Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: постоянно светене на индикация за дръпната ръчна

  1. #1
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default постоянно светене на индикация за дръпната ръчна

    Здравейте от вчера имам следното питане?Постоянно ми свети индикацията за дръпната ръчна без това да е така.Опитвах да е раздвижа,дърпах я-свалях и нищо.Като мина през по-долеми дупки или неравности изгасва и после пак се появява.може ли е от хлабава връзка на някой датчик,ако е от там къде се намира той?Това нещо пречи ли на вървежа на автомобила,защото имама чувството ,че нещо слабичко понавървява?
    Last edited by MUROMAN; 15-11-2008 at 15:36.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  2. #2

    Default

    Не се стряскай и при мен е същото.Разлика във вървежа нямам,а вече половин година карам така.А къде е датчика и аз тва се питам.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  3. #3
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Има вече няколко мнения,че може да се е получило от намаляло ниво на спирачната течност в казанчето.
    Дали наистина е от това?
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #4

    Default

    Да ти кажа наистина има някаква зависимост,защото когато на мен ми светна за първи път точно тогава ми беше намаляла спирачната течност.Изпуска ми един усилвател отзад и все доливам.Не мога да го намеря по моргите.Така че има логика но като долееш защо пък не гасне.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  5. #5
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Има вече няколко мнения,че може да се е получило от намаляло ниво на спирачната течност в казанчето.
    Дали наистина е от това?
    Еми дигни капака и провери бе тиквеник на мен ми беше от това,от както долях течност вече несвети
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  6. #6
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Гледах го аз,лошо ли ще е ако с една спринцовка издърпам старата спирачна течност в казанчето и налея нова?Утре ще долея да видя дали ще се оправи.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #7
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    ако не се лъжа датчика за ръчната е под самата ръчна маи трябваше да се изкара средната конзола за да стигне човек до нея, и ако е залепнал датчика ще свети постоянно, така че и според мен е от нивота на спирачната течност
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Ако не е бтона който се намира под ръчната остава да си тръгва датчика който е на скоростната кутия
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9

    Default

    Като долееш ще спре да свети . А датчика е точно под ръчната от ляво. При мен се вижда лесно като се махне капачката която е м-у предните седалки .( при някой модели това е пепелнк или отвор за климатроника.
    Обороти му е майката...

  10. #10
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    кактоти писах в скайпа - от нивото на спирачната течност е . Виж долей и следи да не спада пак. Ако спада - търси теч. Ако има теч обикновено е от съединителят - или помпи или маркуче или съединение. Наще коли са с ДОТ4 течност. И на мен ми светваше преди по разни завои и рязко спиране, но след доливане угасна и не е светвала .
    Иначе ти понавървява слабичко щото си на гадна газзз... всичко си отива по дяволите с бензинов мотор на газ. След година и по-зле ще понавървява.
    Last edited by Furious 155; 15-11-2008 at 18:20.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #11
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Здравейте от вчера имам следното питане?Постоянно ми свети индикацията за дръпната ръчна без това да е така.Опитвах да е раздвижа,дърпах я-свалях и нищо.Като мина през по-долеми дупки или неравности изгасва и после пак се появява.може ли е от хлабава връзка на някой датчик,ако е от там къде се намира той?Това нещо пречи ли на вървежа на автомобила,защото имама чувството ,че нещо слабичко понавървява?
    при мен е друг проблема, оста на поплавъка е счупена и затова свети

  12. #12
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    И при мен светна миналата седмица. Като я настъпя и светваше, като натисна спирачка гасне Поплавъка ми е в предната част на казанчето а течността беше малко. Купих едно шишенце течност изгребах малко от старата и долях ДОТ 5.1. Незнам дали е съвместим ама за сега е ОК.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    кактоти писах в скайпа - от нивото на спирачната течност е . Виж долей и следи да не спада пак. Ако спада - търси теч. Ако има теч обикновено е от съединителят - или помпи или маркуче или съединение. Наще коли са с ДОТ4 течност. И на мен ми светваше преди по разни завои и рязко спиране, но след доливане угасна и не е светвала .
    Иначе ти понавървява слабичко щото си на гадна газзз... всичко си отива по дяволите с бензинов мотор на газ. След година и по-зле ще понавървява.
    Как реши че всичко отива по дяволите като си на газ?!И какво точно ще стане след година живо ме интересува!?!А по темата и аз мисля че нивото е ниско и трябва да се долее течност!От заял датчик на ръчната няма как да свети лампата щото тои ако блокира, лампата вообще няма да свети като се дърпа тя(ръчната)!
    Last edited by mimouzunov; 17-11-2008 at 16:02.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    лошо ли ще е ако с една спринцовка издърпам старата спирачна течност в казанчето и налея нова?
    Според мен няма смисъл - течността надолу по тръбичките си е същата стара.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  15. #15
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Как реши че всичко отива по дяволите като си на газ?!И какво точно ще стане след година живо ме интересува!?!А по темата и аз мисля че нивото е ниско и трябва да се долее течност!От заял датчик на ръчната няма как да свети лампата щото тои ако блокира, лампата вообще няма да свети като се дърпа тя(ръчната)!
    Опита на хора на газ го показва. Темата за газта е дълга и има привъженици и на двете тези, та всеки решава за себе си.

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Според мен няма смисъл - течността надолу по тръбичките си е същата стара.
    Ако имаш абс мисля има ефект. Но и така е добре, пак една малко по-голям процент се е сменила. Затова бях пуснал аз тема за смяна на цялата течност - някъде има стендове за това ама къде???


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •