Results 1 to 5 of 5

Thread: Охладителна система на Алфа Ромео 33

  1. #1

    Default Охладителна система на Алфа Ромео 33

    Здравейте от мен колеги...Приветствам ви за хубавия форум,който сега съм сигурен че ще ми свърши страхотна услуга...
    Става дума за следното...Попадна ми от един приятел алуминиевия радиатор с ел.перката от 33 1,5 боксер и реших да усъвременя своя Москвич 2140...Радиаторчето сякаш е правено за Москвича-пасна супер...За казанче позлвам от Алеко...Имам малко въпроси само....

    1.От къде се пълни системата...Стария ми радиатор си имаше капачка-този няма...Имам казанчето от Алеко и смятам да сложа щуцер на радиатора и да си го направя да се пълни откъм казанчето...Не знам как ставаше в Алфата,но съм решил да го правя като Алеко...Дали ще стане какво мислите-според мен работата е готова

    2.Гледам за перката си има датчик...Интересува ме на колко градуса включва перката...На моя автомобил за нормална се води температура от порядъка на 80-100,но моя лично винаги си е работил на 80-82 при нормално каране...Та на колко градуса бачка при Алфата да не ми направи беля този вентилатор...
    Uno 1.?i EX
    Tipo 1.?i

  2. #2
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default Re: Охладителна система на Алфа Ромео 33

    Quote Originally Posted by white_shark

    1.От къде се пълни системата...Стария ми радиатор си имаше капачка-този няма...Имам казанчето от Алеко и смятам да сложа щуцер на радиатора и да си го направя да се пълни откъм казанчето...Не знам как ставаше в Алфата,но съм решил да го правя като Алеко...Дали ще стане какво мислите-според мен работата е готова...
    системата се пълни от разширителния съд и се обезвъздушава сама

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    ето и самата охладителна с-ма:
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4

    Default

    Ясно...Ще си навия аз щуцера,защото при мен идва друго като го събирам с чуждо казанче...
    Само този датчик не намерих кога включва турбината
    Uno 1.?i EX
    Tipo 1.?i

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София&Пловдив
    Posts
    25

    Default

    Перката на мойта се включва при температура 83-84С на водата в казанчето
    ALFA 33 1.7IE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •