Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 97

Thread: 145 1.4TS заглъхва, дави се...

  1. #16
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Колеги, при нашите коли като че ли "Смукач" няма. Еку подава повече гориво в дюзите. Клапата за която говорите е съвсем друга работа.
    При карбураторите има смукач т.е /смучи гориво /. там клапа ограничава въздуха за да влиза повече гориво.
    Колега стъпковия мотор за празен ход зимата играе роля на смукач така че реално погледнато има смукач.А според теб като подава повече гориво вдига оборотите за да изгори това гориво му трябва повече въздух-е те това прави стъпковото моторче
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #17
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    За да се вдигнат оборотите на празен ход при една и съща позиция на дрос. клапа става основно с подаване на богата смес / смукач при карбуратори за които говоря /, предверение или др.при по съвремените мотори . Стъпковото моторче е регулатор на свободения ход. Такова беше правило не веднъж проблеми при Пежото на баща ми не съм се замислял как действа но крадеше педала на газта от време на време При ТС не съм усещал такива работи.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  3. #18
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    За да се вдигнат оборотите на празен ход при една и съща позиция на дрос. клапа става основно с подаване на богата смес / смукач при карбуратори за които говоря /, предверение или др.при по съвремените мотори . Стъпковото моторче е регулатор на свободения ход. Такова беше правило не веднъж проблеми при Пежото на баща ми не съм се замислял как действа но крадеше педала на газта от време на време При ТС не съм усещал такива работи.
    Колега я помисли малко. Мури добре го е обяснил. Как ще подава богата смес

  4. #19
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by Hrabri
    За да се вдигнат оборотите на празен ход при една и съща позиция на дрос. клапа става основно с подаване на богата смес / смукач при карбуратори за които говоря /, предверение или др.при по съвремените мотори . Стъпковото моторче е регулатор на свободения ход. Такова беше правило не веднъж проблеми при Пежото на баща ми не съм се замислял как действа но крадеше педала на газта от време на време При ТС не съм усещал такива работи.
    Колега я помисли малко. Мури добре го е обяснил. Как ще подава богата смес
    Без да изпадам в подробности припомнете си закона за непрекъснатоста на потока

    Та значи кой казва на колата все пак ,че сме натиснали педала на газта? Ако си отговорим на този въпрос смятам че отклонението от темата е било полезно. Особенно когато горивната камера е "студена" сутрин.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  5. #20
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by Hrabri
    За да се вдигнат оборотите на празен ход при една и съща позиция на дрос. клапа става основно с подаване на богата смес / смукач при карбуратори за които говоря /, предверение или др.при по съвремените мотори . Стъпковото моторче е регулатор на свободения ход. Такова беше правило не веднъж проблеми при Пежото на баща ми не съм се замислял как действа но крадеше педала на газта от време на време При ТС не съм усещал такива работи.
    Колега я помисли малко. Мури добре го е обяснил. Как ще подава богата смес
    Без да изпадам в подробности припомнете си закона за непрекъснатоста на потока

    Та значи кой казва на колата все пак ,че сме натиснали педала на газта? Ако си отговорим на този въпрос смятам че отклонението от темата е било полезно. Особенно когато горивната камера е "студена" сутрин.
    Потенциометъра на дрословата клапа, който не знае дали е студена или топла

  6. #21
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Значи "замислянето" сутрин при студен двигател и куп други проблеми е този потенциометър

    Чувал съм , че бил скъп. Има ли начин да се почисти, рециклира или побългари?
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  7. #22
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Hrabri
    Значи "замислянето" сутрин при студен двигател и куп други проблеми е този потенциометър

    Чувал съм , че бил скъп. Има ли начин да се почисти, рециклира или побългари?
    На грешен път си както казах вече по горе този потенциометър определя положението на клапата и му е все едно дали е загряла колата или не. Ако той се скапе прави номера от сорта като подадеш повече газ колата глъхне а като поотнемеш се оправя просто дава грешна инфо на компа за положението и от там обикновенно обеднява сместа (е не винаги е така зависи ко се скапе) и няма значение топла студена.

  8. #23
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by Hrabri
    Значи "замислянето" сутрин при студен двигател и куп други проблеми е този потенциометър

    Чувал съм , че бил скъп. Има ли начин да се почисти, рециклира или побългари?
    На грешен път си както казах вече по горе този потенциометър определя положението на клапата и му е все едно дали е загряла колата или не. Ако той се скапе прави номера от сорта като подадеш повече газ колата глъхне а като поотнемеш се оправя просто дава грешна инфо на компа за положението и от там обикновенно обеднява сместа (е не винаги е така зависи ко се скапе) и няма значение топла студена.
    значи влязохме отново в темата и отговорихме на Vendy i georgievst
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Сместа колега се определя от ламбда сондата и температурния датчик на инжекциона а самта дума СМЕС означава смес от гориво и въздух.Демек колкото повече гориво толкова и въздух а този въдух идва от моторчето за празен ход,което още един път ще ти го кажа зимата играе ролята на смукач
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Лелееее

    така наречения смукач е моторчето на тихите обороти и това че ЕКУ-то според температурния датчик на инжекциона е в "студена карта"

    На повечето коли има две карти на студен и загрял мотор на някой има 4 -ри кат мойта примерно, та сместта е богата защото екуто променя натоварването на дюзите и аванса - от студената карта се задават - а моторчето на тихите вдига малко оборотите до около 1300

    Мурджев, сместа не се определя от температурния датчик, той само казва на ЕКУ-то коя карта да ползва, а сместта я определя дебитомера, който пак казва на екуто колко въздух навлиза в мотора и от там по картата еку-то се ориентира колко да подаде през дюзите, да не забравяме и ТПС който пък казва на екуто колко е натоварването на колата в момента - демек дали искаме да върви или да поддържа скорост. Така сега ще кажете - каде е ламбда сондата тогава и къде е температурата на въздуха - ами казвам ви - температурата на въздуха вкарва корекция на сместта в рамките на 10% спрямо темп на входящия въздух. Ламбда сондата при ЕКУ без самообучение също вкарва корекция в рамките на 20% като тя директно мери АФР-а в изпускателния колектор и се стреми сместта да е при натоварен режим с АФР около 13 и при ненатоварен около 14.5. При еку със самообучение е същото само дето ламбда сондата може да коригира сместта в доста по големи граници като го прави постепенно на стъпки от около 10%.

    Това е целата система
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #26
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Някакво решение на проблема с глъхненето и давенето има ли? Щото и мойта като й подам рязко газ и забива муцуната около 1500-2500 об. После се изстрелва. Понякога ми патка нещо отпред, не е в изпускателната система. Проверих всички тръби да не би да смуче въздух и няма, никъде скъсано. Свещите са сменени, филтрите също. На диагностиката нищо не излиза като проблем. Да не е вариатора,щото май е за ремонт /ремонтен кит/?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  12. #27
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Някакво решение на проблема с глъхненето и давенето има ли? Щото и мойта като й подам рязко газ и забива муцуната около 1500-2500 об. После се изстрелва. Понякога ми патка нещо отпред, не е в изпускателната система. Проверих всички тръби да не би да смуче въздух и няма, никъде скъсано. Свещите са сменени, филтрите също. На диагностиката нищо не излиза като проблем. Да не е вариатора,щото май е за ремонт /ремонтен кит/?
    хм сега като пишеш се замислям, че моята правеше абсолютно същото
    смених термодатчика на термостата и .... дебитомера
    и се оправи ....

    да знаеш че това ше ти избие на диагностика след месеци !!!
    трябва дебитомера да замине на тотал за да стане ....
    така че сменяй овреме...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  13. #28
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Не може ли да се почисти с нещо тоя дебитомер. Не ми е ясно и къде се намира и какво представлява. А какви пари е?
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #29
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by boian
    Не може ли да се почисти с нещо тоя дебитомер. Не ми е ясно и къде се намира и какво представлява. А какви пари е?
    ами някой казват да се потопи в бензин много внимателно и да се остави да съхне
    намира се преди дросела няма как да го пропуснеш

    ама ... ако незнаеш какво правиш .... не е добре да го вадиш ...
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  15. #30
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Те това е ! Ма е с пари и то доста!

    Обаче мен ако питаш е ламбда и ти идва богата сместа, съдя по това че на високи обороти нямаш ядове! А и не е задължително ламбдата ти да не работи коректно постоянно /както беше мойта/ просто по някога откача /мързелува/. А как ти е разхода?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •