Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Чувате ли скърцания откакто застудя?

  1. #1
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default Чувате ли скърцания откакто застудя?

    В последния един месец ми се появиха няколко много дразнещи шумове вътре в купето и по специално по корите на вратите, а от тази сутрин някакво гадно постоянно почукване идващо откъм копчетата за климатроника. Също така някъде по окачването има нещо разбито и когато минавам през легнал полицай се чува силно стържене все едно цялата кола се усуква, но в два сервиза ходя и твърдят, че всичко по колата е перфектно. Единия монтьор даже го качих да му демонстрирам стърженето и отговора му беше, че е от праговете, защото и двата имат счупени щипки. Възможно ли е изобщо шум създаван от праговете да го чувам?
    166 2.4 JTD

  2. #2
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    абе някое тампонче ще е заминало отпред, намокри ги като си измиеш колата следващия път и ако спре ще е тва
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  3. #3
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by SoHm View Post
    В последния един месец ми се появиха няколко много дразнещи шумове вътре в купето и по специално по корите на вратите, а от тази сутрин някакво гадно постоянно почукване идващо откъм копчетата за климатроника. Също така някъде по окачването има нещо разбито и когато минавам през легнал полицай се чува силно стържене все едно цялата кола се усуква, но в два сервиза ходя и твърдят, че всичко по колата е перфектно. Единия монтьор даже го качих да му демонстрирам стърженето и отговора му беше, че е от праговете, защото и двата имат счупени щипки. Възможно ли е изобщо шум създаван от праговете да го чувам?
    Абе да не караме една и съща кола?! 1:1 всичко.. даже и праговете хаха
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Cool

    Какво очакваш това е Алфа Ромео за бога
    Всичко в тази кола е измислено перфектно, скърцанията предпазват шофьора от заспиване

    пп скърцането при мен на 5-я километър вече го няма, сутрин докато си намести кокалите и тва е

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Като каза предпазване от заспиване, много ме кефи как като дигнеш на магистралата и звука на бордовия се увеличава
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  6. #6
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Скърца от горната част на предпазния колан, от подглавника на седалката на пасажера и има някакъв шум се едно скърца такелажа на яхта не бях свикнал ама има няква романтика
    Tormentvm In Dvm Demens

  7. #7
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    някакъв шум се едно скърца такелажа на яхта
    Точно! Аз питам защото ще ми е първа зима с нея и честно казано останах малко разочарован от тия поскърцвания, но пък от друга страна тя си е 8-9 годишна и на поне 250 000км та не е като да съм шокиран. Решението е музиката докрай и пей с цяло гърло, пък нека ме мислят за луд по сфетофарите
    166 2.4 JTD

  8. #8
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Спокоино колега моита и в топло време си скарца.Елям отзад от дясно.Нормално.И4 не ми пука макар 4е имам сервиз и треба само да вида кво е.Газ пове4ко дава6 и толкоз.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  9. #9
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Спокоино колега моита и в топло време си скарца.Елям отзад от дясно.Нормално.И4 не ми пука макар 4е имам сервиз и треба само да вида кво е.Газ пове4ко дава6 и толкоз.
    Ще ме спукате от смях бе момчета !!! Да ви кажа и аз поскръцвам наистина от като застудя повечко ! Има отзад под прозореца една жабка с която така и неможах да се оправя и мисля да махна капака и готово !!!

  10. #10
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Е вие ме убихте с тия скърцания!!!! На сегашната ми Алфа скърцат кори по колонките,по вратите,по тавана,пука нещо задната кора,средната духалка нещо ръмжи нервно по светофарите абе дискотеката е пълна и това ме побърква.Мислех на пролет да взимам 166JTD и да се отърва от всичко това,но явно спасение няма! Не съм очаквал,че точно в този раздел ще се говори за скърцания!
    Last edited by Boby; 29-11-2008 at 19:29.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Има си поскърцвания!

    Вчера гледах една Алфа 166 на пазара на Горубляне и като я подкарах - ами като стар гардероб беше! как да купиш такава кола!!! Но въпреки всичко ще си взема!!!! жа жа жа

  12. #12
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    И моита е така-няма страшно.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #13
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Лошото е че всички са така, ако не бяха така нямаше да струват толкоз пара

  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    7500-8000лв не с малко пари за 10 годишна кола!Да е Фиат или Опел да скърца ама 166.... не мога да го повярвам.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    7500-8000лв не с малко пари за 10 годишна кола!Да е Фиат или Опел да скърца ама 166.... не мога да го повярвам.
    7-8000лв ако ти се струват много за 10г кола от тоя клас купи си някоя 7-ца, S-ка или А8 на 10г да видим за колко пари ще я вземеш

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •