Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 289

Thread: разход на 1.9 jtdm

  1. #1

    Default разход на 1.9 jtdm

    така , я споделете колеги много Ви моля колко Ви е градския разход...

    3-4ма като напишат ще споделя моя, който днес си играх да го изчислявам , не по показанията на бордовия а по изминати КМ и заредено - празно, че е меко казано фрапантен...

  2. #2
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    фрапантен или фрапиращ?
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  3. #3

    Default

    2.4 с около 250кс. е средно 10 градско....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by vladu View Post
    фрапантен или фрапиращ?
    и двете

    изчислих го на около 15-16 но наистина умерено каране, не съм я пънал не съм ускорявал повече от нормалното

  5. #5
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    не мисля, че е възможно да е толкова и да не си забелязал редица други драми, като да не върви изобщо, да не загрява изобщо и т.н.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  6. #6

    Default

    върви си добре, загрява добре...

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Ако нямаш дупка в резервоара, давай данните да смятаме и ние, че сигурно там е грешката.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8

    Default

    еми заредих 30 литра и с тях изминах 195 км..., преди това не съм го смятал защото не ми направи впечатление веднага, ама един път като ми стигна стрелката до долу и викам брех да и*** м*** му ко става тука, много бързо свърши ...

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами виж ми линка в подписа за разхода на 2.4 Либра
    http://www.spritmonitor.de/en/detail/290347.html
    Давам частни уроци по икономично каране срещу скромно заплащане.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10

    Default

    Докарах 2 броя 159-1.9JTDm 16V от Германия,като и при двете средния разход при тези пътувания(почти извънградски) бе малко под 6 л/100км. Карането бе съвсем умерено,без газене на колите. Тази която сега имам в София ми изразходва около 8.5л/100км в града. Това е средно показание,защото има дни когато движението в София е повече от ад и просто няма нормално замерване. А и аз почти не я карам, та и впечатленията ми са слабички.

  11. #11

    Default

    Ми аз кво да кажа...? Имайки предвид, че не съм смятал - доверявайки се на компютъра разхода ми е около 14/100км с яката газ и виснене по задръствания. Първоначално като я пазех още и беше млада разхода ми беше 17/100км и нагоре. Сега съм доволен въпреки, че като я карам леко не пада под 12, което се надявам да се промени след като я обслужа... Иначе за извънградско колата е доста срамежлива - 6-7/100км.

    Бих искал да питам дали има ГОЛЯМА разлика в разхода ако колата е с 18 или 17 цола джанти?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    Fiat Uno 1.1 F.I.R.E.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Ми аз кво да кажа...? Имайки предвид, че не съм смятал - доверявайки се на компютъра разхода ми е около 14/100км с яката газ и виснене по задръствания. Първоначално като я пазех още и беше млада разхода ми беше 17/100км и нагоре. Сега съм доволен въпреки, че като я карам леко не пада под 12, което се надявам да се промени след като я обслужа... Иначе за извънградско колата е доста срамежлива - 6-7/100км.

    Бих искал да питам дали има ГОЛЯМА разлика в разхода ако колата е с 18 или 17 цола джанти?
    точно за тея цифри говоря и аз, само , че аз стигнах до тях с изчисления на ръка - на бордовия комп. на никоя кола досега не съм видял да изкара точни...

    а иначе извън града си е нормален 5-6, ама в града...

  13. #13

    Default

    А по компютър колко ти показва ? , кокото и да е неточен тоа компютър по-голяма разлика от половин един литър едва ли е способен да докара

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ...днес си играх да го изчислявам , не по показанията на бордовия а по изминати КМ и заредено - празно, че е меко казано фрапантен...
    Стояне, препоръчвам ти метода 'заредено - празно - заредено' Доста по-точен е Ако правилно съм те разбрал, ти гледаш стрелката на нивомера...или греша?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Garvansky View Post
    Ми аз кво да кажа...? Имайки предвид, че не съм смятал - доверявайки се на компютъра разхода ми е около 14/100км с яката газ и виснене по задръствания. Първоначално като я пазех още и беше млада разхода ми беше 17/100км и нагоре. Сега съм доволен въпреки, че като я карам леко не пада под 12, което се надявам да се промени след като я обслужа... Иначе за извънградско колата е доста срамежлива - 6-7/100км.

    Бих искал да питам дали има ГОЛЯМА разлика в разхода ако колата е с 18 или 17 цола джанти?
    Едната ми беше с 17'',но настоящата е с 18'' и не усетих някаква разлика.
    За такъв разход в града при мене е АБСУРДНО да говоря,както ида карам.
    Моят колега кара 2.4(чипосана) и разходът му е около 10л/100км в София.

    Ако ни даваха такива високи разходи,то на момента щяха да са сменени с 3.2 бензин.

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •