Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 123 of 123

Thread: Спешно! Губи тока и още..

  1. #121
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Досега мръзнах с комшийската 155-ца (1.8 8V). Не пали от 2 дена.
    Проверих датчик на кол.вал ~490-500 ома - никакви признаци за запалване;
    Идва + на бобините, въпреки това смених едната с една моя резервна - нищо;
    Кабелите на комшията са пълна трагедия - от 8 поне 7 със сигурност са пробили поне на по 2 места, но до преди 2 дена е била с тях и си е вървяла. Колкото и да са зле си мисля, че ще пали, прекъсва, гърми и какво ли не, но ще пали. Днес трябва да си купи нови така или иначе, защото неговите са за кофата. Отхвърлям ги като причина - просто могат да допринасят за проблема, но не фатално;
    Бензин има, защото докато върти и не пали се вмирисва яко положението под капака - отхвърлям го като проблем;
    Алармата не е фабрична, но е ок. Изключва имобилайзера и +-са на бобините пристига;
    Колата няма и никога не е имала газ;
    Шибаните релета - 4бр и 3 бушона. Принципно стартирах, още в самото начало, с откриване на това за бенз. помпа. Понеже при мен се чува специфичен звук при даване на контакт (когато подкачва в началото), а при комшо нищо не чух, но и той беше въртял доста преди това. Цъка си релето, а и миризмата на бензин ми показва, че с горивото всичко е уж наред?! Въпреки това релето беше почистено и изтествано на местото на това за халогените - всичко е наред. 3-те бушона са здрави. Останалите 3 релета също бяха почистени и изтествани и бачкат. При заиграване с едно от тях (явно едно от тези за ЕCU-то) се появиха първи признаци за запалване, но така и не запали. Напръсках и местата където се поставят релетата с контактен спрей, че и там беше яко зеленина, но без ефект. Мърдах, натисках и т.н. буксите под релетата, докато върти стартера, но всичко без краен успех. Накрая акумулатора сдаде и замина в мазето за зареждане, а комшията за нови кабели.
    Та според мен проблемът е там някъде (при релетата), много вероятно и както е написал mordohy, с добавен ефект от мега скапани кабели. Обаче в тоя студ да се чанча с подмяна на кабелните обувки и то на комшийската кола, която 3 години само е карана - не става. Комшията вече знае, че само с каране без поддръжка не става (кихна преди Коледа ~ 1000 лв за нов съединител, рециклаж на рейка и смяна на околните и накрайници, смяна на масла на двигател, скорости и хидравлика).
    А конструктивното поставяне на тези релета там е поредната жабарска малоумщина. Лятото, ако имам някакви интервенции, около тях, много свободно време и успея да се наканя, директно ги местя в купето на моята.
    Принципно съм отворен към коментари и поправки, ако някъде греша, комшията е стар алфист и стига да не е смяна на кабелните обувки - ще му помогна да запали неговата совалка.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #122
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    колега,направил си кавото си могъл и разсъжденията са ти правилни.Ще те подсетя само за нещо!За какво са релетата!?Те подават напрежение на:дюзи,помпа и бобини.Скритата им функция е да прекъсват захранването към гореупоменатите джаджи,когато не се получават импулси от импулсния датчик,или другояче казано,когато двигателя не е запалил а сме на контакт.Те са само бушон в системата.Да,но много сложна,от електрическа гледна точка система.Едно елиминиране на релетата и подаване на директен ток,може да покаже,къде е точно проблема и да не сменяваш всички кабелни обувки.Релетата,задължително трябва да са с диоди на бобинките.То тия за главани релета имат и други характеристики,така,че ако не са такива,а обикновенни....модераторите го трият.Идеята ми е подай директно напрежение и виж какво ще стане.И друго.Днеска оправих един брат с Фиат,дето го бяха оправили от Лукойл с бензина.Не отхвърляй и тая възможност.Напоследък стана модерна у нас
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #123
    Alfa 145 2.0 QV RedB00L's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Targovishte
    Age
    37
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Здравейте...Днес докато се прибирах от лекции колата ми загасна на едно кръстовище... Точно в момент на тръгване и аз си рекох че просто съм тръгнал от много ниски обороти...Чукнах и пак си запали...Поработи 1мин на празен ход и угасна и не искаше да запали... Успях да я забутам в една страна да не пречи...

    Въртях въртях 40мин сме чакал там.. В един момент припука да запали ама не успя... Установих че няма ток в бобините...Тоест и двете бобини не даваха ток...

    Проверих всички релета и бушони под дебитомер, но всичко беше окей...След още малко колата запали... Карах 300метра и пак изгасна в движение на скорост...просто загуби тока.... Спрях пак отстрани... След 1мин чакане пак си запали колата и вече без проблеми успях да се прибера до у нас--> 5км. (кв.Борово-Дианабад)...

    Незнам какво може да е и така да се получава...Спешно ми е защото трябва да ползвам колата тия дни и трябва да пътувам повечко, а ако не разбера от какво е не искам да тръгвам да не пак да стане някой проблем...

    Просто няма симптом?!?,,,
    Имах абсолютно същия проблем, закарах я на механник и излезе че е сензора за обороти на двигателя. Когато го смених си запалих и ди сега нямам никакви проблеми с гасненето по патя и кадето и да е другаде. Успех

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •