Results 1 to 3 of 3

Thread: Чукане в скоростния лост?

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    92

    Default Чукане в скоростния лост?

    Колеги здравете!

    Да попитам за чукането в скоростния лост. Има го непрекъснато като сменям предавки, при бавно каране и леко подаване и отнемане на газта.
    Преди на Ескорта го имах същото, но здраво подскачане на лоста. Смених ЗАДЕН тампон на скоростите и изчезна завинаги .
    Сега на 155-цата 1.7ТС '95-та смених заден тампон на скоростите за 30лв, чукането остана. Смених и страничен тампон между скоростната кутия и двигателя, намира се малко над гумата от страна на шофьора, цена 80лв. Чукането пак остана. Майсторчето каза, че нямало какво друго да сменяме, аз реших че така ще си карам с чукането.
    Да ама не ми е комфортно. А и да сменям само работи, без да има причина.... Моля за помощ
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V '95 Вече Бивша

  2. #2
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by ParisWind View Post
    Колеги здравете!

    Да попитам за чукането в скоростния лост. Има го непрекъснато като сменям предавки, при бавно каране и леко подаване и отнемане на газта.
    Преди на Ескорта го имах същото, но здраво подскачане на лоста. Смених ЗАДЕН тампон на скоростите и изчезна завинаги .
    Сега на 155-цата 1.7ТС '95-та смених заден тампон на скоростите за 30лв, чукането остана. Смених и страничен тампон между скоростната кутия и двигателя, намира се малко над гумата от страна на шофьора, цена 80лв. Чукането пак остана. Майсторчето каза, че нямало какво друго да сменяме, аз реших че така ще си карам с чукането.
    Да ама не ми е комфортно. А и да сменям само работи, без да има причина.... Моля за помощ
    имаш 2 тампона на двигателя и един на скоростите + втулките на вилката която държидвигателя кум купето това са най вероятните места все пак може и да е от друго .На прикачения фаил са картинките са тампоните.Другото което ми идва на ум че свързващото звено между скоростите и мотора е съединителя може да идва проблема от там ....знам ли нека някой по компетентен се изкаже.
    Last edited by dimo; 14-11-2008 at 18:13.
    Alfa 155 2.0 16v

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Истината е че трябва да отидеш на човек който познава тия коли и да я огледа той. В техническия раздел има сервизи!
    Така отдалече такива неща не се лекуват!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •