Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: е сега вече гризнах дървото

  1. #1
    започва да се пристрастява element_jori's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    61

    Default е сега вече гризнах дървото

    емиии аз да се оплача моита несхто роди ........... та случая е следния прибирам се аз от Етрополе и си карам мн спокоино по магистралата 100 110 (за да засе4а някакъв разход) и няма проблем никакув ...... ноооо на богоров несхто почна да ми чука от мотора та отбих аз и слязох да видя какво става ... не огасих колата .. обаче тя след малко си огасна сама и до там ............ издурпаха ме до лисан ервиз и там сашо и хвърли едно око и вика лошо пич ;( ........... нешто е изчаткал двигателя ............ а наи интересното е че колата е точно след подмяна на консумативи ........... всичко и смених ебати ............ имаси масло селения имаси нови ремъци ролки филтри помпи схаиби и нз си какви там ,,,,,,,,,,,,,, не съм я тормозил ....... как изчатка тоя двигател ? незнам ...................

    та сега седя и трепера да видя какво се ми кажат че и е и какви пари ........................
    ама осештам че изпускам и 8ми и коледа и нова година ........... ама това не ме притеснява дано да се оправи и да е по тънко че ме заболе главата вече

  2. #2
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Мама му ста** колега много много кофти случка! Имам някакви мои си наблюдения,че тия Свин Спаркове след смяна на масло и др глупости винаги дават някакви проблеми!При тебе сигурно не е от това,а има съвсем друга причина кой знае...... Лично мойта след смяна на масло светят абсолютно всички датчици за него ! Желая ти да минеш тънко Успех


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Кофти бате Наистина да се чуди човек, хем всичко е сменено, масълце хубаво и тя да роди АМа няма никой застрахован...каквото е писано това ще да е..
    Дано не е мн пари ремонта и да си караш количката в най-скоро време.

    П.с. Колега не ме стряскай.., че преди има няма 4 дни смених маслото и ме чака път към Рибарица за 8ми Ще пална свещичка
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    започва да се пристрастява element_jori's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    61

    Default

    дано ама няма да е много скоро стото сашо до нова година е зает и се е след това сигурно ............. мерси много ........... свинспарковете нештооооо кекави идват

  5. #5
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Колега колко километра си минал след смяната на маслото ?
    Много лошо така като те предаде колата точно когато най мно'о ти трябва баси късмета скапан .
    Много хора са гръмна ли точно като тебе ,тъкмо сменят масълцето и всичко останало ,и след 100-тина километра мотора се предава тотално. Не искам да те плаша колега ,чак на мен ми стана гадно ,и честно казано колкото повече такива теми чета толкова повече ми е жал за колата и не я ръчкам много ,много.
    Дано не е нещо сериозно и бързо да я оправиш.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Абе каквото е писано, това ще стане. Като я пазиш да не я настъпваш, пак може да се счупи....Това не е гаранция...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    А какво с какво масло беше и какво сложи колега?
    Източеното как изглеждаше? масло..чорба..гняс... в смисъл добре ли е работило???
    Къде го смени?
    То със сигурност не е от маслото разбира се, но преди това нямаше ли някакви "сигнали" колата??? шумове от лагери или проблеми с вървене...нещо??

    Много неприятно...дано всичко скоро е ок!!! Стискам палци!!!

    След всяко лошо нещо идва нещо добро, така че не се отчайвай и горе главата!!!
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    Кофти колега,
    Искрено ти съчувствам, но май повечето сме минали по този път...
    А ако колата я имаш и отскоро, може просто да е била замаскирана и след смяна на маслото... , защото и преди теб подобна кола е карана на мах.
    Далеч съм от мисълта да те успокоявам, защото най- вероятно нама да ти излезе евтино, тъй като сами по себе си тези коли не са евтини за ремонт и поддръжка (особено GTV/Spyder). По това което обясняваш най - вероятно са лагери, но поне дано да се е запазил вала, че и той е...
    Просто някои продавачи, които са толкова безскрупулни, че нямам думи. Преди две седмици на един колега 156-цата също беше родила и като й отвориха мотора беше нещо, което май само в BG и подобни нам бананови републики може да се случи - под лагерите бяха подлагани ламаринки, а не знам как едното бутало е било счупено, но като махнаха сегментите и едно парченце просто си падна...нямам думи...
    Стискам палци всичко да се оправи бързо и от там нататък да и се радваш мноооооооооооооого...
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  9. #9
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Като я пазиш да не я настъпваш...
    Тогава не ти трябва точно тази кола. Вземи си форд и си го пази, ама пък форда и да не го караш се чупи.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  10. #10
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    ако ти е много зле двигатела направо си търси друг и стария го дръж или разпродавай на части
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  11. #11
    започва да се пристрастява jorokulishev's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    87

    Default

    добре дошъл в клуба.
    На мене ми костваше 3500лв но чувам все хубави думи за лисан та можеш да се разминеш и до 2000.Ама сега минах вече 1600км след ремонта и върви идеално всичко си е без грешка даже се отказах да я продавам.
    Успех ти желая и дано не преживееш това което аз преживях буквално я бях намразил тая кола.

    хвърли един поглед ALfa gtv 1.8twi spark малеййй

  12. #12
    започва да се пристрастява element_jori's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    61

    Default

    mi masloto predi towa nz kakwo e bilo ama slojih seleniq 20k takowa mi kza lisan ........ a kolata ne dawashe nikakwi priznaci predi towa nishtooo ........ raboteshe si extra ........ i wurweshe tam ......... az nz kolko trqbwa da wurwqt tiq alfi ........ struwashe mi se 4e ne wurwi mn mn .........predi imah 318 is i to wurweshe dosta powe4e ot alfata mi ....... ama de da gi znam kak trqbwa da wurwqt

    Пиши на кирилица!
    Last edited by trustworthy; 05-12-2008 at 19:48.

  13. #13
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by element_jori View Post
    mi masloto predi towa nz kakwo e bilo ama slojih seleniq 20k takowa mi kza lisan ........ a kolata ne dawashe nikakwi priznaci predi towa nishtooo ........ raboteshe si extra ........ i wurweshe tam ......... az nz kolko trqbwa da wurwqt tiq alfi ........ struwashe mi se 4e ne wurwi mn mn .........predi imah 318 is i to wurweshe dosta powe4e ot alfata mi ....... ama de da gi znam kak trqbwa da wurwqt
    Щом е вървяла колега по-малко от ИС-ка значи наистина май е имала проблем ! (ако говориш за Е36)


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  14. #14
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Колко километра кара с новото масло колега.????? А азе с мойта строшената (ако я чуеш как и трака вариатора ) тея БМВ-та ги пукам едно по едно из града или ги марзи да се дърпат с мене ,или за нищо не стават.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  15. #15
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by jorokulishev View Post
    добре дошъл в клуба.
    На мене ми костваше 3500лв но чувам все хубави думи за лисан та можеш да се разминеш и до 2000.Ама сега минах вече 1600км след ремонта и върви идеално всичко си е без грешка даже се отказах да я продавам.
    Успех ти желая и дано не преживееш това което аз преживях буквално я бях намразил тая кола.

    хвърли един поглед ALfa gtv 1.8twi spark малеййй
    Направо търси да си купиш един цял двигател от някоя катастрофирала например. Аз като изтрещях моя на 145 цата, купих за 850 кинта 1,8 ТС 16 кл- 144 к.с
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •