Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Диодни крушки - свети все едно няма лампа!?!?

  1. #16
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    диодната реално НЯМА съпротивление
    а не обратното
    абе изобщо специалистите тука се въдят като гъби след дъжд
    Да бе... Там където протича ток винаги има съпротивление...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  2. #17
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Default

    Проблема си решаваш като на таблото махаш крушката където ти свети и готово Аз така направих.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  3. #18
    започва да се пристрастява paco6676's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    46

    Default

    от къде взе диодните ленти и на каква цена.много ме кефят

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    ФЕРАРИСТ, като слага тези диодни ленти от пред, на мястото на габаритите, каквито и аз мисля да си сложа, много добре стоят, слагал ли си резистор и ако не светило ли ти е нещо на таблото?
    Мне не съм слагал, нищо не свети, габаритните ги махнах изцяло даже.....

    Иначе мисля да започна от едно по слабо съпротивление, и ще вървя нагоре докато стане.....
    Quote Originally Posted by paco6676 View Post
    от къде взе диодните ленти и на каква цена.много ме кефят
    Едно приятелче ми ги донесе от Англия, иначе ги има по иБея - напиши в англииския ибей audi r8 led lights и ще ти излязат - има сякакви - мисля сега да се опаша яко отзаде с една метър и 20 лента с червени диоди, и да я вържа към стопа, щото нещо много зех да чувам свирещи гуми зад себе си, и мисля че не е далече момента в който някой ще ме намуши отзад......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 25-11-2008 at 19:01.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #20
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ммисля сега да се опаша яко отзаде с една метър и 20 лента с червени диоди
    а що не инсталираш и червен буркан на тавана?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #21
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Светодиодните крушки които се продават си имат вграден резистор в корпуса (разглобете и ще видите ) А иначе нормално се слага между 500 Ома и 1Ком според зависи колко искаш да ти свети диода .
    Слушайте morfius право дума човека , след като сте спали в час преди години в училище
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #22

    Default

    Взех си и аз диодни ленти, от иБей. Сега застудя и може да се отложи монтажа за следващата календарна година. Иначе са 48 см дължина, с 48 диода. Светят супер силно.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  8. #23
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    защо ще слагате съпротивления-за да не свети крушката на таблото,
    ами по добре я махнете,тя така или иначе няма да светне след като ти изгори аветодиодната крушка,така че ефекта от нея е никакъв.така поне няма да запалите нещо по инсталацията
    само за протокола да отбележа че светодиодите светят при ~ 3V напрежение ( по памет - различните цветове светял на различно напрежение +- 0.3V,имах едно книжле ама не мога да го намеря за да кажа точно ),вие си преценете дали има съпротивлени в тях, а относно консумацията - светодиодите имат много малка консумация на ток ( от порядъка на милиампери ) докато крушката ( мощност=ток по напрежение
    W = I . U т.е. една крушка 15W = I . 12V ) излиза че консумира 1 ампер и нещо.Не знам някой да си е сложил електромер на колата си така че консумацията в случая не важи.Та за това е цялата дилема ,пък и да не забравяме че тия неща с които кичим колите си са аксесоарни и са правени незнайно къде , виж ако има някой маркови може при тях работата да е по друга.
    Last edited by mirchozo; 01-12-2008 at 01:02.

  9. #24
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    ха дойде ми идея
    1 светодиод консумира примерно 5mA ток (горе долу толкова беше мисля) може да сложите повече за да докарате консумацията на обикновенната крушка
    с други думи около 200 светодиода и може да не слагате съпротивления

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Взех си и аз диодни ленти, от иБей. Сега застудя и може да се отложи монтажа за следващата календарна година. Иначе са 48 см дължина, с 48 диода. Светят супер силно.
    Един бърз съвет за да не повтаряш и моите грешки - първоначално ако ги доуплътняваш с силикон, монтирай ги така че да ти е лесно да ги махнеш като изрежеш силикона.....също ако са ти дебели някъде, не ги пили повече от милиметър, щото после отдолу се подава някакво по твърдо ПВЦ дето оголва контактите им......а...и не вярвай че можеш да ги огъваш колкото си искаш......над 90 градуса и рискуваш да повредиш някоя тройка диоди......

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    а що не инсталираш и червен буркан на тавана?
    Инсталирал съм, сега си търся бял и зелен, и ще се явя на републиканското за най - патриотична Алфа.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 01-12-2008 at 13:22.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •