Results 1 to 8 of 8

Thread: Нафта в бенза.....

  1. #1

    Default Нафта в бенза.....

    ....абе как се чисти нафта в бенза - едно приятелче намерил в една авткъща в Англия бензинова 156, 2004 година, но на безниностанцията и сипали нафта вместо бенз и загаснала - оттогава не е палена и и искали 600 паунда......
    Ако само се пусне помпата да изсмуче нафтата на сухо при разкачен маркуч от рейката, и после сипване на някаква добавка, или се иска нещо по драстично?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Разкачен маркуч да, но не от рейката. По- добре обратното гориво от сондата направо. Мисля, че бензина ще измие системата достатъчно. Само дано няма поражения по помпата и дюзите.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    E мисля че по добре от рейката, щото иначе там ще остане.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    мм
    не е ясно колко е окензцана колата при това "угаснала"
    иначе трябва промивка на цялата система
    абе играчка си е
    по-добре не
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    За даи сипят Дизел смятай как и трака вариатора
    Иначе сваляш резервоара , промивка на цялата система + бензиновата помпа . Промивката се прави с бензин .btw от Англия няма ли да е с обратен волан ? Което съсвсем утежнява заигравката .

    П.С. Както каза търтию голяма играчка ще падне и не си струва .
    Last edited by Sunny; 07-11-2008 at 23:31. Reason: едит
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    .btw от Англия няма ли да е с обратен волан ? Което съсвсем утежнява заигравката .

    П.С. Както каза търтию голяма играчка ще падне и не си струва .
    Дреме ми че е с десен - доколкото знам само кормилната рейка се различава - докарвам я до тука и я пръскам на части - летите жанти и кожата само избиват 80% от разходите.....
    Мен за това ми е зора - ако ида там дали ще мога да я подкарам.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Само да знаеш че ако я вземеш и решиш да слагащ салона има една две леки пречки които се оправят. Дъното на пасажерската седалка на английската трябва да се смени с това от твоята кола за да може да се запачи регулирането във височина. Но при това положение и двете предни седалки ще са със регулиране във височина. И при прехвърлянето на салона на твоята кола подлакътника остава на пасажерската седалка.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #8

    Default

    и не само това .... Джамовете ще се управляват от дясната врата ,което значи ,че и инсталацията треа се прави.Ако ще сменяш и корите на вратите ...ако пък ще я правиш с ляв волан ти треат страшни нерви ..... осветлението ще светвя при отваряне на дясната врата уне на лявата ,чистачките , фаровете светят наопъки , и куп други щуротиики . Аз се бях наканил да ходя да вкарвам коли от англия ,ама ме разубедиха бързо бързо...и само за допълнение ,алфите в англия са адски скъпи ,просто се ценят тия коли там

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •