Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: За честитките от КАТ

  1. #16
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Абе, че се чудят какво да измислят чудят се, но си остават само с чуденето. И защо да не се скатае човек като не е измислено както трябва и може да го направи?! Вярно е, че човек и малко самокритичност трябва да има, но е факт, че и те се хващат за глупости. А питам аз като са толкова умни да проверяват на кой е регистрирана колата, какво става когато друг я е карал? Аз често карам коли, които не са на мое име. Даже любимата алфа е на името на сестра ми.И, какво правим сега? Ще я призовават и наказват нея, защото аз примерно съм настъпил стоп линията ли?! Трябва да успеят по някакъв начин да възпитат правилното отношение към закона у всеки шофьор и то още преди да излезне от учебната школа, а не да го пуснат на улицата и после да се чудят как да го изловят. Трябва и те самите малко да знаят кога да си затварят очите. В момента нещата са точно нопаки!
    The greatest of all scientific hobbies!

  2. #17
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    За съжаление по новите правила на призоваването е достатъчно да ти залепят призовката на вратата, за да се считаш редовно призован. Тва е от такива дето "мразят адвокатите" и искат уж да се ограничи отлагането и пропадането на процеси заради нередовно призоваване.
    Но това важи принципно за съдебните производства. Може ли някой да ми покаже призовка от КАТ за да видя по кой ред става призоваването?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    За съжаление по новите правила на призоваването е достатъчно да ти залепят призовката на вратата, за да се считаш редовно призован. Тва е от такива дето "мразят адвокатите" и искат уж да се ограничи отлагането и пропадането на процеси заради нередовно призоваване.
    Но това важи принципно за съдебните производства. Може ли някой да ми покаже призовка от КАТ за да видя по кой ред става призоваването?
    по АПК.

  4. #19
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ам по ТКЗС ?
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Ам по ТКЗС ?
    секфи аграрни вършат работа, без друго системата отива към содом и гомор.

  6. #21

    Default

    Е, как ше ме призоват редовно с писмо по пощата?!
    Вчера имах дело - призовката ми я донесоха преди около месец и нещо, на крак и ми я връчиха ЛИЧНО
    Дали пък не бъркате ПРИЗОВКА с ПОКАНА
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  7. #22
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Аз предлагам масово да ги отеб`ме и да НЕ ходим, пък да видят дали им работи системата.

    П.С. Офисът ми е срещу КАТ и всеки ден ги гледам как си тръгват след работа. Минаването на червено и карането в насрещното по "Драган Цанков" не е най-големия проблем, но когато патрулиращите се правят, че не виждат колегите си какво правят с личните си коли, е тва вече е пълна цигания.

  8. #23
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    ... и всеки ден ги гледам как си тръгват след работа. Минаването на червено и карането в насрещното по "Драган Цанков" не е най-големия проблем, но когато патрулиращите се правят, че не виждат колегите си какво правят с личните си коли, е тва вече е пълна цигания.
    Е, ти камера нямаш ли. "Щрак Марийке на портрет"
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  9. #24
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Е, ти камера нямаш ли. "Щрак Марийке на портрет"
    Със г.....ъ напред.Всичките Милиционери са такива.Станали нагоре с дупитата.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    софия
    Posts
    83

    Default

    който си прави нарушения да го снимат и да си плаща. писна ми от тарикатчета по улиците
    fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
    ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p

  11. #26

    Default

    Аз да по питам за какво точно призоваване става дума - за получаване на акт, регистрация, точки или какво??????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #27
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Днеска си говорим с 1 приятел , който живее в София. От няколко месеца кара без книжка (заради отнети точки). Получавал няколко пъти писма-покани да се яви в КАТ и накрая му пратили с препоръчано писмо. Отива в пощата и срещу подпис го получава.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  13. #28
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    A аз да попитам защо не са сложили табели на местата където снимат камери. Миналата седмица в Италия забелязах преди кръстивищо и места с камери едни големи табелки че има контрол на скороста и камери. Чудя се що пък са толкова "тъпи " да сложат табели и знам отговора - щото ако не виждаш ясно че те заснемат ти нарушават основни права.

    Сега да си припомним основния закон на Република България, който има нещо такова:
    "Никой няма право да бъде сниман , филмиран, подлушван без негово знание и изрично съгласие , освен в предвидените от зяакона случаи."

    А закона който предвижда тези случаи е "Закона за СРС"


    От казаното горе следва че за да ме заснемат това трябва да става с мое знание - а за да се изпълни това условие трябва ясно да виждам камерата или да е обозначено с достатъчно видим знак - навлеза ли в този участък знам че съм сниман и ме снимат с мое съгласие щом знам и съм навлязъл в този участък.
    Та за да ми налагат наказания трябва да ме снимат с разрешение на съдия ИЛИ да СЛОЖАТ ТАБЕЛИ. Какво пише в някакви наредби на МВР или заповеди на шефа на КАТ си е тяхна работа , не може дтези наредби да противоречат на основния закон на държавата.

    Та какво против имате да си взема адвокат и да си спечеля дело срещу КАТ.

    А за намаляване на нарушенията много по добре ще да се поставят табели ,че има видео контрол + камери и хората няма да смеят да нарушават , а ако нарушават съвсем законно ще бъдат наказани с направения запис.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Та какво против имате да си взема адвокат и да си спечеля дело срещу КАТ.
    Абсолютно нищо, ще имаш бурните ми обации дори само ако започнеш нещо такова........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #30
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Сега да си припомним основния закон на Република България, ...
    Ако всички си знаехме дословно правата и задълженията, съм сигурен че никой няма да допуска своеволия по наш адрес ... И отгава нито едно наказателно постановление на шофьор, издебнат от засада например, нямаше да има давност - просто трябва тоя шофьор да си знае правата, и да си ги защитава. Просто, и не толкова сложно в крайна сметка. С други думи, незнаещият е винаги прецакан.

    P.S. Мен например се опитаха онзи ден да ме изцакат за това, че имам включен в колата си радар-детектор ... Полицайчето смени някоко бои докато му обяснявах кое е радар-детектор, и кое - антирадар ... и какво точно пише в закона за тия две устройства. За малко даже да ми се извини
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •