Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Не пали.....

  1. #1
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Unhappy Не пали.....

    Здравейте...тъкмо ме издърпаха до вкъщи ....
    Имам следният проблем..и се надявам някой да знае от какво може да е...
    Та....тръгвам аз с колата и жената....и какво ... поредното "бум" от газовата уредба....и си викам...нормално не е за първи път...обаче.... след 20-30 метра оборотите взеха да падат и точно на сфетофара..угаснах...опитах да запаля успях...но оборотите едва се държаха...колкото да мина светофара и да отбия някъде да не преча на движението..повече не запалих след това....
    Първо си помислих....че може да нямам газ...и сипах 5-6 литра бензин....но...не!Сега тя не пали нито на газ,нито на бензин и свети само един индикатор,който показвам на снимката...казаха ми,че този индикатор показва някакъв проблем и че нещо е "гръмнало",ама това и сам се досетих....друго не знам...
    Изобщо не съм много разбиращ от тези неща...и се надявям някой да ми помогне и да каже какъв може да е проблема.Благодаря ви предварително.


    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  2. #2

    Default

    колега този индикатор е за диузите на инжекциона.вазможно е да има враска с ламда сондата но не сам сигурен.закачете я на комп и схте си покаже завалииката.

    Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark

  3. #3
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 16:26.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #4
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Веднага ще бъдат зададени няколко въпроса.Първият ще е каква е колата,вторият - каква е газовата уредба.Другите ще видим какви ще бъдат.
    А! Видях че е боксер - къде гледах преди малко!!!!Да не сте карали с минимално количество бензин дълго време?Описаната случка много прилича на това което ми се случи и на мен.В крайна сметка газта беше свършила,бензиновата помпа - също.
    Да...Боксер е....газовата е Ловато...конвекционална...или както се нарича...и да...2-3 седмици не е карана на бензин...но защото беше в сервиз да я чукат и боядисват....а за газта...вчера заредих 11 литра...а съм минал 20 км...надали няма газ.... и както казах не пали нито на газ,нито на бензин....

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  5. #5
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Започни от наи-лесното-Огледай дали всички въздуховоди са си на мястото! от "гърмежа" много често изкачат маркучи,или вакумчета. филтърната кутия здрава ли е?
    146 Turbo

  6. #6
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 16:32.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #7
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Ако случаят е като моят няма и да запали докато не заредите газ или не смените бензиновата помпа.Ако сте карали със светната лампа за резервата и стрелка на нулата вероятно помпата Ви е последвала моята.
    Аз при това запалих на бензин,изчаках да загрее и превключих на газ.И като свърши газта - изненада-а-а-а.Не върви на бензин.Като изкарах помпата и я разглобих четките се бяха омазали с пластмасата на капачката.При последвалите експерименти установих че и трябва по-малко от митута работа на сухо за да се скапе.Моята случка беше лятото и с "довличане" до газостанцията частично реших проблемът.Сега при тия температури.... ще се наложи да сменяте помпа май.И ако се окаже че това се е случило потърсете газаджията си да ви сложи реле което да спира помпата когато сте на газ.
    Разбирам....но и доколкото разбрах ти си можел поне на газ да палиш....а аз и това не мога след тази детонация..

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  8. #8
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    В никакъв случей неслагай реле да ти спира бензиновата !!!
    Когато си на газ бензиновата помпа нарочно неспира за да циркулира бензина и да охлажда дюзите , инък се преебават !
    Както каза колегата по-горе провери си щателно въздуховодите и филтъра !
    Вакумите също ! Извади си свещите и ги почисти !
    Има един кабел дето газаджиите са го увили на някой от кабелите за свещите ,да не си го отвил , провери го !
    Като запали , карай отвреме навреме на бензин и си сипи добарка за почистване !

    Успех !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  9. #9
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 12-02-2019 at 16:33.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #10
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Мисълта ми е че може детонацията да е била предизвикана от свършваща вече газ.
    Да,но както споменах при мен детонацията може би не е предизвикана от това,поради това,че надали съм изхабил 11 литра газ за изминати 20км.

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  11. #11
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by Litex View Post
    Да,но както споменах при мен детонацията може би не е предизвикана от това,поради това,че надали съм изхабил 11 литра газ за изминати 20км.
    Ако не се оправиш до Вторник можеш тогава да минеш покрай сервиза да я погледнем.Под О-пет,СС ЕКСПРЕС.
    Прецени и реши.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  12. #12
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    колега, един приятел имаше същия промблем и при него токо в движение му се беше случило, оказа се датчик на коляновия вал, смениха му го за 30-ина лева и колата е ок
    така че кажи на някои да ти погледне датчика

  13. #13
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    RPM датчика няма отношение кам детонациите , иначе ако неработи наистина няма да пали !
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    66

    Default

    тоя "взрив" може да предизвика изхвърляне на въздуховоди, но и на свързващата тръбичка на МАР сензора! и тя е свързана за всмукателния колектор където е бил взрива ! а МАР-а определя пълненето ,а от там и паленето .може да е излязла и тръбичката за дозиране на газа щом е конвенциална/обикновена/ АГУ.да я погледне специалист!

  15. #15
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    помпата беше сдала багажа....
    Благодарности на Xtrime7 за бързата реакция и решаването на проблема за отрицателно време.
    Весели празници на всички и всичко добро.

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •