Page 8 of 18 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 258

Thread: Гадните цени на газа...

  1. #106
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Казва се спекула... Всяко лято като дойдат почивките и горивата с 3-5ст. нагоре независимо от световните цени и т.н..

    Другото е че цените се определят И от търсенето...
    1. Бензина стана 1,60лв. търсенето на газста намаля значително... Бенз. 1.60 тогава газста беше първо 1.05-1лв. и хората веднага махнаха уредбите, че 60ст. не са разлика...След това газста си падна ДО НОРМАЛНИТЕ цени от 70-75ст...Но слагането не е толкова лесно, а и пазара си влезе в някакво равновесие...Хем газста е евтина, ама хем и бензина НЕ е толкова скъп и много хора не смятат за нужно при ниски цени да слагат газ...

    2. След това пропана остана евтин 78-80ст., а бензина гони 2лв. от тук хората започват да търсят пропан и съответно ще се увеличи цената на пропана за да няма толкова голям отлив от търсенето на бензин...

    3. Същото беше и с дизела и бензина....Дизел дизел дизел...много икономичен нам какво си новите коли 90% дизели и дизела по-скъп...След това преорентиране на хората към нови коли бензин(по-ниски цени на самите двиг, по евтин бензин, подобряване на разхода им спрямо дизелите..) Иииии закономерно дизела поевтиня...


    4. Пазарно равновесие... Регулиране на пазара, за да няма пазарни изкривявания (Газ 68ст., а бензин 2лв.)
    много добра логика....но бенза беше над 2 лв когато барела се търгуваше над 150 долара 2 пъти по-скъпо от сегашните цени,всичко е чиста спекула и монополизъм на Лукойл и да не забравим чистата печалба на държавата от акциза защото да няма равновесие при 1,65 на бенза и 0,68 на газта,някой по нагоре каза криза,няма криза тука горивото е кат хляба вече -без него неможем и всяко повишение над нормалното си е чисто изнудване и пълнене на нечии джобове
    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Еми за това пък напук на техните цени идете на море с влака
    То на всеки е ясно ,че цената е спекулативна , от друга страна цената на метана пада безобразно - да видим реакцията на LPG каква ще е .
    Ако се засилим към влаковете сигурно ще вдигнат и тях,скоро май ще се очаква и поскъпване на велосипедите
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  2. #107
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    Ако се засилим към влаковете сигурно ще вдигнат и тях,скоро май ще се очаква и поскъпване на велосипедите
    Шега да не е ама обикновенно колело с 2 амортисьора е от 170 нагоре.Преди не бяха толкова скъпи.Такива дето бяха само една рамка дето преди ги даваа за 80-100 лв нови сега не могат да се намерят или ако има някъде са 120 и нагоре.Луда работа.Спекулата е навсякъде около нас ама Лукоил направо избиват рибата.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #108
    Фиатаджия deadairplane's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    198

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    .....някой по нагоре каза криза,няма криза тука горивото е кат хляба вече -без него неможем и всяко повишение над нормалното си е чисто изнудване и пълнене на нечии джобове ......
    Също и инструмент за създаване на инфлация

  4. #109
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Темата за Лукоил и цените е доста широко понятие но Лукоил играе важна роля в регулацията на цените на петролните продукти в България като единствен производител на горива у нас . И въпреки ,че много други фирми внасят горива които идват на доста по-ниска цена от пазарната като Газтрейд примерно които внасят ГАЗ която се разпространява в доста от големите вериги като ЕКО ОМВ и др. (справка) нямат право да вземат решения за регулиране на цените което от своя страна поставя Лукоил в позицията на монополист .
    Сещам се за една реплика от филма Cars - " Всичко е конспирация браат , петролните компании владеят правителството а нас само ни заблуждават . "
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #110
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    от днеска още 2ст.

  6. #111
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Между другото сте прави и за колелетата.... Аз с това се занимавам и от миналата година скочиха въпреки кризата с едно 20% .....

    И спекулата на ЛУкойл е ясно, но какво прави правителството срещу това???Да не говорим че освен най-скъпите караме и НАЙ-ГАДНИТЕ горива....Много голям е и проблема ОГРОМНИЯ АКЦИЗ и това че горивата се обалагат с два данъка.....Айде няма нужда...


    Айде честито 85ст.... Да си копирам ли поста за от по-горе
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #112
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Фук! Ще изгоря с 3 вафли и кола
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #113
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Между другото сте прави и за колелетата.... Аз с това се занимавам и от миналата година скочиха въпреки кризата с едно 20% .....

    И спекулата на ЛУкойл е ясно, но какво прави правителството срещу това???Да не говорим че освен най-скъпите караме и НАЙ-ГАДНИТЕ горива....Много голям е и проблема ОГРОМНИЯ АКЦИЗ и това че горивата се обалагат с два данъка.....Айде няма нужда...


    Айде честито 85ст.... Да си копирам ли поста за от по-горе
    правителството си трайка защото акциза е малко на 100% това си е чиста печалба за държавата опа пардон за определени хора така,че изгода има за всички хем за Лукойл хем за шепа хора който вече не си знаят парите,пък ние кат по-прости ша си караме на колото ни кажат
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  9. #114

    Default

    Quote Originally Posted by didiod View Post
    правителството си трайка защото акциза е малко на 100% това си е чиста печалба за държавата опа пардон за определени хора така,че изгода има за всички хем за Лукойл хем за шепа хора който вече не си знаят парите,пък ние кат по-прости ша си караме на колото ни кажат
    Ами прост пазарен принцип- щом се купува за чий .. да свалят цените? И аз да съм и аз ще продавам на тия цени след като ми купуват стоката.
    Last edited by Mind_Control; 12-06-2009 at 18:48.
    Lexus IS200

  10. #115
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Ами прост пазарен принцип- щом се купува за чий хуй да свалят цените? И аз да съм и аз ще продавам на тия цени след като ми купуват стоката.
    Би ли махнал х-я? Сигурно си афектиран от икономиката и управлението , но нали все пак спазваме добрия тон!
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #116
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Би ли махнал х-я? Сигурно си афектиран от икономиката и управлението , но нали все пак спазваме добрия тон!


    Сложи му една звездичка на х-ъ то
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  12. #117

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Би ли махнал х-я? Сигурно си афектиран от икономиката и управлението , но нали все пак спазваме добрия тон!

    Не съм афектиран. В пълно душевно спокойствие го написах. Което си е така си е така. Единствения начин, по който можем да накажем Лукойл е чрез пазарни принципи, а именно една седмица никой да не зарежда освен ако не е жизненоважно. Но съм сигурен, че никой няма да си наруши собственото спокойствие.
    Lexus IS200

  13. #118
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    аз съм готов да не зареждам една седмица но дали всички ще го направим и по важното дали това ще трогне някой и защо се чудиш за цените като самия ти каза че и ти ако си на тяхно място и ти ще продаваш така,що да мислиш за народа кат може да си мислиш само за собствения хал....ами няма да се оправят нещата с такива разсъждения(нищо лично колега)
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

  14. #119
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    цяла седмица НЕ. НО може национален протест в тази и тази дата НИКОЙ да не зарежда. Тогава ще се стреснат. Нали бяха правили така преди.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  15. #120
    идиоДче didiod's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен/Свищов
    Age
    40
    Posts
    940

    Default

    Quote Originally Posted by The_Game View Post
    цяла седмица НЕ. НО може национален протест в тази и тази дата НИКОЙ да не зарежда. Тогава ще се стреснат. Нали бяха правили така преди.
    като гледам как са се стреснали,че и 1 лв ще я направят
    Аlfa Romeo 156 1.8 ГИ

Page 8 of 18 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •