Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Термостат!!

  1. #1
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default Термостат!!

    Днес с радост си смених термостата и резултата... пак същото!!!Ако е на място колата си загрява нормално обаче тръгне ли и температурата пак започва да си пада!!Дали трябва да се обезвъздушава системета по някакъв странен начин или съм попаднал на термостат менте!?Можеби и въздух да има защото поне преди имах парно някакво (небеше на 100% заради гаста) а сега е още по-зле и то!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Нищо не разбирам от ремонти по автомобилите ,но съм чувал че ако вземе да ти се губи парното значи си издухал гарнитурата на главата или ти се е скапал термостата
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Днес с радост си смених термостата и резултата... пак същото!!!Ако е на място колата си загрява нормално обаче тръгне ли и температурата пак започва да си пада!!Дали трябва да се обезвъздушава системета по някакъв странен начин или съм попаднал на термостат менте!?Можеби и въздух да има защото поне преди имах парно някакво (небеше на 100% заради гаста) а сега е още по-зле и то!?
    а перката работи ли и кога - да не би да се пуска доста по-рано от 90-те градуса и да хлади яко от нея...сега стана по-студено времето. Моята перка не я чувам, освен в някое задръстване като мине 90 градуса - иначе карам на 85-88 по окомер в града.
    от друга страна датчика за перката е на радиатора и ако не е обезвъздушена добре ще е във въздушен джоб и няма да пусне перката когато трябва... и тогава моторя прегрява неусетно ако не следиш.
    Last edited by Furious 155; 07-11-2008 at 14:53.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Аз преди 2 дни си смених термостата и се оправи моя проблем.Иначе и моята не можеше да загрее на дълъг път.може и да си попаднал на термостат менте иначе като загрее имаш ли парно или и тогава нямаш

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    а перката работи ли и кога - да не би да се пуска доста по-рано от 90-те градуса и да хлади яко от нея...сега стана по-студено времето. Моята перка не я чувам, освен в някое задръстване като мине 90 градуса - иначе карам на 85-88 по окомер в града.
    от друга страна датчика за перката е на радиатора и ако не е обезвъздушена добре ще е във въздушен джоб и няма да пусне перката когато трябва... и тогава моторя прегрява неусетно ако не следиш.
    Значи ако е запала на паркинга всичко е ОК!!Загрява си до 90 пуска се перката първо на 1-ва степен след известно време на втора и така , в тоя момент и парно някакво има!Всичко е супер докато не тръгнеш на някаде!Тръгнеш ли първо изчезва парното и след него почва да пада и температурата на двигателя ,пада до толкова че сама си минава на бензин (с газова инжекция съм има си тя термо датчик)Ааа само да кажа ,че нее от гаста защото се получи доста по-късно проблема!!Незнам...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Според мене си попаднал на термостат менте.Каква марка си взел и в сервиз ли ти го поставиха

  7. #7
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    Според мене си попаднал на термостат менте.Каква марка си взел и в сервиз ли ти го поставиха
    Сам си го сменях!Behr е термостата купен е от TNcar за 77лв!Невярвам да съм объркал нещо аз защото все пак е един термостат!!!!То и да искаш няма какво да объркаш ама нее там проблема!!Просто си е дефектен няма какво друго да е..
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    И моя е такъв но го смених в сервиз взеха ми 30лв с 1 л антифриз сравнително ефтино.Моя го взех за 70лв казаха че тия са наи-хубави.Може да не си обезвъздушил както трябва системата наи хубаво иди в някои сервиз да ти го направят както трябва

  9. #9
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Сам си го сменях!Behr е термостата купен е от TNcar за 77лв!Невярвам да съм объркал нещо аз защото все пак е един термостат!!!!То и да искаш няма какво да объркаш ама нее там проблема!!Просто си е дефектен няма какво друго да е..
    е и аз си купих Behr и си работи вече година....даже ми се струва че малко ограничава охлаждането на мотора , а с предния бях така....в града 90 градуса и няма грижи, надълго повече от 70 не вдигаше...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    За лятото добре ама зимата дига много разхода без термостат

  11. #11
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    И моя е такъв но го смених в сервиз взеха ми 30лв с 1 л антифриз сравнително ефтино.Моя го взех за 70лв казаха че тия са наи-хубави.Може да не си обезвъздушил както трябва системата наи хубаво иди в някои сервиз да ти го направят както трябва
    Малко се обиждам от тая приказка за сервиза!!! При положение че сам съм си правил ремонт на двигател даже 2 и сам съм си ги монтирал и все още работят немисля че проблема е в мен!! Стига с тея сервизи нали и там са хора каквито сме и ние!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Прав си да,все хора го правят но може да има някаква тънкост,която не знаеш.Ако искаш свали термостата и го виж дали стои постоянно отворен и по това ще разбереш дали е от него.Пробваи да обезвъздушиш пак системата може да стане

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    [QUOTE=kavalista;353318]Прав си да,все хора го правят но може да има някаква тънкост,която не знаеш.Ако искаш свали термостата и го виж дали стои постоянно отворен и по това ще разбереш дали е от него.Пробваи да обезвъздушиш пак системата може да стане[/QUOTE


    Имам съмнение че нее обезвъздушена ама ще видим...ще пиша като се разбере какво е..
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Ако термостата ти е като моя (а подозирам, че да), в него влиза директно единия от маркучите към парното. При мен той беше с пружинна скоба, а другите с винтови. Та, ако имаш съмнения за въздух, вадиш въпросния маркуч и гледаш да потече вода от него. Но вероятността за дефектен термостат ми се струва по- голяма в случая.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Ако термостата ти е като моя (а подозирам, че да), в него влиза директно единия от маркучите към парното. При мен той беше с пружинна скоба, а другите с винтови. Та, ако имаш съмнения за въздух, вадиш въпросния маркуч и гледаш да потече вода от него. Но вероятността за дефектен термостат ми се струва по- голяма в случая.
    Въздухххьь!!!Сега е ок всичко!!!Разкачих саседния малък маркуч после другия (тоя за които ти казваш) правих и аз незнам какво покарах я малко и доиде и парно и температура и всичко!!!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •