Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Golf 4 vs. Alfa 147

  1. #16
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    След като си се насочил към голф, значи да бъде голф, НИЕ, в този форум сме привързани към марката и след като някой колебаещ се като теб, задава въпроси, на които само той знае отговора, нямаме интерес да отговаряме сериозно!!! Не си представям, че АЗ, лично за мен, ще питам други хора, каква кола да карам за в бъдеще. Еми ако ти препоръчаме Алфа и тя се счупи....ко праим тогава. Ще препоръчаме сервиз, няма проблеми, но да не сме виновни, че си се насадил сред бълачетата....

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by wwweb View Post
    Аз такъв дет се колебае между гоуф и Алфа не го ща в сектата

    Баце, за да стигнеш до Алфа требе да си купиш Фиат преди тва. А ти от 1-ви направо в 8-ми клас скачаш. Не стаа ... беги зимай ключовете за гоуфа (тоя дизастър и с главна буква не заслужава да го пиша).
    Баце, имах страшно браво, ама тва спортно окачване ме разби и го продадох за без пари...яд ме е още
    ето го жребеца , петак 147 коня

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by JAMAL View Post
    След като си се насочил към голф, значи да бъде голф, НИЕ, в този форум сме привързани към марката и след като някой колебаещ се като теб, задава въпроси, на които само той знае отговора, нямаме интерес да отговаряме сериозно!!! Не си представям, че АЗ, лично за мен, ще питам други хора, каква кола да карам за в бъдеще. Еми ако ти препоръчаме Алфа и тя се счупи....ко праим тогава. Ще препоръчаме сервиз, няма проблеми, но да не сме виновни, че си се насадил сред бълачетата....
    аз не ви питам коя да си купя, а исках да науча малко повече за Алфата!

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by rocky View Post
    Баце, имах страшно браво, ама тва спортно окачване ме разби и го продадох за без пари...яд ме е още
    ето го жребеца , петак 147 коня
    Значи няма нужда да питаш. Качиш ли се веднъж на италианка, остава за цял живот.

    Какво да ти кажем за 147. За тези пари няма смисъл да се коментира. И в data.bg са ти обяснили, че 2004 г. започват от 13 000. От колко ли трябва да започват читавите тогава?

    Пък, ако наистина тази, която ти дават за тези пари е перфектна, не знам по какъв начин да определя този дето ти я дава

    Ето ти четиво за 147: http://italcars.org/viewtopic.php?f=72&t=63
    Last edited by wwweb; 08-11-2008 at 03:12.

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Age
    47
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by wwweb View Post
    Аз такъв дет се колебае между гоуф и Алфа не го ща в сектата

    Баце, за да стигнеш до Алфа требе да си купиш Фиат преди тва. А ти от 1-ви направо в 8-ми клас скачаш. Не стаа ... беги зимай ключовете за гоуфа (тоя дизастър и с главна буква не заслужава да го пиша).
    Алфа 156 2.0 98г.-Ex , Алфа 33 1.7 8v-Ex
    Alfa 159 2.4 jtdm
    Alfa Giulia 2.0 280 AWD

  6. #21
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by wwweb View Post
    Аз такъв дет се колебае между гоуф и Алфа не го ща в сектата

    Баце, за да стигнеш до Алфа требе да си купиш Фиат преди тва. А ти от 1-ви направо в 8-ми клас скачаш. Не стаа ... беги зимай ключовете за гоуфа (тоя дизастър и с главна буква не заслужава да го пиша).
    Смех

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  7. #22
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    1.
    Quote Originally Posted by rocky View Post
    здравейте колеги, от 3 месеца уселено си търся голф 4 1,6 98-99г.... и все изтърбушени коли сега ми съм си харесал един голф запазен нов внос от Швейцария цената му е около 8500лв. но сега ми изпадна оферта за алфа 147 1,6 twinspark 2004г. за 9000лв регистрирана на 75000км (нещо от някакъв бартер му е изпаднала на човека, а той си кара мерцедеса и иска да продаде по набързо) и сега съм изправен пред дилема да избера желания от много време голф или по новата алфа за горе доло една цена дайте ми нещо съвет... за голфа знам почти всичко... алфата как е от към здравина, подръжка, разход на гориво...
    (тук отговора сигорно ще е пристрастен, но все пак)
    2.
    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    Бате, земи АЛФАТА! АЛФАТА е АВТОМОБИЛ, гоУфа е несполучлив компромис! Сам ще се убедиш в думите ми!!! Но съм длъжен да те предупредя, че качиш ли се на АЛФА се пристрастяваш! Като дрога е!!!
    3.
    Quote Originally Posted by търтей View Post
    нищо пристрастно
    за тия пари си земи гоуфито
    147 е тотален кенеф
    4.
    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Без да преувеличавам, Алфа 145 е по-кефеща от Голф 5. Впечатленията за Голф-а са ми от 3000 км. каране главно на извънгр. в Германия. Колата се държи зле над 160 км./ч. Залита наляво-надясно, все едно я духа вятъра. Спирачките й нямат нищо общо с който и да е модел на Алфа. Поддръжката на Голф 4 сигурно е по-изгодна от на 147, ма няма много общо между двете коли. За дизайна пък да не говорим. Айде петицата са я докарали донякъде, ама 4-ката е грозна.
    Относно 147-цата 2004г. (са ако кажеш и че е фейслифт...) за 9000 лева, пък и на 75к. км. имам чувството, че се вкарваш в некви филми. Бегай далече от такива оферти.
    5.
    Quote Originally Posted by търтей View Post
    такаа
    147 е по хубава от гоуф 4
    безспорен факт
    читава 147 2004 година за 9000 няма
    също безспорен факт
    а ти колега си земи което ти е на сърце
    6.
    Quote Originally Posted by wwweb View Post
    Аз такъв дет се колебае между гоуф и Алфа не го ща в сектата

    7.Баце, за да стигнеш до Алфа требе да си купиш Фиат преди тва. А ти от 1-ви направо в 8-ми клас скачаш. Не стаа ... беги зимай ключовете за гоуфа (тоя дизастър и с главна буква не заслужава да го пиша).
    8.
    Quote Originally Posted by rocky View Post
    аз не ви питам коя да си купя, а исках да науча малко повече за Алфата!
    1.Колега читава алфа за 9 бона 2004-та нема баце..
    Или има много сериозно скрит дефект или на тоя дето я продава му е изпила чавка мозъка
    Голф4 по никакъв ама знаеш ли какво се казва по никакъв начин неможе да се сравнява с класата на 147...

    2.Бонев немаш си и идея колко си прав човекооо Евалллла...

    3.Търтей да не си пиян бе човечееее или може би зверски си се надрусал бе меееен а?

    4.Ето колегата ти го казва от опит.Но ще си позволя да вмъкна и малко мои виждания по-въпроса за маграноза
    Недостатъци на Голф4:

    1.Грозна кола
    2.Всеки втори селянин кара такваз каручка
    3.Тук не се съгласих с теб Ники Подръжката на Голфа е по-скъпа...
    4.Много по кофти технически параметри и качество на използванието матриали
    Е смятам, че са достатъчно ти как мислиш колега Роки?

    5.Е тук вече поне по-мога да се съглася с теб

    6.Май май и аз бацеееее

    7.Тва пък изказване от де ти хрумна бе млади момко? ха-ха

    8.Бате тоя форум има мнооооого добра търсачка и инфо за 147 дал Господ
    Енджой и дано Алфа Пауъра бъде с теб
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by zmeycho View Post
    7.Тва пък изказване от де ти хрумна бе ***** *****? ха-ха
    Смях да става. Подобна тема, освен към хумор, към друго не може да избие.

  9. #24
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Ako можеш да вемеш и двете коли да ти ги погледнат в сервиз, това е най-правилното решение. Там вече ще ти кажат коя е по-добре поддържана и в по-добро състояние.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  10. #25
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    приятелю каква е тази цена каква е тази промоция???
    тази цена е напълно НЕРЕАЛНА дори и човек да е на зор да си продава колата, колкото и да иска по-бързо да я продаде то реално е да се движи поне към 13-14000 лв
    а от 9000 до 13-14 има вече 5000 лв, а това си е задачка за по-сериозен размисъл, а и километрите и са напълно странни ако се продава кола на тези години и на тези километри дали щеше да е на тази цена???
    приятелю я се поогледай дали това и е ГОДИНАТА НА РЕГИСТРАЦИЯ 2004 или е пълен блъф, може да и запишеш номера на шасито и тука да го проверим по VIN
    а какво си мислиш дали не е нещо крадена или нещо подобно, заложена и т.н.
    моят съвет е БЯГАЙ ОТ ТОЗИ ФИЛМ, нагледал съм са се на такива игри

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by wwweb View Post
    Баце, за да стигнеш до Алфа требе да си купиш Фиат преди тва. А ти от 1-ви направо в 8-ми клас скачаш. Не стаа ...
    Иеп.....аз уж така минах, нямат на пръв поглед голяма връзка, но все пак......
    Иначе Търтея право му вика за зима голфа....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    да и аз съм на това мнение карай си лагерната количка не ти тряя алфа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •