Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: Нов член на клуб 164 :)

  1. #16

    Default

    Мерси много за топлите думи Сега ако отговорите на въпросите ми от предния пост цена няма да имате,че утре е неделя и искам да я вкарам в перфектно състояние Главно километража искам да оправя,че така е много кофти
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  2. #17
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Бате фърли ме направо в оркестъра
    С кеф да си я караш и да те слуша
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  3. #18
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    А 4естито и от мене!Таман на време я взе тая кола 6тото мама и 6те6е да се ебе от седене по паркинзи,автока6ти и кви ли не мърлиовци.От мен савет-кадето види6 букса вади и пръскаи с спреи за контакти или с ВД40.Това си е слабо място на тез Алфи.Аз ти казах каква е садбата на колата.3 години стоя тук в Белгия и после 2 години в Попово.И за това си4кото време сам минал около 300 км.Абе правил сам си я като за мене си но така стана 4е се варнах пак тука,купих 166 и о6те некоя друга и не мога да и обръ6там внимание от 3000 км.На тоя дат4ик за нивото на антифриза му играи едни кле6ти от горе и 6те светне пак след месец наи рано.Като я покара6 извесно време си4ко 6 си доиде на мястото.Все пак не е нова кола.Ае сас здраве да си я кара6!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  4. #19
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Между другото сега забелязах 4е колата стои о6те е в подписа ми.Извинявам се!След 5 минути гре6ката 6те е поправена.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  5. #20
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Между другото сега забелязах 4е колата стои о6те е в подписа ми.Извинявам се!След 5 минути гре6ката 6те е поправена.
    Теб не мога да те открия по скайпа.В Белгия има ли интернет?Интернето-вас ист дас?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #21
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Abarth View Post
    Не губи антифриз и си има достатъчно(даже е малко над средата),сега направих промивка на системата(каква гняс изтече си нямате на идея)+нов антифриз много читав,измих поплавъка хубаво го почистих че и той беше целия в гняс,но уви лампата пак си свети Дайте акъл датчик ли да е заминал какво да е станало че не изгасна А относно километража как се сваля таблото и на какъв принцип е,механично или електронно?Километража пак ли е на датчик или?
    п.с.мерси за хубавите пожеланията на всички!
    Таблото е електронно - не е със жило а с датчик на Хол който се намира на скоростната кутия .
    Таблото се сваля лесно .
    Сваляш капаците които са под волана , сваляш и капачето на което свети ТЕСТ и Км и успоредното му от дясната страна над контактния ключ едни такива тесни и леко скосени в края - под тях има винт , сваляш волана в най долно положение и в средата на пластмасовата бленда има щипка която я държи - с нещо дълго и тънко надигаш леко перото и изтегляш , отдолу има два болта които държат капака на таблото , после с къса кръстата отверка отвиваш двата болта от страната на стъклото ( като погленеш от отпреде през стъклото ще ги видиш ) и си готов . Сглобката по обратния ред

    Аз трябва да я правя тази процедура че не ми свети някоя и друга крушка но сега имам други ядове с нея и не ми е до сваляне на таблото .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #22

    Default

    Лампата изгасна и днес не е светкала повече,интересно километража тръгна за 2-3км и пак спря от самосебеси От какво може да е според вас?
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Бате фърли ме направо в оркестъра
    С кеф да си я караш и да те слуша
    Що да съм те фърлил в оркестъра бе бате?
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    А 4естито и от мене!Таман на време я взе тая кола 6тото мама и 6те6е да се ебе от седене по паркинзи,автока6ти и кви ли не мърлиовци.От мен савет-кадето види6 букса вади и пръскаи с спреи за контакти или с ВД40.Това си е слабо място на тез Алфи.Аз ти казах каква е садбата на колата.3 години стоя тук в Белгия и после 2 години в Попово.И за това си4кото време сам минал около 300 км.Абе правил сам си я като за мене си но така стана 4е се варнах пак тука,купих 166 и о6те некоя друга и не мога да и обръ6там внимание от 3000 км.На тоя дат4ик за нивото на антифриза му играи едни кле6ти от горе и 6те светне пак след месец наи рано.Като я покара6 извесно време си4ко 6 си доиде на мястото.Все пак не е нова кола.Ае сас здраве да си я кара6!
    Касетката рулз бате,спаси ме 300км
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  10. #25
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Честита ти 164ка !!!
    Кожения салон оригинален ли е или е шит отделно ?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Честита ти 164ка !!!
    Кожения салон оригинален ли е или е шит отделно ?
    Оригинален
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  12. #27

    Default

    Това табло ми скъса нервите,свалих го,напръсках всички букси с вд40,слагам го километража пак не бачка,вчера проработи за 2км и пак спря,явно не е от таблото или е станало нещо на самия километраж(но пък скоростомера и оборотомера бачкат),как да разбера дали е от датчика на скоростната кутия (така наречения датчик на хол,къде точно се намира и как изглежда)?
    Last edited by Abarth; 16-11-2008 at 21:26.
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  13. #28

    Default

    Айде и тука да те поздравя с новата придобивка със здраве да я караш и много безаварийни
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  14. #29
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by Abarth View Post
    Това табло ми скъса нервите,свалих го,напръсках всички букси с вд40,слагам го километража пак не бачка,вчера проработи за 2км и пак спря,явно не е от таблото или е станало нещо на самия километраж(но пък скоростомера и оборотомера бачкат),как да разбера дали е от датчика на скоростната кутия (така наречения датчик на хол,къде точно се намира и как изглежда)?
    Гриша , ти луд ли си? Датчика на ХОЛ няма нищо общо с датчика за скоростомера и километража. Той е аванопределящ! Казах ти, да погледнете зъбатия механизъм на самото табло. Сигурно има износено зъбно колело. И както ти казах - датчика за скоростомер/километраж е едно. И той или работи - или не работи. Не може да ти спре само километража, пък скоростомера да бачка.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    Гриша , ти луд ли си? Датчика на ХОЛ няма нищо общо с датчика за скоростомера и километража. Той е аванопределящ! Казах ти, да погледнете зъбатия механизъм на самото табло. Сигурно има износено зъбно колело. И както ти казах - датчика за скоростомер/километраж е едно. И той или работи - или не работи. Не може да ти спре само километража, пък скоростомера да бачка.
    Нямам нерви да разглобявам повече,забелязах че стрелката на скоростомера подскача чат пат на празен ход,имате ли идея къде да отида да ми го оправят че не мога да се занимавам не е за мене Не съм отварял самото табло че ме беше шубе да не разместя я стрелки я нещо друго,то май няма кво да е освен тва зъбно колело,каква е процедурата,сменя ли се какво се прави
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •