Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Нямам стоп светлини

  1. #16
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    С тая алфа вече ще се белосвам аз която няма стопове ляв сенник на шофьорската врата панела за командване на стъклата и огледалата лампата която свети и куп други дреболийки за които не е писал във форума.За това се крие кой е,защото до вчера я продаваше.Е вече аз съм човека.И така де тази лампа свети защото е заминала някаква си част на помпата която срувала 300 лева поне така ми каза един господин от София незнам дали трябва да му цитирам името за това ще го запазя във тайна но му доверявам на 100% на пича.Аз съм от Добрич.
    Last edited by teodor80; 20-12-2008 at 18:09.

  2. #17
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    С тая алфа вече ще се белосвам аз която няма стопове ляв сенник на шофьорската врата панела за командване на стъклата и огледалата лампата която свети и куп други дреболийки за които не е писал във форума.За това се крие кой е,защото до вчера я продаваше.Е вече аз съм човека.И така де тази лампа свети защото е заминала някаква си част на помпата която срувала 300 лева поне така ми каза един господин от София незнам дали трябва да му цитирам името за това ще го запазя във тайна но му доверявам на 100% на пича.Аз съм от Добрич.
    Разните дреболийки ги имам , сенник също ако ти е сив салона
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  3. #18
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by EMo0o View Post
    Разните дреболийки ги имам , сенник също ако ти е сив салона
    Пиши ми телефона си на лично да ти звънна.

  4. #19
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    В тая зелена кутийка се командват всичките светлини ако не свети стопа има вътре много транзистори единия е за стопа те са наредени като буквата П по края на платката единия крайния ти е изгорял трябва го смениш той е за спирачките и струва 3,89ЛВ ЧИСТО НОВ един майстор на касетофони колко ли пари ще ти иска да разпои стария и запои новия?
    Днес си поръчах такъв транзистор и във вторник ще ми го монтират.Ако бях утишъл на сервиз вероятно щеше да има "аууу много сложен проблем някъде около 300 лева" щях да чуя приказки.Така де за 10 лева си готов.Ако не знаеш модела пиши и по късно ще ти го напиша точния модел и от къде да си го вземеш.
    п.с. Слизах до самолета и вземах бележката това е транзистора-BTS 409 L 1
    Едно допълнение.Днес ми светнаха стоповете самоче само двата без третия.За всеки стоп си има отделно такова транзисторче аз бях си поръчал два единия резерва ама уви даже не ми стигнаха и сега чакам новата пратка.

  5. #20

    Default

    Колега моля кажи къде точно да намеря тази зелена кутия на Алфа 164

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Едно допълнение.Днес ми светнаха стоповете самоче само двата без третия.За всеки стоп си има отделно такова транзисторче аз бях си поръчал два единия резерва ама уви даже не ми стигнаха и сега чакам новата пратка.
    Колега къде се намира тази пуста кутийка на Алфа164

  7. #22
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Зелената кутия/клюкарката/ се намира под волана. Като свалиш кората, където са бушоните няма начин да не я видиш. Но ако нямаш стопове първо провери стоп машинката на педала, На първата ми 166 се беше счупила вътре пружинката, която замених с такава от химикал. 10 години по-късно работеше перфектно и така продадох и колата.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  8. #23
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Човекът пита за АР164.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Зелената кутия/клюкарката/ се намира под волана. Като свалиш кората, където са бушоните няма начин да не я видиш. Но ако нямаш стопове първо провери стоп машинката на педала, На първата ми 166 се беше счупила вътре пружинката, която замених с такава от химикал. 10 години по-късно работеше перфектно и така продадох и колата.
    Ще те затруднява ли ако я снимаш и ми пратиш снимката тук или на мейл citt@abv.bg и ЧНГ да си жив и здрав

  10. #25
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Човекът пита за АР164.
    Моя грешка не съм видял, но не пречи да погледне стоп машинката.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Моя грешка не съм видял, но не пречи да погледне стоп машинката.
    Погледнах я, в ред е

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    В тая зелена кутийка се командват всичките светлини ако не свети стопа има вътре много транзистори единия е за стопа те са наредени като буквата П по края на платката единия крайния ти е изгорял трябва го смениш той е за спирачките и струва 3,89ЛВ ЧИСТО НОВ един майстор на касетофони колко ли пари ще ти иска да разпои стария и запои новия?
    Днес си поръчах такъв транзистор и във вторник ще ми го монтират.Ако бях утишъл на сервиз вероятно щеше да има "аууу много сложен проблем някъде около 300 лева" щях да чуя приказки.Така де за 10 лева си готов.Ако не знаеш модела пиши и по късно ще ти го напиша точния модел и от къде да си го вземеш.
    п.с. Слизах до самолета и вземах бележката това е транзистора-BTS 409 L 1
    Колега от къде може да се купи този транзистор

  13. #28
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •