Results 1 to 8 of 8

Thread: пречи ли това?

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default пречи ли това?

    след като купих колата ми направи впечатление че е мудна на ниската скорост и особено при тръгването.след като я газифицирах стана още по-тромава.често срещан проблем във форума.имаше мнения за вариатор,изпарител,дебитомер и др.но на мен все ми се струваше че нещо я души тази кола.преди 20дена реших да проверя притока на въздух и промених входа преди филтъра(бях споменал на Крусейдар за това)преди трабата която влиза в кутията на в.филтър има още 1 кутия която според това което видях е без никакъв отвор.откачих трабата от нея(но м/у другото го направих щот ми гаснеше на свободна с по-висока скорост).та до тая траба,след като я откачих от тая кутия ей тая кола направо литна,и разхода и сякаш падна но пак си гасне като е с по-голяма скорост по енерция.но това освобождение е просто ....преди като потеглях сякаш бях с ръчна спирачка и постепенно се наемаше.пречи ли нещо за това че съм откачил трабата от тая кутия и каква е тя всъщност.ако съм пратил темата в грешен раздел моля да ме извините и препратите в точния.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    ади а колеги газаджии включете се бе.

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Това би трябвало да е т. н. резонаторна кутия. Служи за намаляване на шума от постъпващия въздух. Едва ли ще ти пречи на работата на колата, но за газта ще те бърка сигурно- вероятно въздуха ще е в повече. И ако сега входа на въздуха е много ниско, има опасност да засмуче вода някой път.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    а стига ве,от де тая вода?

  5. #5
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    При повечко дъжд и по- големи локви, знае ли човек. Но пак нека някой с такваз кола да каже.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    При повечко дъжд и по- големи локви, знае ли човек. Но пак нека някой с такваз кола да каже.
    тя трабата е вдигната на високо,прсто тази кутия е игнурирана от действие.повярвай сякаш карам друга кола.тези 120коня оживяха.

  7. #7
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Провери си тръбата от там където засмуква въздух до разклонението за тая резонаторна кутия да видиш дали има нещо. Това което си направил е да и пуснеш допълнително въздух, а след като преди това не е и достигал значи имаш нещо запушено по въздуховода. По добре да го отпушиш и да върнеш системата в оригиналния вид. Наистина така може да засмучеш вода като преминаваш през някоя локва.

  8. #8
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Колегите са прави. Тази кутия наистина е безмислена, единственото нещо което мове да стане е да влезе вода.
    Ако искаш да го напрйш кадърно, хем да диша колата хем да не влиза вода-слагаш спортен филтър и си гоотов!
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •