Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Вибрира ми предния джам......

  1. #1

    Default Вибрира ми предния джам......

    ......да бе, правилно сте прочели, от известно време при скорост над 130, и леки неравности по Тракията, от предната конзола чувах странен дразнещ шум......Днеска когато случайно намалях звука на антирадара и трябваше да си подпра ръката на предния джам и тогава го усетих......чак се уплаших.....вибрацията е поне милиметър и нещо......правеше ми впечатление че като натисна прозореца отвътре навън и той поддава, но чак притеснения нямах за това.....но сега при тая скорост като го натиснех навън и в купето се появява свистене - ясен признак че уплътнението куца......как е захванат при вас - гледам че задния джам е обримчен с една дебела вътрешна ивица черен силикон освен стандартното гумено уплътнение.....иначе вода не пуска......
    Да ходя на джамджия ли?????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2

    Default

    да колега колкото може по скоро
    не си първия.ПИШИ КАКВО Е НАПРАВИЛ ДЖАМДЖИЯТА

  3. #3

    Default

    Баси цирка.....са и стъклар трябва да търся.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Баси цирка.....са и стъклар трябва да търся.....

    Най-вероятно ти е сменям и някой си е оставил ръцете...Виж ако имаш каско някак да прекараш нещата през тях Леко пукване и т.н.. ти си решаваш
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  5. #5
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Сигурно е сменян. Удряш му един чук и тичаш при каското. Сменят джамове за 4 часа по принцип и е около 160 лв. с преместване на стикерите.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  6. #6
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Човека няма каско ко прайм. ники тярбва да се види дали не е от водача на стъклото нечо или от захващането на планката която го движи към стъклото имаже една дъпка дето влизаше планката но се стягаше и с болтче. да се огледа да не е нещо разхлабено.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  7. #7
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Човека няма каско ко прайм. ники тярбва да се види дали не е от водача на стъклото нечо или от захващането на планката която го движи към стъклото имаже една дъпка дето влизаше планката но се стягаше и с болтче. да се огледа да не е нещо разхлабено.
    Съжалявам, но на мен познанията ми стигат до тук и с толкова можах да помогна. Радвам се, че ти имаш познания по въпроса и успяваш да помогнеш.
    Поздрави.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  8. #8

    Default

    Каско посмъртно няма да си направя.....иначе отвън се вижда само един мижав уплътнител, дето като го подфана с нокът и лъсва ръба на джама......когато отвътре навън натисна дори и леко, и поне 1-2 милиметра е луфта, ама все си виках че ще карам по бързичко, и вятъра ще го натиска.....ама ще трябва да се прай......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не разбрах в коя зона мърда?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    започва да се пристрастява stanislav.iliev's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    blagoevgrad
    Age
    35
    Posts
    39

    Default

    колега аз на бързата фастра и чупих април месец стъгкото от нерви понеже играех тенис на голема жега и преди 1 ден бех мн свалил кръвното и тамън почнах да играя и пак ми падна не мога да мръдна и като ми мина качвам се в колата и един як тупаник на предното и се напука целото и после 150 кинта

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Не разбрах в коя зона мърда?
    Най - горната.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А има ли начин отвътре, откъм купето, да погледнеш дали е залепено като хората? На мен не бяха го залепили, но беше в единия ъгъл и се виждаше след сваляне тапицерията на колонката.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    А има ли начин отвътре, откъм купето, да погледнеш дали е залепено като хората? На мен не бяха го залепили, но беше в единия ъгъл и се виждаше след сваляне тапицерията на колонката.
    Ми аз мисля че не е лепено, а има само някакъв уплътнител - независимо от левия или десния горен край ще натисна, все луфта е един и същ....с какво ги лепят бре.....чесно казано предпочитам само да си го направя.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    По принцип със силикон ги лепят.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #15

    Default

    Е да, въпроса е какъв - гледам че задния джам има някакъв черен, но не ми се вярва да е такъв дето да го има във всеки Практикер или Бриколаж.....макар че може и да греша.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •