Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Счупен колянов вал

  1. #1

    Default Счупен колянов вал

    Двигателя започна да издава някакви адски звуци, закарах го във Ванто и според тях е счупен коляновия вал, като само за труда ми искат 1400лв. има ли алтернатива за по-добри цени според вас?
    Alfa Romeo 155 2.0 16V Super

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa Pilot View Post
    Двигателя започна да издава някакви адски звуци, закарах го във Ванто и според тях е счупен коляновия вал, като само за труда ми искат 1400лв. има ли алтернатива за по-добри цени според вас?
    Счупен вал??? Че как се чупи такова нещо?
    За цената си мисля, че е добре, но сигурно може да се намери и по - евтино.
    Ако имаш нужда от вал - свиркай, имам два...
    Last edited by lan; 25-11-2008 at 17:45.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    За тия пари ремонтирам 10 цилиндров двигател на Мерцедес от серията ОМ(става въпрос за мотор за тежък камион) и то в чужбина.С твойта,колкото и да се мотаеш е за два дена работа.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default Кофти

    Да се каже цена без да се отвори двг не е сериозно. И за два дена пак е несериозно, освен ако всички нужни части са подръка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Колега ако не намериш по евтино някъде по-добре си купи друга а тая за части

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    тези са спали на течение. за тези пари ще си намериш читав двигател за смяна
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    тези са спали на течение. за тези пари ще си намериш читав двигател за смяна
    И това е доста доста добра идея

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    За тези пари ще си купиш 155 в движение
    За двигател може и 3
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    тези са спали на течение. за тези пари ще си намериш читав двигател за смяна
    А каква е гаранцията, че ще е читав? Пак ще трябва да се отвоти и да се ревизира и пак ще дойде...
    А относно цената за труда - във повечето такива сервизи цената е такава, знам го от опит...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    30

    Default

    ако се нуждаеш от цял двг. пиши едно лично

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Цената за работа при основен ремонт е една и съща независимо дали е счупен коляновият вал или не . При всички положения се сваля мотора и се пръска на парчета. Същото е както случая със смяна на ремъци и на вариятор. Цената за труд е същата защото така или иначе се разглобяват едни и същи неща. Иначе основен ремонт ще ти направят другаде и за 700 лв. Въпросът е каква гаранция ще дадат след това. Много пъти съм поварял и отново ще го кажа, аз не съм привърженик на подмяната на счупен с друг двигател втора употреба без да се ревизира. След това има вероятност пак да страдаш и да решиш, че определена марка коли са "боклуци" Като цяло цената е висока, като все пак не включва частите, НО хей! За Бога! Това е основен ремонт! Не дей да очакваш нищо евтино. Напротив пази се от ремонти "за по 300 лв със старите сегменти и т.н.".
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    поне още двама майстора питай, че да не се вкараш в някой филм. това със счупения колянов вал много съмнително звучи.

  13. #13
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    Много пари ти искат бе човек.Аз имах същия проблем.Сменях колянов вал с биели и маслена помпа.Всичко ми стъпа на 1700лв. с частите и труда.Само той беше мисля към 700лв.Това е тук във Варна.А тука всичко е много скъпо.....
    156 1.8 TS '98

  14. #14
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Цената за работа при основен ремонт е една и съща независимо дали е счупен коляновият вал или не . При всички положения се сваля мотора и се пръска на парчета. Същото е както случая със смяна на ремъци и на вариятор. Цената за труд е същата защото така или иначе се разглобяват едни и същи неща. Иначе основен ремонт ще ти направят другаде и за 700 лв. Въпросът е каква гаранция ще дадат след това. Много пъти съм поварял и отново ще го кажа, аз не съм привърженик на подмяната на счупен с друг двигател втора употреба без да се ревизира. След това има вероятност пак да страдаш и да решиш, че определена марка коли са "боклуци" Като цяло цената е висока, като все пак не включва частите, НО хей! За Бога! Това е основен ремонт! Не дей да очакваш нищо евтино. Напротив пази се от ремонти "за по 300 лв със старите сегменти и т.н.".
    Венцо е абсолютно прав
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Малко трудно ще се счупи колянов вал.Възможно е контравал или биела да е.Аз не бих си купил за нищо на света алфа 16 клапана туинспарк
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •