Results 1 to 10 of 10

Thread: 166 проблем с аларма

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default 166 проблем с аларма

    Здравейте,
    От скоро съм собственик на 166 2,4JTD. Невероятна кола, но вие си го знаете Искам да я застраховам, но се изисква аларма. Колата има оригинална такава или поне така си мисля защото на нея пише Alfa Romeo. Намира се отпред при мотора под пластмасовите кори вдясно. Сирена и аларма са в един общ модул. Има един куплунг. Няма ключе за изключване.
    С дистанционното в ключовете мога да отключвам и заключвам колата. Едновременно с това светват и мигачите. Сирената обаче не се чува. Вътре в купето имам два светодиода, които не знам за какво са. Единия е в малка пластмасова кутийка залепена за предното стъкло. Втория е на самото табло отгоре на въздуховода. И двата диода не светят. Ако извадя куплунга от сирената, при включването изпиуква веднъж след около 5 секунди. Това ме навежда на мисълта, че самата сирена работи, но алармата е забранена или деактивирана. Някой може ли да ми даде някаква информация за този проблем?

  2. #2
    започва да се пристрастява nicola04's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    42

    Default

    Моята е по същият начин и даже в сервиза ми казаха че нямам аларма! Пълна глупост!!! Опитай следното, заключи колата с бутона на дистанционното изчакай една минута за по-сигурно две, и отключи с ключа някоя от вратите! Ако имаш аларма трябва да започне да свири сирената!
    И на моята и светеха само мигачите като я заключвам и отключвам, но аз имах и едно малко ключе с което се включва и изключва самата сирена!
    Опитай да я отключиш с ключа дано да се "разпишти"
    Поне с мойта беше така! Успех!
    Last edited by nicola04; 03-11-2008 at 16:16.
    Lancia Dedra 2.0 16V
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  3. #3
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Мисля че дори и да нямаш аларма тя не се изисква за застраховка понеже имаш имобил....

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Проблема е решен!
    Алармата заработи. Действително беше деактивирана и най-куриозното е, че предния собственик изобщо не е разбрал, че колата има аларма.
    Благодаря за отговорите!

  5. #5
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Ами пиши как я активира че и ние да пробваме.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Мойта аларма е модел М751 на фирмата META System. Това според мен е някаква италианска фирма, която вгражда аларми във FIAT, ALFA и LANCIA. Поне до този извод достигнах от нета.
    На самата сирена/централа освен модела пише и Alfa Romeo.
    С ключовете на колата ми дадоха и едни чипчета подобни на USB flash памети, само че безконтактни (захранват се от поле). В жабката до бутона за отваряне на багажника има куплунг пак безконтактен, където се пъха и задържа въпросното чипче докато изписка(активира) алармата. След като е активна заработва сирената и светодиода монтиран (в малка пластмасова кутийка) на предното стъкло. По същата процедура може да се деактивира отново. Според мен това чипче заменя кръглото ключе при повечето аларми. Процедурата е предвидена ако се наложи разкачане на акумулатора за да не свири сирената, тъй като ще се третира като саботаж. Тя има автономно захранване(вътре има акумулаторни батерии). Алармата се командва от ключа на самата кола.
    Въпросната аларма се монтира и на FIAT PUNTO.
    Ето един линк, който открих, но тук е монтирана на PUNTO.
    http://www.fiatforum.com/security/15...m-install.html
    Успех! Дано съм бил полезен на някого

  7. #7
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    на мен - да . благодарско,,..

  8. #8

    Default

    Колега страшно полезна тема поздрави! Аз също наскоро взех моята и се чудих как да активирам алармата тъй като при заключване фаровете светват но не е активна! Въпроса е, че нямам такова безконтактно "чипче" както се изразяваш ти а имам едно малко ключе което познати ми казахга че най вероятно е за аларма, но не знам къде се отключва тя с него! До вратата на дясната седалка встрани на жабката има ключалка с + и - изобразени която не знам за какво е там си влиза ключа от колата ( дългия) някакви идеи откъде да я активирам и дали ключето е за това?

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    82

    Default

    Това, което си видял на таблото до дясната врата е за изключване на еърбега. Прави се ако ще се слага детско столче с гръб към движението на предната седалка.
    Това ключе дето го имаш най-вероятно е за ключалката за on/off на сирената. Потърси в багажника на десния калник под бушоните дали нямаш едно гумено капаче. като го овориш ще видиш ключалката.
    Emergency key (not planned for certain markets)

    The emergency key for deactivating the system is integrated in the control unit located in the luggage compartment, on the right hand side.
    It makes it possible to exclude the system, for example in the case of repair operations:
    • by turning the key in an anti-clockwise direction, the system is deactivated: emergency key in OFF position
    • by turning the key in a clockwise direction, the system is activated: emergency key in ON position.

  10. #10

    Default

    Страшно благодаря за отговора...непременно ще проверя! Поздрави!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •