Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 97 of 97

Thread: 145 1.4TS заглъхва, дави се...

  1. #91
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    И при мене е същата работа след като смених термостата. Докато загрее прави магарии, като загрее остава малко замисляне. А придръпването и пукането е на студен двигател. Май че ще излезе свещ, не ги знам с кви ментета са ги сменили
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  2. #92
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Днес ходих да ми проверяват запалването и свещите. И какво излезе: те че свещите са NGK такива са , нищо им няма обаче плуваха във вода , направо две бяха хванали ръжда. Явно тея малоумници са мили двигателя. Е, смених ги с Champion и работата заспа, няма дърпане и пукане
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  3. #93
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Неможах да се справя с проблема на този етап но все по-близко съм ама като че ли е от бензина ако налея малко спирт ?
    Само малко да бутне стрелката на температурата и се поoправя.
    Какво да я правя ?? и това не е от марката на колата има и други коли така правят едва ли е нещо по мотора при тези съвпадения??

    Впрочем докато "работи" моторчето за своб. ход всичко е ок след като смъкне оборотите и не съм потеглил прави мизериите....
    =============================================
    За колеги с подобен проблем при изправен инжeкцион - ВОДА в резервоара ама МНОГО вода в резервоара. Не прекалявайте със спирта помалко но по начесто.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  4. #94
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Да не би да свали резервоара. Я разкажи по-подробно за спирта, че да пробвам и аз. На Застава-та се наложи да свалям резервоара и познай- в 2/3 на дъното на кофата вода, отгоре плува 1/3 бензин. Ама това беше 1991-92г. И сега явно ги правят същите магарии
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  5. #95
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Чистене на МПХ за 16VTS

    Проблема се оправи с двете неща по-долу:
    1.На светеща лампа - малко бензин наливам 0.5л спирт за горене-вечер като я вкарам в гаража. Сутрин едвам кюта ама я изтраявам. После заредих и след два дни процедурата наново. /Смених бензиностанцията впоследствие/
    2.Развиваш МПХ -то и го оливаш с коресилин и чистиш с клечки за уши докато видиш чиста пластмаса и чистия метал на клапичката движеща се /прожинираща/ свободно.
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  6. #96
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    От 2-3 седмици започа да пали от 2рия път и да гърми студена(не знаех, че е толкова чест този проблем), но само при студена нощ и ден (-10 до 3 градуса). При околна темперетура над нулата няма грижи - пали от раз. Интересно е, че обороите сиги държи и не играят или падат (както при повечето случай, за които четох). Стана леко спъната, но е карах само градско и месец не бях излизал на дълък път. Някакси отлагах проблема, но днес на извън града ужас. От 3та до 5та не може да вдигне повече от 120. Все едно влача още две купета. С мъка държи 100. От 1500-2500 оборота "клати" над 3000 започва да се "буди", но и при форсиране до 6000 не може да влезе в режим и да ускори. Това е и на газ и на бензин. Положението е абсолютно еднакво без разлика. Разхода е нормален - 30,7 газ за 293 км (170 от тях градско).

    Свещи нови 8 бош бяха нарочени (няма разлика от старите Шампион на 20Х). Кабели наред (ремонтирани наскоро и работят).Бобини здрави. Ще ходя на диагностика. Съмнение за ламбда (сменена преди 20х) или дебитомер.Съмнение за калпава партида горива от ЕКО (домързя ме да прескоча до Петрол). Със смяна на газта (от Еко на Петрол) имаше осезаемо подобрение, но остава спъната.
    Alfa 145 1.4 TS 1998 г. с ГИ - 250хил

  7. #97
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    След диагностика се оказа дебитомер.
    Alfa 145 1.4 TS 1998 г. с ГИ - 250хил

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •