Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37

Thread: Смяна на Гумичките за клапаните-разход на масло

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by bokota View Post
    Общо съм нялял точно 6литра вече и колата в момента е на средата.При наляти 5.5л след 8200км беше на минимум при условие че доста пъти колата е била в прекъсвач от което съм мноооого доволен даже подмина и 200км/ч,но ако е така аз ще трябва да доливам по 2 литра на смяна.Ако се стигне до смяна на сигменти със сигорност нема да я опрявям имам малко събрани парици или 2000кубика ще бъде или 1.9мджет пък ако бащата събере още пари догодина ще се роди едно 3,2 ГТА във форума(ееееххх мечти)
    Ти силуд бре аз мислех че си долял 5,5 л след смяната на маслото нищо и няма на колата изчисти сепаратора и това което може да направиш щом обичаш да караш във високи обороти е да караш със Селения рейсинг или друго подобно масло и разхода ще се оправи не пипай нито гумички нито нищо.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колега това сериозно ли го казвате!
    Нещо не те разбрах колега ако имаш нещо питай ме на Л.С.да не цапаме темата.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #18
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    По- хубаво масло и по- честа смяна. Има ли от вас хора, дето си сменят маслото наистина на 20000? На мен това ми звучи несериозно за прилично форсирани двигатели като на Алфа.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #19
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Сега направих тест на колата няколко пъти газ до дупка и отзад не излиза и грам дим.Визможно ли е да остава всичко в катализатора ?
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  5. #20
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Този разход си е напълно нормален при спортно каране на автомобила, гледах една книжка на 1.7тс и там си дават разход 1.3 на 10 000, а ти често стигаш до червеният сектор, аз не бих бутал нищо на твое място
    156 1.8 TS

  6. #21
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by bokota View Post
    Сега направих тест на колата няколко пъти газ до дупка и отзад не излиза и грам дим.Визможно ли е да остава всичко в катализатора ?
    Я сега кажи с какво масло карашако то0ва е разхода на 10к км по няма и 1,5 л всичко е наред особенно при по агресивно каране.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #22
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Я сега кажи с какво масло карашако то0ва е разхода на 10к км по няма и 1,5 л всичко е наред особенно при по агресивно каране.

    Карам със Селения 20к 10х40.И да кажа,че не съм постоянно в критиките просто от време на време като ми се прекара си я сръчквам през ден през два права некоя яко каране.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ако сложиш рейсинг то е 10/60 или друго подобно няма да имаш разход на масло поне през първите до към 8-10к км на пробега мога да ти гтарантирам и има и поне още 10 колеги от форума които могат да ти го потвърдят. Рейсинга е специално направен за двигатели които се карат при по екстремни режими на работа и пази лагерите и двигателя като цяло а повярвай над 6к оборота ако маслото не е добро (има едн маслен клин ткойто се получава при при въртенето на коляновия вал и лагеррите му лагерите и шийките на вала са отделени един от друга от плътен слой масло ) масления клин се накъсва става така нареченото в учебниците гранично триене и започва бързо износване на лагерите най вече. Не че 20к не е добро масло но не е за каране на прекъсвач.
    Единствения недостатък на Selenia racing е цената 52лв за 2 л
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Колега bokota, пробвай да караш колата малко по-спокойно. Аз моята също я карах почти постоянно на прекъсвач и за 10 000 км долях 1л масло. Сега я карам много по-спокойно и нивото ма маслото не е мръднало вече 3000км. И аз я карам със същото масло като теб.
    Last edited by nblagoev; 07-11-2008 at 11:00.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  10. #25
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    ПЪлни глупости! Колега колата ти е ПЕРФЕКТНА и гори нормално като за алфа...Още повече щом нямаш никакви симптоми!!! Изобщо нищо не бутай, а си слагай хубаво масълце и си я карай

    Аз с моята съм стигал до разход 2л./5 хил км. а сега съм с разход 700-800гр. за същите 5хил км... Стил и масло..
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by bokota View Post
    Сега направих тест на колата няколко пъти газ до дупка и отзад не излиза и грам дим.Визможно ли е да остава всичко в катализатора ?
    Добре де, що не го махнеш тоя катализатор.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Защото един колега от форума търсеше катализатор,защото след махането ламбдата започнала да му дава грешки(но пък аз съм с ГИ),а друг приятел,който кара фиат браво след махането на катализатора каза,че колата започнала да звучи ужасно.Но за сега ще намаля малко оборотите да видя още 2000км до смяна да видим колко ще заминат още и при смяната на маслото ще сменя и въпросните гумички.Да попитам нали при тази смяна не се маха главата а само пластмасовият капак ?
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Добре де. А аз на моита като съм минал вече 10 000 км защо маслото ми е на макс? И не съм доливал никога? Остават ми още 5000 км до смяната която съм запланувал.

    Аз мен не е нормално за 5000 км да стигне до минимума. И аз давам газ. И аз я вкарвам в червеното. Все студена я карам. И то на студен мотор я тормозя доста често. И не ми бутва грам масло. Всяка седмица го проверявам включително и днес го гледах. На максимума си е.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре де. А аз на моита като съм минал вече 10 000 км защо маслото ми е на макс? И не съм доливал никога? Остават ми още 5000 км до смяната която съм запланувал.

    Аз мен не е нормално за 5000 км да стигне до минимума. И аз давам газ. И аз я вкарвам в червеното. Все студена я карам. И то на студен мотор я тормозя доста често. И не ми бутва грам масло. Всяка седмица го проверявам включително и днес го гледах. На максимума си е.
    И аз мисля,че така трябва да бъде и ще я направя да бъде така,че вече почвам да се дразня от разни подхвърляния от сорта "Ми така е все пак е алфа,свиквай"
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  15. #30
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Добре де. А аз на моита като съм минал вече 10 000 км защо маслото ми е на макс? И не съм доливал никога? Остават ми още 5000 км до смяната която съм запланувал.

    Аз мен не е нормално за 5000 км да стигне до минимума. И аз давам газ. И аз я вкарвам в червеното. Все студена я карам. И то на студен мотор я тормозя доста често. И не ми бутва грам масло. Всяка седмица го проверявам включително и днес го гледах. На максимума си е.
    Именнно когато я караш студена маслото си е гъсто и няма д Аго гори вземи тръгни мини 50-60 км по магистралата със 180 (сега някой да не скочи че подстрекавам човека към нарушаване на законите) и като се прибереш кажи ми дали не е изгорила и грам масло.
    А относно въпроса на колегата за смяна на гумичките сваля се капака свалят се и разпределителните валове има два варианта от тук нататък или на място но не всеки ще се наеме при което труда ще е около 150-200лв а самите гумички 16лв и още за гарнитура на клапаните. другия вариант е да се сменят със сваляне на главата а там сумата ще нарастне защото освен гумички при свалена глава е добре да се удари един "вятър на главата 0,1-0,4 мм да се напаснат клапани и разни други там цената на ремонта ще се вдигне особенно със разни разните гарнитури и части и манипулации по главата ще са 250 лв без труда.
    НЯМА СМИСЪЛ ДА ПИПАШ КОЛАТА СЪВСЕМ СИ Е НАРЕД.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •