Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: защо заключихте темата?

  1. #1

    Default защо заключихте темата?

    Моля темата "Много ме напрашихте бе колеги "да се отвори. Който не иска да не я чете. В спора се ражда истината. Не виждам нищо лошо в това да се спори. Тона в темата не превишава никакви етични норми. Не проявявайте авторитарност.

  2. #2
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Заключих темата, защото след втора страница се превърна в глупав и отдавна омръзнал на всички ни спор дизел vs.бензин.

    И защото разни собственици на 166, които не са вникнали в същността на този автомобил, са решили с тази Алфа да си мерят пишките по светофарите.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  3. #3

    Default

    Смятам, че не се мерят пишки. Според мен тук не става въпрос за светофари, а за концепции. Светофарите са част от нещата и те са най - малкото нещо за тази кола. Все пак когато някой чете тази тема, би могло да направи своя избор какъв тип двигател да избере.

  4. #4
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Заключих темата, защото след втора страница се превърна в глупав и отдавна омръзнал на всички ни спор дизел vs.бензин.

    И защото разни собственици на 166, които не са вникнали в същността на този автомобил, са решили с тази Алфа да си мерят пишките по светофарите.
    Наистина тази тема ме разсмиваше доста , но тя стана наистина много ама много конфликтна и накрая може и да скара някои хора така че според мен е правилно поне за малко да поутихнат нещата и после пак наново !!!

  5. #5
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    ...след втора страница се превърна в глупав и отдавна омръзнал на всички ни спор дизел vs.бензин.
    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Все пак когато някой чете тази тема, би могло да направи своя избор какъв тип двигател да избере.
    Наистина всичко по темата беше казано в първите две страници, така че човек може спокойно да си направи избора. Тъпите заяжданици след това не помагат на избора на човека, а го объркват още повече и на всичкото отгоре го отблъскват от общността на алфистите.


    Quote Originally Posted by pinko View Post
    ...И защото разни собственици на 166, които не са вникнали в същността на този автомобил, са решили с тази Алфа да си мерят пишките по светофарите.
    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Смятам, че не се мерят пишки...
    Мерят се и още как! Всеки си хвали неговото, без и хабер да си има от другите варианти и без грам да се вслушва какво му говорят останалите. Това нито е по темата, нито помага на някого с нещо и на всичкото отгоре е невъзпитано.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  6. #6
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Иаз смятам, че беше правилно да се заключи темата. Наи малкото дебатите се водиха в две теми, а ако някои чак толкоз преритва пуска нова тема - много ма наплашихте...продължение - и си решава проблема.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Тия спорове винаги започват така:
    За 166 по-добрият двг е ...
    и после става една

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    Диагноза JTD... pacho_kardana's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Тия спорове винаги започват така:
    За 166 по-добрият двг е ...
    и после става една
    Тука си много прав.Искаш ли да поспорим малко хахахахаххах.Ще се въздържа от повече коментари за да не прецакаме и тази тема...

    Бог прощава JTD-то НЕ!

  9. #9
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Тия спорове винаги започват така:
    За 166 по-добрият двг е ...
    и после става една
    Напълно вярно ! И както винаги , на всеки неговото си е най-добро и не може да му се обясни друго .. Аз също съм съгласен с това , че темата беше заключена
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  10. #10
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Аз зададох някаде из темите един въпрос на който нито един от форумните 'Капацитети' не ми отговори ,а въпроса беше кой мотор е по голяма родилка ,150 коня старият или 155 новият. Честно казано май не съм срещал тема за гръмнал 150 коньов мотор ??
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  11. #11

    Default

    Колеги, смятам, че съм длъжен да се включа в темата, която открих. Навярно имате право, но в шоуто, което се получи, след пресяването на боклука остават факти, които затвърждават от една страна познатото, а от друга обновяват не толкова известното за всеки един от нас. Някои карат алфи, други са алфисти. Светът е шарен. За мен лично беше интересно. Ако модераторите преценят да изтрият темата, която открих.
    Last edited by old alfist; 17-12-2008 at 01:03.

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Аз зададох някаде из темите един въпрос на който нито един от форумните 'Капацитети' не ми отговори ,а въпроса беше кой мотор е по голяма родилка ,150 коня старият или 155 новият. Честно казано май не съм срещал тема за гръмнал 150 коньов мотор ??
    Той 150 коньовия е по-новия при 166.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Аз зададох някаде из темите един въпрос на който нито един от форумните 'Капацитети' не ми отговори ,а въпроса беше кой мотор е по голяма родилка ,150 коня старият или 155 новият. Честно казано май не съм срещал тема за гръмнал 150 коньов мотор ??
    Тези три мотора всъщност са еднакви като разликите са в инжекционите и смукателните колектори и катализаторите, и сегментите на едните май са по тънки от на другите ( за последното не съм сигирен дали при 2,0 е така) Една от причините за "раждането" е бедната горивовъздушна смес но не мога да ти кажа при кой двигател как се движат стойностите а другата причина е маслото -каране с високи скорости (високи обороти) продължително време и неподходящо масло другото е разни запушвания от неправилно стопанисване и ненавременна смяна на маслото
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  14. #14
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Тези три мотора всъщност са еднакви като разликите са в инжекционите и смукателните колектори и катализаторите, и сегментите на едните май са по тънки от на другите ( за последното не съм сигирен дали при 2,0 е така) Една от причините за "раждането" е бедната горивовъздушна смес но не мога да ти кажа при кой двигател как се движат стойностите а другата причина е маслото -каране с високи скорости (високи обороти) продължително време и неподходящо масло другото е разни запушвания от неправилно стопанисване и ненавременна смяна на маслото
    Баце не се хаби ням смисъл, аз 100пъти съм го обяснил това, но почват едни въпроси. Кои квото иска да купува, но за стара 166 е по добре да се избягва Т.С-а освн ако не и се направи веднага профилактика.

  15. #15
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    За Стара Кола По-Добре Да Се Избягва Дизел
    166 TS 2.0 1999 ГИ

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •