Results 1 to 13 of 13

Thread: Alfa 155 1.7TS хидравлика на волана

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    92

    Default Alfa 155 1.7TS хидравлика на волана

    Здравейте. Колата я карам от половин година и съм сменял всичко необходимо. Ред беше на маслото на хидравликата. От магазина ми казаха - пълен десен, откача се маркуча на хидравликата, отдолу изтича в шише, а отгоре се налива новото за да не влиза въздух в системата.
    В сервиза момчето поогледа и каза, че отдолу било голяма хамалогия да се разкача и изсмука маслото от казанчето, след което воланът не се движеше, наляхме новото и каза че събирало половин литър. Посъветва да го направим същото още веднъж, така или иначе да оползотворим и другата половина .

    След смяната воланът по-малко присвирваше при пълен ляв/десен, но от ден два ми се струва по тежък. Гумите са на 2.5 205/45/16. Като карам с 80 вляво е по-лек, в дясно усещам все едно съм с гуми на 1 атм. Върти се тежко.

    Нивото в казанчето е на 1см от ръба на пластмасовата щека. Ето снимка:


    Ако се налага ще взема нова Тутела за 12лв и ще отида пак някъде да го сменя отново, доколкото знам обема е 1литър... От Пловдив съм.
    Чакам съвет .
    Last edited by ParisWind; 05-11-2008 at 11:59.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V '95 Вече Бивша

  2. #2
    започва да се пристрастява nuvolari's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    sofia
    Posts
    56

    Default

    Quote Originally Posted by ParisWind View Post
    Здравейте. Колата я карам от половин година и съм сменял всичко необходимо. Ред беше на маслото на хидравликата. От магазина ми казаха - пълен десен, откача се маркуча на хидравликата, отдолу изтича в шише, а отгоре се налива новото за да не влиза въздух в системата.
    В сервиза момчето поогледа и каза, че отдолу било голяма хамалогия да се разкача и изсмука маслото от казанчето, след което воланът не се движеше, наляхме новото и каза че събирало половин литър. Посъветва да го направим същото още веднъж, така или иначе да оползотворим и другата половина .

    След смяната воланът по-малко присвирваше при пълен ляв/десен, но от ден два ми се струва по тежък. Гумите са на 2.5 205/45/16. Като карам с 80 вляво е по-лек, в дясно усещам все едно съм с гуми на 1 атм. Върти се тежко.

    Нивото в казанчето е на 1см от ръба на пластмасовата щека. Ето снимка:


    Ако се налага ще взема нова Тутела за 12лв и ще отида пак някъде да го сменя отново, доколкото знам обема е 1литър... От Пловдив съм.
    Чакам съвет .
    Същото го бях правил и аз преди време,но не съм имал разлика във сервото ,работи си нормално,развърти го по дълго време (пълен ляв-пълен десен)на свалена капачка,би трябвало да нямаш проблеми.ATF червено масло сте сипали нали?
    Selenia 20K for Alfa Romeo

  3. #3

    Default

    По повод темата, бихте ли препоръчали масла за хидравликата.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  4. #4
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Препоръчвам Agip ATF D2

    Следващия път просто не ходи при "майстори" за които е 'хамалогия' смяната на АТФ течност...проблема изобщо не е в маслото!!!, а в майстора ти с хамалогията!

    10-15лв. вземат майсторите за смяна на това масло, като го правят както трябва с цялото масло и не ливане' доливане'...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #5
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    И няма ли някой да издаде как става тази смяна? Надали е толкова сложно.
    Помогнете !
    Как се точи, от къде се точи как се обезвъздушава. Ей такива неща пишете.
    Майсторите е ясно, че могат да го направят.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #6

    Default

    Само в този раздел (АР155) има поне няколко теми, в които се обяснява как става смяната.

  7. #7
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    И няма ли някой да издаде как става тази смяна? Надали е толкова сложно.
    Помогнете !
    Как се точи, от къде се точи как се обезвъздушава. Ей такива неща пишете.
    Майсторите е ясно, че могат да го направят.
    Не е сложно.В най-долната част на рейката има пробка,от която се източва маслото(която в повечето случаи е на майната си).Добре е да направиш промивка преди да сложиш новото,защото грижливият 'талянец едва ли го е сменял някога това масло. Една тубичка(1л) е достатъчно за промивката и да напълниш казанчето.Успех!Ако има още нещо питай
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Майсторите е ясно, че могат да го направят.
    Абе оказва се, че колегите от форума са си най-наясно. За единия беше голяма играчка да се завира под колата, а друг от ПристаОйл на бул.Южен в Пловдив каза, че нямало такава история като смяна на масло на хидравлика - то само се доливало, кой ми бил казал да го сменям
    Та така, благодаря ви.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V '95 Вече Бивша

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by ParisWind View Post
    а друг от ПристаОйл на бул.Южен в Пловдив каза, че нямало такава история като смяна на масло на хидравлика - то само се доливало, кой ми бил казал да го сменям
    мале мале...колко мъка има по тоя свят...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    То по тая логика нетрява да се сменява и антифриза спирачната течност маслото в скоростната кутия и тн.....Ми прави са ония за какво да се сменят тия работи само пари да се дават
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #11
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ParisWind View Post
    За единия беше голяма играчка да се завира под колата, а друг от ПристаОйл на бул.Южен в Пловдив каза, че нямало такава история като смяна на масло на хидравлика - то само се доливало, кой ми бил казал да го сменям
    Та така, благодаря ви.

    Колега, това сериозно ли? В кой сервиз са ти го казали, че да не стъпвам там???

    Спирачното масло по мой спомен е препоръчително да се сменя на 2 години, защото губи част от свойствата си. За доливане на масло в кутията - това само на руски коли се прави.
    Това на сервото - незнам колко често се сменя. На 164-ката го смених по принуда заради спукан маркуч. Антифриза + термостат сменявам на 2 години.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  12. #12
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Не е сложно.В най-долната част на рейката има пробка,от която се източва маслото(която в повечето случаи е на майната си).Добре е да направиш промивка преди да сложиш новото,защото грижливият 'талянец едва ли го е сменял някога това масло. Една тубичка(1л) е достатъчно за промивката и да напълниш казанчето.Успех!Ако има още нещо питай
    Мерси за информацията! Сега остава време да намеря.
    После сама се обезвъздушава системата предполагам ?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  13. #13
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Мерси за информацията! Сега остава време да намеря.
    После сама се обезвъздушава системата предполагам ?
    дам сама, но става малко бавно и се чуват балончетата в началото та си отнема време де.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •