Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Алфата ми не иЗка да върви

  1. #16
    започва да се пристрастява iavorpalazov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    36

    Default

    Може и на колата нищо да и няма,но преди карах Тигра 1.6 и от 100км. на 5-та се осещаше тягата и без претиснения си ускоряваше боста прелично.Двете коли имат точно 3 коня разлика и мойте очаквания за колата бяха че ще върви колкото Тиграта (която е 1000кг.).Ясно ми е също че не само конете са определящи за ускорението,но поне в ниските мислех че ще е доста по добра.Все пак диагностиката ще си покаже.

  2. #17
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by iavorpalazov View Post
    ....,но поне в ниските мислех че ще е доста по добра.......
    От тук ти идва заблудата че колата ти не е наред
    В деиствителност нещата са точно обратното!
    ааа и не очакваи алфата да се придвижва по-бързо от тиграта,защото няма да стане-говоря КОНКРЕТНО за твоя пример
    146 Turbo

  3. #18
    започва да се пристрастява kai77's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Русе
    Age
    46
    Posts
    82

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    От тук ти идва заблудата че колата ти не е наред
    В деиствителност нещата са точно обратното!
    ааа и не очакваи алфата да се придвижва по-бързо от тиграта,защото няма да стане-говоря КОНКРЕТНО за твоя пример
    колега и моята алфа нещо не иска да върви 1,6 t.s,не набира веднага,като прекъсване се получава нещо,в сервиз ходих проблем в TPS-датчика правиха го нещо но бил за смяна-пак си е така колата. като откриеш проблем аре кажи ми да видя да оправя и моята благодаря

  4. #19
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Аз съм със същия мотор и според мен колата си върви екстра за кубатурата си. В тоя клас толкова. За повече търси детелинката. И за накрая ще си позволя да се самоцитирам от една друга тема:
    "Тук всички сме високооборотни фанатици...."
    The greatest of all scientific hobbies!

  5. #20
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Тиграта е 1000кг, 146-цата е 1135кг и е по-високооборотна. На 5-та и аз не изпреварвам с 1.6TS, освен, ако не карам с 120км/ч поне.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #21
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ей за това ви обичам всичките!Големи гавраджии сте и не ви пука от нищо.Като не върви на 5-та,шибни и 4-та и всичко е наред.Бохемска работа.Колега,сред целия спам,имаше и едно две разумни предложения.Моята е малко по слаба от твоята,но като я напъна на 5-та, след 80 км/ч се набира много удовлетворително.В диапазона 60-180 на 5-та нямам пропадания.За това си виж ауспуха,преведи си го запушен,въздушен филтър-същото и компресия на цилиндрите.Това е по-простото и по евтиното.ДЕ битомери и други простотии - после.Вероятно причината е по-прозаича.Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #22
    започва да се пристрастява iavorpalazov's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    36

    Default

    Това от 100км на 5-та го направих просто за да сравня двете коли,това не означава че карам така.И аз си я ръчкам как си требе.Просто разликата в конете е минимална а вървежа усетливо различен.Все пак благодаря на всички за мненията.
    Кажете ми сега за тая детелинка ,кво означава,че имам една отзад отляво (предполагам слагана допълнително).


    П.С. Тепърва навлизъм в Алфа света и не съм много наясно с тея колици.

  8. #23
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by iavorpalazov View Post
    Това от 100км на 5-та го направих просто за да сравня двете коли,това не означава че карам така.И аз си я ръчкам как си требе.Просто разликата в конете е минимална а вървежа усетливо различен.Все пак благодаря на всички за мненията.
    Кажете ми сега за тая детелинка ,кво означава,че имам една отзад отляво (предполагам слагана допълнително).


    П.С. Тепърва навлизъм в Алфа света и не съм много наясно с тея колици.
    За съжаление колега си прав за вървенето, алфа и изобщо всички италиански бензинови НЕтурбо мотори се славят с лоша еластичност. Демек искат си обороти. А специално 1,4ТС още повече.

    Детелинката се слага само на топ-версиите - за 145 на версия 2.0ТС или иначе казано QV - quadrofoglio verde (зелена четирилистна детелина). Те имат също и на праговете. При опел приблизителния еквивалент е GSI.

    Твойта определено е слагана допълнително.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  9. #24
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    здравейте колеги едно питане имам! не ми светва чека при контакт и кода там проблема е в захранващия кабел но чека неще да светне някой с някакви идеи или подобно преживяване кято моето

  10. #25
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    как ще и вкарам трета и в червено другите ще са спрели един път на околовръсния я вкарах в червено на 3-та и 4-та 8 коли изпреварих за 800 м и след една седмица нов двигател хихи

  11. #26
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Колега отиди при някой който разбира от туин-спаркове да погледне правилно ли е зацепена и като изпреварваш ... Ниска предавка и сичката газ ... Ще останеш изненадан ... Относно теглото 145-цата тежи 1240 кг. Проверено няколкократно

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  12. #27
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Незнам преди да се случи това с двигатела че да протече масло през втори цилиндър колата без центровка спокойно развиваше за един км 140-150 но уви от некадърници стигнах до нов двигател

  13. #28

    Default

    ми то форума е за това да се ползва по същество

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  14. #29
    запален алфист
    Join Date
    Jan 2015
    Location
    софия
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    ми то форума е за това да се ползва по същество
    след инфото което ти дадох невиждам конкретен отговор информация която да ми помогне не че съм очаквал

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •