Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Как да си сменим сами предни накладки и дискове

  1. #1

    Default Как да си сменим сами предни накладки и дискове

    Трябват ви поне 2 свободни часа, малко ВеДе40, столче ако не сте на канал, и може да се каже че не е сложно.....
    Нужни са ви накладки и дискове.......

    Махате скобата.....

    След като сте свалили гумата и предварително напръскали това малко болче, го отвивате нежно с 12 гаечен, щото ако го заоблите става кофти.....Добре ще е да се напръска и леглото на диска предварително, излиза много по лесно - при мен нямаше никакво усилие......

    Сваля се стария диск и се слага новия....




    Отвиват се с 19 двата болта отзад, който държат сп. апарат....добре е още в началото да се напръскат с Ведето, става по лесно......

    Подпирате го или го слагате на нещо, ако имате под ръка.....

    Махате старите накладки една по една, - ако имат връзка с датчика за износване го откачате.....

    Подкривявате трите пластини така че да влязат лесно, но пък и да не е прекалено хлабаво.....

    Слагате първо вътрешната накладка, и после външната.....

    Добре е преди да слагате челюстите наново да сте отворили максимално сп апарат, влиза много по лесно....


    След края на процедурата си снимате старите дискове, и ако стават за нещо, отивате във форум ПРОДАВА, и ги пускате на добра цена.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28037
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 18-02-2009 at 10:42.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    браво колега,ако напишеш цената на дисковете и модела на накладките и впечатления си по късно от тях имаш от мен

  3. #3
    започва да се пристрастява Ghosta's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Бургас/София
    Posts
    61

    Default

    Много добри снимки и пояснения...задните сменял ли си? Предполагам е същата процедура?
    156 2.0TS '99


  4. #4

    Default

    Не съм още, щото са си ОК.....
    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    браво колега,ако напишеш цената на дисковете и модела на накладките и впечатления си по късно от тях имаш от мен
    Дисковете са същите като тия дето ги продават в ПРОДАВА, накладките са ОМР някакви си, модел точно не мога да ти кажа, в описанието само видях че стават за 156 2.0 и ги взех.....а и хвърлих кутията....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 13-11-2008 at 20:17.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Гледам си си пръснал спирачните апарати с червенко...И аз имам такава идея..кажи ми моля те какъв спрей ми е нужен за да ги направя да издържат на високата температура..
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Космос......предполагам има и по добри решения обаче.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Гледам си си пръснал спирачните апарати с червенко...И аз имам такава идея..кажи ми моля те какъв спрей ми е нужен за да ги направя да издържат на високата температура..
    Високотемпературен - при бояджиите се продават - в различни цветове (7-9 лв).

    П.С. По темата. Преди да се сложат новите дискове се почистват главините (там, където ляга диска). На АТЕ-то ми в листовката, даже, имаха наглостта да ми напишат и че направо се сменяват с нови. Аз естествено ...не ги чистих даже и сега пак трябва да свалям заден десен .
    Last edited by TRENDi; 13-11-2008 at 21:26.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  8. #8
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Браво много добре,ако успея да намеря фото в събота ще Ви пусна тема със снимки смяна на бендикс.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Ghosta View Post
    Много добри снимки и пояснения...задните сменял ли си? Предполагам е същата процедура?
    Със задните процедурата принципно не се различава коренно от тази с предните, Но ще ви трябва повече време първо при ваденето ако са много вкопани ще се наложи с флекс да направите канал на стария диск за да може да излезе от апарата, този канал представлява изпиляване на "мустаците" на външния диаметър на диска около 12-15 см. Буталата на задните апарати се прибират много трудно въртят се и се натискат навътре и това става адски бавно по около 30 мин. на диск. Иначе всичко друго си е същото.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    66

    Default

    А буталото с какво го прибирате, за да може да влезе всичко в новия диск.
    FIAT Bravo 1.9 JTD

  11. #11
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    има още нещо което трябва да се добави към процедурата
    след свалянето на стария диск,челото на главината където ляга новия трябва да е безупречно почистено до блясък,едва тогава се слага новия диск за да няма ядове след време....
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  12. #12
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by vsd View Post
    А буталото с какво го прибирате, за да може да влезе всичко в новия диск.
    аз го прибирах на ръка с палеца го притискам а с клещи раздвижни го завъртам надясно но не си чъвствах палците след това. Предполагам че ако разкачиш маркучетата ще стане по лесно но после ще е нужно обезвуздушаване а на мен нямаше кой да ми помага за обезвъздушаването и затова не съм ги разкачал.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Kamen666 View Post
    има още нещо което трябва да се добави към процедурата
    след свалянето на стария диск,челото на главината където ляга новия трябва да е безупречно почистено до блясък,едва тогава се слага новия диск за да няма ядове след време....

    Какви ядове може да има, ако не са зачистени?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Абе като гледам така що ми се струва, че апаратите на вентилирания диск и обикновения като моя са еднакви?

    На моята като не е вентилиран дали няма да влезне и вентилиран в тези апарати?буталцето при мен се прибира много на вътре и мисля, че има място да влезе внтилиран диск.

    Но дали е така или на мен смао така ми се струва?

    Някой знае ли каква е дебелината на вентилирания диск?

    И ФЕРАРИСТ да каже има ли разлика с новите дискове. По-добре ли спира колата?
    Last edited by oem; 29-11-2008 at 14:32.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    размери 284х22х5
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •