Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 119

Thread: търся алфа 166

  1. #91

    Default

    Quote Originally Posted by stefanov_simeon View Post
    Здравейте колеги !
    Относно по горното ми мнение за 166-цата

    Днес ходих до Пловдив,да я погледна тая красавица 166-цата 2.5 V6 24. Наистина много красив автомобил с много екстри е глезотийки, широк, удобен, абе имидж мейкър.Всичко изглеждаше много добре до момента в който момчето от автокъщата не запали двигателя...затрака като дизел в началото, след около 20-тина секунди,силното тракане намаля до ритмично чукане.А след няколко мин ути почти из4езна и не се чуваше.Но и тогава като подадеш газ колата забоботваше все едно някой от цилиндрите не работеше.Забелязах и че при подаване на газта по рязко има някакво забавяне на оборотомера спрямо натискането на педала-естествено това упражнение при спрял автомобил на свободна скорост.Друго което забелязах, има удар отпред който продавача е оправил и не крие за това, при внимателно вглеждане се забелязва разлика между разстоянието на двата фара и предния капак но това е при внимателно вглеждане.Аер бега до шофьорското място е бил отворен и 2-те жабки заяждат при отваряне а едната почти не се затваря, но и това не ме притеснява много.

    Двигателят ме притеснява с това притропване и претракване като дизелов автомобил.Дали са клапани или е нещо по сериозно ?!? Момчето ми каза че са и сменили масла филтри и ремъци и ролки +нови гуми.Мисля си че ако беше нещо дребно щяха да го оправят, а не да я продават на половин цена или греша ?

    Колеги кажете мнение според вас сериозно ли е и подлежи ли на ремонт или цената + изпълнението на някой самоук майстор ще ме доведат до нервна криза и празна банкова сметка !?!

    !!! ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО !!!
    Във вашият район имате специалист, който в по-голямата част от живота си се е занимавал с алфи. Човекът е машинен инженер и бивш рали състезател. Консултирай се с него, ако се познаваш. Той е ваш съгражданин и сервизът му се намира в с.Ресен.
    Last edited by old alfist; 02-01-2009 at 23:47.

  2. #92
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Краси Алфата примерно.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  3. #93
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Sofia
    Age
    38
    Posts
    128

    Default

    Моята я купих на скоро но не е за мене тая кола продавам я и ще си търся нещо по скромно по моя щоб... Ако имаш интерес звънни 0887096350 за цената ще се разберем..

  4. #94
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Ако мислиш че старата маска е по-некрасива - много се лъжеш. Няма такава уникална и готина визия. Супер ще е колата да е по нова 2003,4,5 година с маската преди феиса...
    Въпрос на вкус...Лично аз съм покланник на намесата на Джуджаро в дизайна на Алфите след 2003-та и определено по-лесно "смилам"новият фейс на 166-цата, дори бих пробвал една такава в определен момент.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #95
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Въпрос на вкус...Лично аз съм покланник на намесата на Джуджаро в дизайна на Алфите след 2003-та и определено по-лесно "смилам"новият фейс на 166-цата, дори бих пробвал една такава в определен момент.
    На мен също ми харесва , но тези след фейса са много еднакви всичките .. докато 166 преди фейслифта е уникална като визия сред алфите Мое лично мнение
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  6. #96

    Default

    Quote Originally Posted by vazi View Post
    търся алфа 166 моля ако някои продава нека пише моля
    искаш ли още алфа 166 имам 4800 лева

  7. #97

    Default

    Quote Originally Posted by vazi View Post
    търся алфа 166 моля ако някои продава нека пише моля
    искаш ли още алфа 166 4800 лева

  8. #98
    Запален алфист ivo_63's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    ruse
    Posts
    487

    Default

    това не кола , а касичка.тая но пинко няма начин да не е хубава - тя не е много карана , че все в сервиза е стояла като чета.Аз един приятел имам само с алфа 166 -преди 4 месеца я купи и си чуди кво да я прави/не върви вече/ , ама той малко не е наред с главата.Нормален човек не си купува тоя автомобил - той си е изгъзица , за кушия тоже не става - тежка лимузина и малките въшки с яки мотори я късат.Може някъкъв имидж да прави не знам - има тръпка в тая марка.Аз исках да си купувам такава и като прочетох поста цени и части - паднах от коня!Всичко извън мотора боклук/ключалки , турбота, окачване .../.Само истински фенове карат тая кола или безхаберници дето са я взели че има екстри + навигация/дет за нищо не служи в бг ама е фаца/.И в двата варианта нема оттърване после от нея - продажбата не е на загуба , а на безценица.Аз тия дето дават на пинко 13 к , ма той не им я дава - грам не вярвам някак си.

  9. #99
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    бате има някой верни неща в целия ти пост, но има и доста глупости...Колата на Пинко се продаде много отдавна, доколкото аз знам...Никой няма да си купи лимозина като 166 да се дърпа с малките въшки по светофарите...Тази кола е за дълъг път....обезшумена, мощна, с комфортна возия, багажник...Друго, което си писал...навигация..ми то, ако не пътувам извън БГ аз навигация въобще не ми и трябва (дори и незаводска) за тая наща малка държавица от единия край до другия 500км...не можеш да се изгубиш посмъртно! Или пък какво да се навигирам в град като Силистра, Свищов итн с 2 неработещи светофара....За цените...виж едно Ауди А6 или БМВ 5-ца как вървят при тях и пак ще паднеш от коня...Това е Алфа все пак не е Дачиа или ЛАДА
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #100
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Quote Originally Posted by rumengazeto View Post
    искаш ли още алфа 166 4800 лева
    това половината от колата ли е или без е двигател???
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  11. #101
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    това половината от колата ли е или без е двигател???
    Може да е ударена или да има някакъв дефект
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  12. #102
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    ама какзва ли ти някой.....
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  13. #103
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_63 View Post
    това не кола , а касичка.тая но пинко няма начин да не е хубава - тя не е много карана , че все в сервиза е стояла като чета.Аз един приятел имам само с алфа 166 -преди 4 месеца я купи и си чуди кво да я прави/не върви вече/ , ама той малко не е наред с главата.Нормален човек не си купува тоя автомобил - той си е изгъзица , за кушия тоже не става - тежка лимузина и малките въшки с яки мотори я късат.Може някъкъв имидж да прави не знам - има тръпка в тая марка.Аз исках да си купувам такава и като прочетох поста цени и части - паднах от коня!Всичко извън мотора боклук/ключалки , турбота, окачване .../.Само истински фенове карат тая кола или безхаберници дето са я взели че има екстри + навигация/дет за нищо не служи в бг ама е фаца/.И в двата варианта нема оттърване после от нея - продажбата не е на загуба , а на безценица.Аз тия дето дават на пинко 13 к , ма той не им я дава - грам не вярвам някак си.
    Честно ти казвам , такава кола не е за теб...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  14. #104
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Честно ти казвам , такава кола не е за теб...
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  15. #105
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    това половината от колата ли е или без е двигател???
    Само двигателя със скоростите
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •