Results 1 to 15 of 15

Thread: ламбда сонда

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    54

    Default ламбда сонда

    .
    Last edited by и.петров; 13-04-2010 at 14:05.

  2. #2

    Default

    Не мога да си намеря старата тема колега, но ако си взел универсална Бош има шанс и на теб да са я объркали.
    Има грешка в каталога на БОШ с номера на сондата.
    Ние го установихме по трудния начин... и накрая едно момче от БОШ осъзна проблема след 10 теста...

    Предполагам и при теб сондата си взима маса от ауспуха, а трябва да е от компютъра на колата. Това поне беше проблема при моята сонда преди...като вземеш правилната всичко тръгва идеално.

    Насо знаеше и номера на сондата...трябва да го питам...
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    54

    Default

    .
    Last edited by и.петров; 13-04-2010 at 14:05.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alfa1987 View Post
    добре а някакъв начин на проверка на самата сонда отделена от колата има ли за да се уверя че проблема не е в дефект
    Сондата мерена махната от колата може спокойно да си дава, че е ок. Но стойностите към компютъра, които отиват имат проблем заради това разминаване с масите.
    При нас беше така.
    Първо я свалиха и тестваха...и казаха "ама тя си работи".
    Едва когато гледаш на диагностика стойностите, които отиват в компютъра, можеш да усетиш, че има проблем.
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  5. #5
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Аз също имам проблем със сондата , проблема е , че няма достатъчно мощност и мени оборотите , бях на диагностика в " Ауто Италия " и ми казаха , че трябва да я сменя , защото работила на 1,5 волта маи или нещо такова , дефакто не работи както трябва , обясниха ми , че като си като сложат новата всичко ще се оправи .
    Поръчката струва 320 лв.

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  6. #6
    Русия с Черната Alfredo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София , Люлин
    Age
    37
    Posts
    554

    Default

    Моита харчи 25 градско - 15 извънградско без маитап и всички твърдят , че е нормално ...

    Ходил съм къде ли не на диагностика , поръчвал съм от къде ли не части и моя съвет е отиди в " Ауто италия " не е скъпо и като остановят проблема те поръчват частите , те ги монтират и те отговарят ако нещо не стане - диагностиката струва 33,33 лева с ддс

    GTV 2.0 V6 Turbo Facelift
    Lulin Group Ltd.

  7. #7
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Малеей какъв е тоя разход верно ,че ти е мощен мотора ама много ми се вижда !?!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Alfredo View Post
    Моита харчи 25 градско - 15 извънградско без маитап и всички твърдят , че е нормално ...
    Шшшш баси разхода, много е това според мен, само за сравнение - Кадилак Ескалейд 6.2, 8 цилиндъра, 410 коня, 3,6 тона на 30000км гори точно толкова, продължавай с диагностиките.........

  9. #9

    Default

    Ако на колегата му е палав десния крак може и да се получават тези разходи на този двигател

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    54

    Default

    .
    Last edited by и.петров; 13-04-2010 at 14:06.

  11. #11
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Djalev View Post
    Ако на колегата му е палав десния крак може и да се получават тези разходи на този двигател
    Тогава прави сметка к'во горене прави 3.2 мотора или на Аутоделта 3,7 . Мисля ,че е много голям разхода.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Тогава прави сметка к'во горене прави 3.2 мотора или на Аутоделта 3,7 . Мисля ,че е много голям разхода.
    Eми 156 GTA градски разход 18-19 по книжка ..
    GTV 2.0 V6 TB 16-17

  13. #13

    Default

    пичове,

    пак захапваме едно мнооого стара и изтъркана тема. В София ако се кара градско този разход е повече от задоволителен. на мен с 2.0 ТС в задръстванията ми харчи 16, а понякога и повече. много си зависи. извънградско може да ми харчи 8, може да ми харчи и 15. всичко зависи дали карам нормално и спокойно или се режа с 200+. но за софия този разход е нормален. А за кадилака....бате не знам как е нормален разход това за тази кола. Аз лично съм виждал как един хамър 2 градско му пишеше среден разход 38.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    пичове,

    пак захапваме едно мнооого стара и изтъркана тема. В София ако се кара градско този разход е повече от задоволителен. на мен с 2.0 ТС в задръстванията ми харчи 16, а понякога и повече. много си зависи. извънградско може да ми харчи 8, може да ми харчи и 15. всичко зависи дали карам нормално и спокойно или се режа с 200+. но за софия този разход е нормален. А за кадилака....бате не знам как е нормален разход това за тази кола. Аз лично съм виждал как един хамър 2 градско му пишеше среден разход 38.
    Така е, темата за разхода наистина е банална, но за 2.0 , 6 цилиндров турбо мотор този разход ми се струва малко завишен.Не знам на колегата колко му тежи крака, а софийско градско ми е ясно какво е, но при положение, че и дават малко над 16/ 100 градско, и около 11 извън града, 10 литра разлика в града си е или много тежък крак, или да продължава с диагностиките, колегата сам ще си прецени. А Кдилака с форма на кашон (никаква аеродинамика) си гори точно толкова, поне като зареждам и разделя на изминалите км грубо това показва вече 8 месеца 25-28л/100км в града. Имам приятел с Хамър, двигателя е по голям и цолажа на гумите също, а мисля е и по тежък, така , че не се учудвай на този нисък разход който му е показал на компа - 38л/100км, малко повече е

  15. #15

    Default

    Само да синтезирам решението на проблема при мен специално преди години.
    Консултирах се и с Насо, че заедно го мъчихме тогава.

    След проби и тестове както казах се установи, че Bosch LS-06, която излиза по каталог и по софт-а на Бош.....не става при нас, защото си взимала маса от генерацията и изобщо не работи коректно. А тествана сама по себи си работи...
    Благодарение на момчетата в Бош го хванахме проблема...

    Така, че смениха Bosch LS-06 тогава и сложихме Bosch LS-05, която си заспа и работеше ок. Взима си маса от ЕКУ-то и даваше чудесни стойности.

    Случва се и големите фирми да имат грешки в каталозите.

    Аз смятах, че е оправен проблема в каталога досега.....но може и още да не е или поне някой работник да не е запознат....незнам... но може да е това и сега случея.

    Успех!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •