-гайката и да се внимава с една зегерка, която се явява ограничителна там. Ето една диаграма, която ще е полезна.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails rear caliper adjust.jpg  
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Sandanski
    Posts
    102

    Default

    Quote Originally Posted by Vagalinski View Post
    Оправи ми ги младия Шкодров (има сервиз за спирачки), но ги бави около месец, защото не можеше да намери части, а и цента беше 75 лв. на апарат. Това естествено включваше пълно рециклиране и сега апаратите уж са като нови.
    На такава цена 70-80лв в Сандански докараха в един магазин чисто нов заден апарат за 75-ца.Тогава - това беше преди около година смених и двата апарата на една 2,0TD.Те май и на Жулиетата са същите апарати като на 75 - Венци да каже.
    75 2,0 '85
    75 2,0 TS
    Corsa A 1,4
    Corsa A 1,6 GSI

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •