Results 1 to 10 of 10

Thread: осветление на таблото

  1. #1
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Default осветление на таблото

    Здравейте колеги , наскоро се сдобих с 155 1,9 тд .Хубава кола , приличен разход и т.н. Обаче има един мого гаден проблем не работи осветлението на климата , на лостчетата на волана , запалката а на таблото с приборите работи осветлението .Пробвах със смяна на крушките ама не става . Та кажете от къде да почна със разглбяването

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by cobra_11 View Post
    Здравейте колеги , наскоро се сдобих с 155 1,9 тд .Хубава кола , приличен разход и т.н. Обаче има един мого гаден проблем не работи осветлението на климата , на лостчетата на волана , запалката а на таблото с приборите работи осветлението .Пробвах със смяна на крушките ама не става . Та кажете от къде да почна със разглбяването

    я пак кажи какво не работи и какво работи

    с климатик или климатроник
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Ако си с климатроник - има на панела за урапвление на климатроника едни 4 диода. Вероятно те са загубили ел. контакт. Реално изглеждат да са запоени и не мърдат, но не дават ел. контакт. Ако ги презапоиш всичко светва . При мен беше това и не само при мен!
    Панела на климатроника се сваля след като свалиш този с чек-панела и часовника. Този с часовника е на 3 винта, откъм пепелника. После панела на климатроника мисля беше на 2 винта. Сваляш го целия, откачаш куплунзите - различни са и няма как да сбъркаш после при обратното качване. Разглобяваш панела и някъде от страната на електронните елементи мисля бяха тия 4 диода. Заедно са като група и би трябвало да успееш да ги намериш!
    Имаше тема със снимки, но откакто хакнаха форума няма снимки...
    Успех!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Ако си с климатроник - има на панела за урапвление на климатроника едни 4 диода. Вероятно те са загубили ел. контакт. Реално изглеждат да са запоени и не мърдат, но не дават ел. контакт. Ако ги презапоиш всичко светва . При мен беше това и не само при мен!
    Панела на климатроника се сваля след като свалиш този с чек-панела и часовника. Този с часовника е на 3 винта, откъм пепелника. После панела на климатроника мисля беше на 2 винта. Сваляш го целия, откачаш куплунзите - различни са и няма как да сбъркаш после при обратното качване. Разглобяваш панела и някъде от страната на електронните елементи мисля бяха тия 4 диода. Заедно са като група и би трябвало да успееш да ги намериш!
    Имаше тема със снимки, но откакто хакнаха форума няма снимки...
    Успех!
    браво браво ) аз за това го питах с какво е , ама не разбрах много много какво не свети
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #5
    скрападжия cobra_11's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Кърджали/София/Благоевград
    Age
    43
    Posts
    103

    Smile

    Извинявам се за по -объркания пост . НЕ светят бутоните на климатроника /показанията за температурата и степен на вентилатора светят /,запалката и лостчетата на кормилната колона . Та ако може да ме светнете от къде идва захранване за тия светлинки /цвят на жицата/ . А другата ми 155 ца свичко си свети и много ме радва . Мерси предварително

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by cobra_11 View Post
    Извинявам се за по -объркания пост . НЕ светят бутоните на климатроника /показанията за температурата и степен на вентилатора светят /,запалката и лостчетата на кормилната колона . Та ако може да ме светнете от къде идва захранване за тия светлинки /цвят на жицата/ . А другата ми 155 ца свичко си свети и много ме радва . Мерси предварително
    точно това което съм описал горе се отнася за осветлението на самите бутони. Иначе дисплея за темп. и скорост на вентилатора са с отделни крушки. Крушките за осветление на бутоните се захранват през тези 4 диода, на контролната платка за климатроника.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    точно това което съм описал горе се отнася за осветлението на самите бутони. Иначе дисплея за темп. и скорост на вентилатора са с отделни крушки. Крушките за осветление на бутоните се захранват през тези 4 диода, на контролната платка за климатроника.
    прав е колегата ама там запояването е ....... аз го правих 2 пъти пък ми писна и си изкарах един кабел от C1 (жълто-черния кабел на най-малката букса) който подава 12 волта към панела когато са включени фаровете и го вързах към едното + краче на крушките (плюсовете са отгоре). от тогава нямам никакъв проблем.
    А за другите светлини първо трябва да си сигурен че ги има че нашите коли са така, една има друга няма
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8

    Default

    Изнамерих една снимка за онагледяване
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails airco_voorkant_575.jpg  
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    принципно си прав обаче аз имам и табло с 2 големи платки дето нямат нищо общо с тази на снимката
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Имаше тема със снимки, но откакто хакнаха форума няма снимки...
    Успех!
    Имам на компа закътани снимки на таблото и светодиодите . Да даде е-майл да му ги пратя.
    + са на 12 те волта минават през 3 или 4 диода последователно свързани ./ има варианти на табло с 3 и с 4 диода./ Проблема не е в светодиодите а именно в тези 3-4 диода. При работа греят и оттам лоши спойки. Диодите са SMD монтаж и помаг само минитюрно поялниче / напр от Конрад - 8Вт /12В за 3лв
    Last edited by kris11; 10-12-2008 at 20:18.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •