Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Как да си сменим сами предни накладки и дискове

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Благодарско за снимките. Много полезен материал.

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    размери 284х22х5
    22 широчината ли?

    Някой може ли да каже дали е възможно безпроблебно поставянето на вентилиран на мястото на обикновения без смяна на апаратите?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И ФЕРАРИСТ да каже има ли разлика с новите дискове. По-добре ли спира колата?
    Ми не знам дали е от дисковете, или от накладките който се водят някакви спортни на ОМР, но сега завелязвам че айбиеса ми се включва доста по рано при някой по корави спирания отколкото преди, и определено мисля че има ефект.......иначе със сигурност мисля че са по шумни, издават един фучащ звук който на някой може и да не харесва, но мен определено ме кефи.......не говоря за скърцане или нещо от сорта - просто си фучат някакси - не мога да го опиша.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    демек каналите "рендосват" накладките хаха
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  5. #20

    Default

    За по лесно прибиране на спирачното цилиндърче не е лошо да се отвие капачката на казанчето за спирачната течност .
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    22 широчината ли?

    Някой може ли да каже дали е възможно безпроблебно поставянето на вентилиран на мястото на обикновения без смяна на апаратите?
    Не трябва смяна на апаратите

    П.С.Най лесното събиране на апарата е още преди да бъде свален,отвива се капчката на казанчето за спирачна течност,и с една яка отвертка се отваря апарата,като се подпира в диска който ще бъде сменен,и така спетявате после стискането с гарги
    Last edited by Mury; 18-02-2009 at 11:15.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    Виден Столичен Алкохолог tupantekno's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Много полезен материал.Мерси колега, ще ми свърши добра работа.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'98

  8. #23

    Default

    Ето и едно малко допълнение. Хората твърдят, че преди да се сложи новият диск, главината трябва да се почисти много добре
    Attached Files Attached Files
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  9. #24
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Сред цялата тази фотография, виждат ли се някъде датчиците на АБС-то, че нещо светна ламбата?

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Датчиците са ти отзад на шенкела,има гривна на лагера,където чете датчика
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Не трябва смяна на апаратите

    П.С.Най лесното събиране на апарата е още преди да бъде свален,отвива се капчката на казанчето за спирачна течност,и с една яка отвертка се отваря апарата,като се подпира в диска който ще бъде сменен,и така спетявате после стискането с гарги
    Сигурен ли си? Те и сега буталцата са ми прибрани почти максимално. Когато не е натиснат педала буталцата са излезе с по-малко от 5 мм. Това с чисто нови накладки! Вентилирания диск ми се вижда доста по-дебел! Страх ме е да не да взема вентилирани и да не паснат после и да си ги бия в главата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #27
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Вентилирания диск е доста по дебел от невентилирания просто няма да влезе в апарата премери колко е самата широчина на апарата със шублер и после я сравни с тази на диска.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Вентилирания диск е доста по дебел от невентилирания просто няма да влезе в апарата премери колко е самата широчина на апарата със шублер и после я сравни с тази на диска.
    Снощи гледах моите апарати и тези тука на снимките. Различни си мамка им. И наистина вентилирания е 2 пъти по-дебел от моя. Няма да стане. Трябва и други апарати.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29

    Default

    Ся като се замисля, дали на предните и задните апарани дупките за болтовете са едни и същи, щото ако са, не ми пречи да си бодна едни предни спирачни отзад и да се вентилирам и там......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30

    Default

    В заключение - ако колата ви е с плътни (solid) дискове и искате да сложите вентилирани (ventilated), сменяте и апаратите. Снощи направих точно това. Захващането и на двата вида апарати е абсолютно еднакво, не е нужно никакво пригаждане. Няма разлика в главини, шенкели и т.н. както беше писано някъде. С две думи - сваляте старите дискове и апарати, качвате новите и карате. Не забравяйте да си купите и накладки за по-големите апарати, защото са различни (най-добре да се търсят по шаси или по ОЕ, защото са 2 вида).
    Успех на всички,
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •