Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64

Thread: За честитките от КАТ

  1. #31
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Много си прав - незнанието винаги е голям шамар.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  2. #32
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    В почти всички eвропейски страни работи това видонаблюдение с подвижни и стационарни камери, ред трябва да има.
    И на мен ми писна от това всеки да прави каквото си иска и тълкува правото от собствената си камбананиря.В ЕС това е регламентирано законно.
    Не знам обаче в конкретния случай доколко законово е издържано това по пощата, защото наистина няма как да се докаже получил си го действително или не.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #33
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Призовките са си редовни. Надявам се довечера да имам време да обясня.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #34
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Има един изключително сигурен начин да не бъдете призовани да ви снимат филмчета, било то редовно или не. Спазвайте правилника за движение по пътищата до колкото това е възможно Аз карам с полицейска карта и познавам шефа на техническия отдел на кат и нямам акт от 2-3 години. Не е нито заради картата нито заради връзките ми с катаджии. Просто като се кача в колата крам като нормален европеец, не нахалства, не правя опасни маневри, не засичам другите участници в движението, не минавам дори на жълто, а за червено и дума да не става и се радвам на разни дупета които се мислят за царе на пътя и вандалстват. Много от тях остават ненаказани, но някои от тях свършват в моргата, без книжки, в инвалидни колички и може би най-лошото наказание живеят с мисълта, че са отнели човешки живот от "гъзария".
    Истината не веднъж съм я казвал и пак ще я кажа. Войната по пътищата няма да приключи до момента до който не се спре с корупцията по пътищата. А това зависи и от всеки един от нас. Преди 2-3 години когато ми написаха акта не се обадих да ме покрият и не си извадих значката защото бях в нарушение.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  5. #35
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    По принцип си много прав, обаче...първо, някои правила са създадени, за да се нарушават и да има корупция и второ не приемем да ме наказват хора, които не могат да си напишат правилно името.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #36
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    По принцип си много прав, обаче...първо, някои правила са създадени, за да се нарушават и да има корупция и второ не приемем да ме наказват хора, които не могат да си напишат правилно името.
    Много си прав колега. Определено много от ограниченията и знаците са глупави и дори опасни. Голяма част от "колегите" са срам и позор за униформата, но не забравяйте, че има и изключения. Дано не прозвуча смешно за някой или банално, но има нещо много важно което не бива да забравяме: за да се промени всичко това, промените трябва да започнат от нас самите.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Истината не веднъж съм я казвал и пак ще я кажа. Войната по пътищата няма да приключи до момента до който не се спре с корупцията по пътищата. А това зависи и от всеки един от нас. Преди 2-3 години когато ми написаха акта не се обадих да ме покрият и не си извадих значката защото бях в нарушение.
    В Гърция нямало корупция по пътищата - а там гинат малко повече от нас......но пък нямало "война по пътищата"......медиите им спът, или имат по деликатни неща за зомбиране......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #38
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    софия
    Posts
    83

    Default

    бе аз не мога да разбера някой неща. има теми дето плюеме едни хора щото са ни засекли на някое кръстовище, в други за едни други хора дето минават на червено и си ги плюеме, ама яко!
    в друга тема обаче, се чудим как да преебем системата, кой адвокат да наеме, как да обърнем кат в съда и т.н. няма ли най-накрая всеки да започне да спазва правилника за движение??? щом аз мога да движа с 90 на междуградските пътища, защо други дето ме изпреварват с 140 да не ги снимат и да не ги ковнат с по 1-2-3 акта? пък най-добре ще е ако с това си изкарват хляба и се замислят най-накрая...
    и какво ме интересува колко смърт има по пътищата в гръцко??? вие слепи ли сте? и не виждате ли че пътищата ни са като централни гробища и през 500м има някоя паметна плоча?
    fulvia s2 coupe, delta HFturbo, T25 d4d
    ex - 145 jr, Y 1.2, r 620 sdi, dedra 1.8, 126 p

  9. #39
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    За това избягвам да правя крайни коментари щото знам себе си. Правя всичко възможно да не притеснявам другите на пътя, но се придвижвам изключително бързо от всякакви платна абе ако ме снима някой с хеликоптер отгоре ще си помисли че не съм в час Във всеки случай на тия които се возят при мене привидно нищо им няма, което е доста показателно за стила ми на каране - бърз но не екстремен. И в крайна сметка взеха книжката на майка ми дето кара 3пъти по-малко и 2пъти по-бавно

    пп Някои шофират дрогирани . . . скоростта не е "перманентната причина" както някои се опитват да ни внушат.
    Last edited by code; 02-12-2008 at 21:00.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by FIFO View Post
    щом аз мога да движа с 90 на междуградските пътища, защо други дето ме изпреварват с 140 да не ги снимат и да не ги ковнат с по 1-2-3 акта? пък най-добре ще е ако с това си изкарват хляба и се замислят най-накрая...
    и какво ме интересува колко смърт има по пътищата в гръцко??? вие слепи ли сте? и не виждате ли че пътищата ни са като централни гробища и през 500м има някоя паметна плоча?
    Баси ся ако почнеш да убеждаваш аудиторията че никога не си карал с 110 по междуградски пътища, мога да ти гарантирам че на 100 един може и да ти повярва......е...предполагам че ще кажеш че го правиш веднъж на 2-3 петилетки, но пък ако точно тогава стане сакътлъка, никой няма да направи разлика между тебе и тия който ти сега цитираш.....
    Пътищата приличали на гробища - ми манталитет, през комунизма никой не правеше такива паметници, после стана "модерно"......иначе то е нормално да се увеличават, все пак хората умират на пътя, не у дома си.....правят им и паметници.....се едно ако догодина няма една жертва по пътя и пътищата няма да приличат на същото с тия паметници??????
    Правилата са твърде ограничаващи, създадени предимно за да санкционират, а не за да предотвратяват......в Германия когато на ремонтирана 40 км участък от магистрала от 4 платна пътя го свият на 2, познай колко е ограничението - 80, и никой не го спазва........тука преди София по Тракията за 50 метра аварииното е в ремонт и познай - 60 кмч и там сигурно се редуват куките да спът, че е урожай голям, когато и да съм минал все дреме един......60......това е безумно......ти кога си се движил последно с 60 по магистрала??????
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 02-12-2008 at 21:49.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #41
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Айде да не се отклоняваме от темата. На мен ми направиха оферта. 100 кинта и трият снимката. Обаче хора, които са ходили казаха, че понякога нарушенията са супер смешни. Настъпване на стоп-лента и разни такива. Доколкото зная ако глобата е над 50 лева може да се обжалва в съда и там шанса да не падне е много малък.

    П.С. На колегата, който кара бавно искм да му кажа, че в Германия бабите карат със 160 по магистралите и със 120 по извънгр. пътища, а жертвите от катастрофи са около 5000 души на година, населението е 80 мил. В БГ при население 8 мил. жертвите са около 1000 души годишно. Значи тук караме по-бавно, а бих казал че пътуваме и доста по-малко, и пак умират 500 човека повече. Просто там като дадеш мигач има някво значение, а когато се включваш в магистрала, движещите се по нея моментално минават в лявата лента, така както си карат с 200, за да те улеснят. А тук си спазваме "предимството" до последно и сме много принципни. Даже не пием капка алкохол, а пък повечето немци, които познавам си пийват и после карат. Разберете, че сляпото спазване на правилата няма да спаси тия 500 човека годишно!

  12. #42
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Да на "запад" използват камери , но защо ли има обозначителни табели ако камерите са стационарни, а ако са подвижни атомобилите са обозначени.....малко цитати, да видим мисля ли правилно:

    КОНСТИТУЦИЯ на Република България

    Чл. 32.
    (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.
    (2) Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи.

    Изклученията от чл.32 на КОНСТИТУЦИЯТА са пресвидени в ЗАКОН ЗА СПЕЦИАЛНИТЕ РАЗУЗНАВАТЕЛНИ СРЕДСТВА
    Чл.14. (1) За използване на специални разузнавателни средства се изготвя мотивирано писмено искане от съответния ръководител на органите по чл.13, ал.1, съдържащо:
    1. пълно и изчерпателно посочване на фактите и обстоятелствата, даващи основание да се предполага, че се подготвя, извършва или е извършено тежко престъпление, които налагат използването им;
    2. пълно описание на извършените до момента действия и резултатите от предварителната проверка или разследването;
    3. установъчни данни на лицата или обектите, спрямо които ще се използват;
    4. срока на ползването;
    5. оперативните способи, които следва да се приложат;
    6. упълномощеното длъжностно лице, което да бъде уведомявано за получените резултати.
    (2) В случаите по чл.12, ал.2 към искането се прилага и писменото съгласие на лицето, спрямо което ще се използват специалните разузнавателни средства.
    Чл.15. (1) Ръководителите на органите по чл.13, ал.1 предоставят искането до председателите на Софийския градски съд и на окръжните съдилища или до упълномощен от тях заместник-председател, а за военнослужещите - до председателите на съответните окръжни военни съдилища или до упълномощен от тях заместник-председател, които дават писмено разрешение за използването на специалните разузнавателни средства.
    (2) Органът по ал.1 се произнася незабавно след получаване на искането, като писменото разрешение и предоставеното искане се връчват на органа, който го е направил.

    П.П. Да не цитирам целия закон – СРС може да се използва само за доказване на тежки престъпления и за националната сигурност, а нарушението на правилата за движение по пътищата не е престъпление или престъпление касаещо националната сигурност.

    От цитираното по горе става ясно, че използваните от КАТ коли с записващи камери без обозначителни знаци , че се праввят снимки и филмиране нарушават КОНСТИТУЦИОННИТЕ ни права на граждани. Не би имало проблем, ако автомобилите с камери са обозначени или на местата където има поставени камери и устройства следящи за спазване на правилата са поставени табели указващи извършването на видео контрол-тогава не се нарушва чл.32 от конституцията защото лицата попаднали в контролирания участък са уведомени, за наличието на снимащи устроиства и навлизането в тази зона се счита за тяхно съгласие за заснемане. Предполагам всеки от Вас е обърнал внимание , че в повечето страни в ЕС са поставени огромни табели указващи , че дадения участък се контролира с камери – направено е точно поради горните причина, а именни за да не се нарушават правата и свободите на гражданите. Считам, че ефекта ще е много по голям ако се постави видеонаблюдение на рисковите участъци, но указано със съответните табели. Ще имат силен превантивен ефект и няма да нарушават основни права на гражданите.

    Напомянм , че наказанията в момента се налагат на база противоконституционна разпоредба на министъра на вътрешните работи.
    Last edited by BatVas; 02-12-2008 at 23:33.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #43
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    ае да ама ако ипревенция нема да има глоби и рушвети
    а нашето закон е така направен че да те гллоби СЛЕД като нарушиш
    а не да те предпазва да не нарушиш - то е ясно че като има табела и патрулката се вижда от 10 км никой не превишава скоростта

    та така
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #44
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Не ме разбирайте погрешно , който ме познава знае , че не се пререждам в насрещното, не минавам на червено и въобще си старая да карам по правилата . Много се дразна че както съм първа кола на кръстовище от ляво и отдясно , о пт релсите се появяват коли, навлизат пред мен и в крайна сметка дори понякога не успявам да мина на зелено защото са мйи попречили 10 нарушителя.
    Замислете се - ако имаше табелка за камера и камера трафика щеше да върви нормално и щяха да се спестят много пари от задръстването предизвикано от нарушители и тарикати - АМА НЕ -КАТ ИСКАТ ДА СЕ КРИЯТ да цакат глоби. Ама това че КАТ са ноложили глоба с какво помаяга да няма задръстване и да няма препоставки за ПТП от изкачащите ми от всякъде нарушители. Дори превенцията с табелите и камерите да спаси един човешки живот или с един инвалид по малко е по-важно от събраните им глоби от 10000 нарушителя заснети ТАЙНО и наказани едва в последствие.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  15. #45

    Default

    Не мога да се сетя в кой брой на Топ Гиър спомена Джеръми, че в един окръг в Англия управата ако не се лъжа е наредила да се махнат всички трафик камери по улиците, защото статистиката за последните години показала, че там се увеличили ПТП-тата в сравнение с преди това.
    Хората просто виждат знака и се шашкат и ставааа...
    Даже пускаха смешни клипчета с примери за това....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •