Results 1 to 8 of 8

Thread: Чаткане от багажника

  1. #1
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default Чаткане от багажника

    Преди известно време ходих на диагностика и споменах на човека ,че имам вакум в резервоара и той реши да тества някакъв клапан който трябвало да премахва този вакум. Та въпросният клапан го намерихме до акумулатора в багажника с още две черни неща изглеждащи като филтри или нещо такова ,и диагностика го разглоби тоя клапан да чуе дали работи. Клапанът беше ОК и върна всичко на мястото му ,но вакума си остана. (И сега по темата вече) от тогава от там се чува едно леко чаткане като от часовников механизъм и то само при подаване на газ (на свободна чаткането го няма) и мисля ,че спира на определени обороти ,но не съм сигурен (може просто да не го чувам след 3000 оборота от шума на ДВГ-то). Чудно ми е дали диагностика е прецакал нещо? Ако някой знае от каде е тоя шум и как да го премахна да казва ,че взе да ме дразни вече
    Last edited by mochko1; 04-12-2008 at 15:56.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Някакви предположения ???
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3
    започва да се пристрастява element_jori's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    61

    Default

    брат и моита докато вурвеше ми правеше голям вакум на резервара ........ ама нямаше време да проверя от какво е ......... но според мен мойе да е от самата капачка на резевара ..... тя трябва да има клапанче

  4. #4
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Тя капачката си има клапанче но само всмукателно навън не пуска. А това което трябва да неутрализира тоя вакум е едно клапанче в багажника до акумулатора и мисля ,че от там някаде също се връща неизгорелият бензин в резервоара или по точно изпаренията на неизгорелият бензин.
    П.П. Днеска усетих ,че чаткането го има само при натискане на педала на гаста ,дори и на скорост надоло по баира чаткането го няма !?!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  5. #5
    започва да се пристрастява MrakoVesT's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив е града!!!
    Posts
    38

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Тя капачката си има клапанче но само всмукателно навън не пуска. А това което трябва да неутрализира тоя вакум е едно клапанче в багажника до акумулатора и мисля ,че от там някаде също се връща неизгорелият бензин в резервоара или по точно изпаренията на неизгорелият бензин.
    П.П. Днеска усетих ,че чаткането го има само при натискане на педала на гаста ,дори и на скорост надоло по баира чаткането го няма !?!

    здрасти колега и при мене го усетих теч дни тва леко 4аткане като от 4асовников механизъм,преди тва се чудих какво е ама сега ми светна ,нчкой знае ли как се оправя или дали изобщо може ада фиксне

  6. #6
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Това да не е за вентилацията на резервоара? Т. е. за рециркулация на бензиновите изпарения?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  7. #7
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Това да не е за вентилацията на резервоара? Т. е. за рециркулация на бензиновите изпарения?
    Точно това е ,но незнам какви движещи се части има там ,че да издават този звук !?!
    Айде някои да каже какво им в багажника на GTV-то ,какво представляват тея двете черни работи ,мен лично ми изглеждат като филтри да не би да е горивната помпа ???
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  8. #8

    Default

    лошото е, че подребата при ГТВ-то и Спайдера е различна на тези механизми.

    Фаза 2 нямат и филтър...поне не се сменя, то си е филтър-помпа и като тръгнееее...сменяш.

    Фаза едно си има филтър за смяна обаче... поне по каталог.

    Сигурно от помпата нещо издава звук....
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •