Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Смяна на Гумичките за клапаните-разход на масло

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    другия вариант е да се сменят със сваляне на главата а там сумата ще нарастне защото освен гумички при свалена глава е добре да се удари един "вятър на главата 0,1-0,4 мм да се напаснат клапани и разни други там цената на ремонта ще се вдигне особенно със разни разните гарнитури и части и манипулации по главата ще са 250 лв без труда.
    Мда, аз съм в тоя епизод в момента, да е жив и здрав Лисан че ми даде оборотна глава да си угаждам на капризите, иначе ще трябва да стоя без кола поне половин месец.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Уоууу!Аз значи не съм разбрал добре.Аз си мислих,че е елемнтарна операция,която нема да ми струва повече от 70-80лв. и един ден труд.След тази информация определено ще успокоя карането.Благодаря на всички за съветите и инфото.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  3. #33
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре де. А аз на моита като съм минал вече 10 000 км защо маслото ми е на макс? И не съм доливал никога? Остават ми още 5000 км до смяната която съм запланувал.

    Аз мен не е нормално за 5000 км да стигне до минимума. И аз давам газ. И аз я вкарвам в червеното. Все студена я карам. И то на студен мотор я тормозя доста често. И не ми бутва грам масло. Всяка седмица го проверявам включително и днес го гледах. На максимума си е.
    Можеби колата ти работи на мн.богата смес и вкарва по малко бензин в маслото за да не мърда грам.Точно на студен мотор ги прави тези неща.

    Няма 16в. мотор,не само на Алфа дето не харчи "грам" масло.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  4. #34
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре де. А аз на моита като съм минал вече 10 000 км защо маслото ми е на макс? И не съм доливал никога? Остават ми още 5000 км до смяната която съм запланувал.

    Аз мен не е нормално за 5000 км да стигне до минимума. И аз давам газ. И аз я вкарвам в червеното. Все студена я карам. И то на студен мотор я тормозя доста често. И не ми бутва грам масло. Всяка седмица го проверявам включително и днес го гледах. На максимума си е.
    А ти ходили на феста бре.
    Аз атм видях три бензинови дето не пушеха като има се столи маслото и като вземат да ги изтезават.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #35
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default

    И аз имам същия проблем, гори/изчезва ~литър масло на 1000км, до скоро имах теч от некадърен преден ремонт, който оправих, сега заминават по ~800гр. на 1000км.Минаваше ми на ум да й сменям гумичките на клапаните, защото няма никакво пушене (пробвал съм хватките от по преди постове на Новачев) и е по-малкото зло от смяна на сегменти, но сега ме накарахте да се замисля.
    Колата за 11 месеца от както я имам съм минал 20000км, от които 98% са по пътя Бургас-София, като по магистралата потдържам между 140 и 180 в зависимост от разпределението на данъчните, средно да кажем 160 и изпреварвания на "колкото може" винаги на обикновенния път,винаги си минава 6000 оборота и винаги се дразня с разни народни коли и БМВ-та...Та има ли някакъв дори и теоретичен шанс да намалеел разхода ако премина от Селения 20К на Селения рейсинг, с гореописания стил на каране или е по-тънко масло и ще го гори още повече?
    Тази проба ще я направя, защото е по-безболезнена от смяна гумички....иначе сепаратора е чист...
    Не може на едни Алфи да гори масло, без симптоми за издухан мотор а на други да не гори....и аз не знам вече...моята върви мъжката и харчи нормално....
    156 2.0TS '99


  6. #36
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Разхода ти ще спадне драстично ако сложиш масло 10/60 рейсинг.
    Значи рейсинга си запазва качествата много по дълго време и най вече при по високи температури остава по гъсто в сравнение с 20К просто е по гъсто на топло от 20К. Маслата от този тип са направени за точно такава езда с много обороти и газ. А да ти кажа като ходих на феста разхода на масло беше около 600-700 г за 1100км от които около 400 с яко пържене и критич ни обороти другите бяха с нормално каране 130-140.
    И нещо много важни колата ми няма проблем с гумички сепаратори и сегменти.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #37

    Default

    И при мен в момента е така дано да се оправи след почистването на сепаратора мисля и гумички да сменя

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •