Results 1 to 12 of 12

Thread: Стържещ звук при потегляне

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    sofia
    Posts
    34

    Default Стържещ звук при потегляне

    Напоследък при потегляне на първа предавка се чува един лек стържещ звук за секунда и то само ако тръгвам по рязко.Звука наподобява все едно имам метален предмет в жабката и при рязко потегляне се движи вътре в нея.При каране с висока скорост и на високи обороти си е ок,чувам го понякога само като потеглям или вече съм потеглил и после рязко дам газ на първа.От кво може да е?

  2. #2
    Запален алфист kolchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Павликени
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Тампон на двигателя виж.Преден.
    Alfa 156 1,9 JTDAlfa 146 1,3 BOXER
    LANCIA DEDRA 2.0Turbo 165HP
    Alfa 75 2.0
    EX

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    sofia
    Posts
    34

    Default

    преди около 600 км,шлайфах дискове без да се демонтират от колата и все още усещам,че постепенно все по държат спирачките-вероятно заради периода на напасване с шлайфания диск-може ли от това да стърже?

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Възможно е,но я сподели как ги шлайфахте без да ги сваляте
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    sofia
    Posts
    34

    Default

    работата стана в сервиз,на мястото на апаратите се поставя устройството за шлайфане и се пуска една стружка едновременно по двете страни на диска,,,така ставало най - добре,защото се шлайфа диска в работна позиция.При свалянето му и шлайфане на машина все палко бяга центъра.50 лв.-кръстовището на к.величков и стамболийски

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    sofia
    Posts
    34

    Default

    Добавям следната информация: стържещия звук се чува след като вече съм потеглил и съм отпуснал съединителя.Карам много бавно и както съм си потеглил на първа скорост,подавам рязко газ-тогава го чувам.

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Тва е от съединителя. И при мен го прави, но рядко. Точно както описваш при по рязко подаване на газ на полусъединител или нещо такова. Моя майстор ми обяснява от какво може да е, но не го разбрах точно. Също ми каза, че ако сложиш от някои от евтинките фалшименто комплектите за съединител това почва да го прави постоянно и е отвратително. При мен е тръгнал нещо да се прецаква в съединителя, трака при натискане откъм лостчето в скоростната кутия и силно ми препоръчаха като го сменям да сложа Valeo.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Колеги абе вие от де имате тази гаранция че си копувате оригинални части или просто ви казват че е така.Дали неможе някой "фалшименто" да е по-добър от тези "оригиналните".Мене ме съмнява че цялата работа става за да може да се продават едни и същи боклуци,но някой да печели значително повече пари.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Колеги абе вие от де имате тази гаранция че си копувате оригинални части или просто ви казват че е така.Дали неможе някой "фалшименто" да е по-добър от тези "оригиналните".Мене ме съмнява че цялата работа става за да може да се продават едни и същи боклуци,но някой да печели значително повече пари.
    Объркал си се брато разликата м/у двата вида части-оригинални и други е огромна.Тищом искаш карай си колата с ефтини части,ма после да не питаш защо бе то е ново
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Не става въпрос за това-от къде имате гаранция че това дето ви продават за оригинално не е купено от следващия магазин където продават фалшификатите.При мене се е случвало така с служебния ни бус Ford.В магазина на Ford висящия лагер струваше 650лв. а един магазин по надолу същя беше 60лв.След малко разпитване стана ясно че някой щеше да изкара 590лв.Ама малко неможа да стане.За това ти говоря.Не ме разбирай погрешно.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  11. #11
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Гаранция за оригиналност не може да имаш никога в БГ. Който го е страх от мечки....
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #12
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Така , този звук идва от съединителя . по точно като се износи притискателния диск. Лагерчрето си прави нещо като гнезденце в притискателния диск и стърженето идва от там. Ще става все по лошо
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •