Results 1 to 9 of 9

Thread: автоматична скоростна кутия на alfa romeo 147 selespeed

  1. #1

    Default автоматична скоростна кутия на alfa romeo 147 selespeed

    здравейте приятели,
    братовчед ми от испания е закъсал с една alfa romeo 147 selespeed 2000 куб, 2001 г, декември месец,
    някаква помпа на автоматичната скоростна кутия е отказала.
    питах в александра ауто и казаха,че не се продава отделно, а целия блок, цена 8000 лв )
    та въпроса ми е, някой дали е патил, има ли начин да се намери отделно тази помпа, а ако не, къде мога да намеря втора употреба направо цял блок.
    референтния номер е 46806367.
    казали са в испания в сервиза на фиат, че при тях може отделно да се вземе помпата, цената е 2000 евро с работата.
    крайния вариант е и там да се прави, ама нали сме си българи, ако можем да минем по тънко би било добре ))

  2. #2

    Default

    Ако иска да си кара колата направо да я дава в сервиза в Испания, цената коята са дали е добра...

    Всичко друго е временно решение и е ходене по мъките....

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  3. #3

    Default здр

    мерси

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    да почна отначало.....

    първо кутията не е автоматична , а е роботизирана. после в александър ауто не могат да кажат такава цена защото не е такава. помпата за която говориш се намира в левия преден калник и се продава отделно. цената на помпата е грубо около 1000 лв нова.
    ако човекът е грамотен да провери дали помпата е изгоряла или не. защото може да не достига захранване към нея. веригата минава през бушон датчик за налягането. когато налягането е ниско с включва помпата.
    иначе в момента се продава една "селеспийдка" на части( с десен волан е и затова) скоростите и работят перфектно(лично я карах) помпата също. мисля че колегата няма да ти вземе много пари за помпа и дори за робот.
    успех.
    ако е изгоряла помпа- тя се сменя лесно. налягането е ниско при нея
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5

    Default

    мерси много, а някакви координати да дадеш за тази селеспиидка на 4асти?

  6. #6

    Default

    КОЛАТА АКО Е В БЪЛГАРИЯ МОГА ДА ГО РЕМОНТИРАМ.ТОЗИ КАТАЛОЖЕН НОМЕР КОЙТО ДАВАТЕ Е НА ЦЕЛИЯ РОБОТ.МОЖЕ И АКО РОБОТА ИЗПРАТЯТ САМО СЪЩО ДА ГО РЕМОНТИРАМ СТИГА ДА СТЕ СИГУРНИ,ЧЕ ПРОБЛЕМА Е В НЕГО.ВЕЧЕ СЪМ ОПРАВИЛ ДОСТА ТАКИВА ТЕЛ:088====

    такааа
    първо крещиш второ пускаш реклами
    няма да се разберем

    ако искаш да се рекламираш, в което няма нищо лошо, виж какви са условията за това
    Last edited by търтей; 02-01-2009 at 18:14.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Добрич
    Posts
    5

    Default скоростна кутия алфа 147 2.0

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    да почна отначало.....

    първо кутията не е автоматична , а е роботизирана. после в александър ауто не могат да кажат такава цена защото не е такава. помпата за която говориш се намира в левия преден калник и се продава отделно. цената на помпата е грубо около 1000 лв нова.
    ако човекът е грамотен да провери дали помпата е изгоряла или не. защото може да не достига захранване към нея. веригата минава през бушон датчик за налягането. когато налягането е ниско с включва помпата.
    иначе в момента се продава една "селеспийдка" на части( с десен волан е и затова) скоростите и работят перфектно(лично я карах) помпата също. мисля че колегата няма да ти вземе много пари за помпа и дори за робот.
    успех.
    ако е изгоряла помпа- тя се сменя лесно. налягането е ниско при нея
    Моята алфа в последно време ми прави номера. Карам всичко наред паркирам след известно време паля - ни напред ни назад не може да се включи индикатора стой на неутрална паля я отново закачаме я с друга кола и при скорост около 40км. сама си включва на трета и всичко е ок. Гася след паркирането нов старт и отново не включва. След известно време паля всичко е ок. Всичко това го прави без никаква логика и когато си поиска. Моля ако можете да ми дадете някакъв съвет или да ме насочите какво да предприема.

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by difimi-1 View Post
    Моята алфа в последно време ми прави номера. Карам всичко наред паркирам след известно време паля - ни напред ни назад не може да се включи индикатора стой на неутрална паля я отново закачаме я с друга кола и при скорост около 40км. сама си включва на трета и всичко е ок. Гася след паркирането нов старт и отново не включва. След известно време паля всичко е ок. Всичко това го прави без никаква логика и когато си поиска. Моля ако можете да ми дадете някакъв съвет или да ме насочите какво да предприема.
    А ABS модулът как е? Също и датчикът на вала на кутията.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Ако има проблем с АБС-а можеш да караш само на 1-ва и 2-ра, защото управлението на робота не знае с каква скорост се движиш и не дава да включиш на по-висока предавка.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •