Results 1 to 8 of 8

Thread: Да ви питам за една 166-ка в мобиле.бг

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default Да ви питам за една 166-ка в мобиле.бг

    Здравейте! Оня ден се разоходих до Перник да разгледам следната машинка: http://www.mobilen.bg/pcgi/printdet....29420432097201 Все още е като оферта и не всички могат да я видят. Накратко колата е 2002-ра JTD с новия мотор 150к.с. Беше студена, проверих маслото - черно, до около средата на щеката е нивото. Дадохме ток, запали без никакъв дим или каквото и да било. Много равномерно и тихо ми се чу, че работи петака отвън, НО като се затворих отвътре неприятно и силно ревеше на празен ход. От какво би могло да е това. Волана беше извит в крайно дясно, като погледах в десния подкалник ми се стори, че имаше някакъв теч, но колата беше паркирана на тревата, педала на съединителя беше потънал и нямаше как да я преместя и покарам, за да видя по-ясно. Търговеца я беше внесъл току-що и нищо по нея не бе пипнато все още. Каза, че ще ми се обади като оправи съединителя. Моля да ми кажете какво да гледам най-вече следващия път. Някакви болки, съвети... Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 164 Super 2.5 TD '97

  2. #2

    Default

    Ами най-важното искай да я покараш и я понастапи.Заради турбината.Ако можеш да усетиш дали наистина е сменил съединителя.НАй-вероятно ще потропва от горните носачи.Загледай се дали не са хвърляли с мистрията кит.Виж дали работи дисплея/радио/sd/навигация.Ако иска код питай дали го има на картонче.Провери в багажника над акумулатора дали ги има нав и sd.Ако може някои да кара зад теб да види да не е посукана.Иначе за двигателя си е късмет.А съм сигурен че няма да иска да ходите в сервиз да я погледнат.Иначе колегите ако им се пише може да ти дадат по-изчерпателни съвети.За километри може да са реални може и да не са.Общо взето,главата в торбата и се моли да не налапаш....Може и на място да стиснеш маркуча на турбината да усетиш дали надува.Има още много чалъми.Колеги дайте съвет на момчето...

    П.П Успех ако си решил твърдо

    О сега видях че е от пакистан/без да се засягаш ако си от Перник/.Мое лично мнение:от там няма и велоаргометър да си купя!
    Last edited by Linkestis; 21-12-2008 at 21:23.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    Май е закупена на безценица от Италия, нищо че е 2002-ра. Занимавал съм се с търговия на коли оттам и знам, че хубавото си има цена и никой не продава на безценица, освен ако и няма или и е нямало нещо. Там ремонтите не са евтини, а понякога хората се заблуждават и се отказват без да подозират, че може да е нещо по-дребно. Доколкото гледах наскоро най-евтината такава в autoscout е 4800 евро, в мобилето има само 2 сребристи с всичките екстри и са обявени на почти 13 000лв. Мисля си, че най-вероятно е станало нещо със съединителя и бившия собственик да я е обявил за продан на изгодна цена и затова такава разлика да се получава. Изглежда апетитно преложението, знам че си е рисковано и може да последват скъпи ремонти.
    Alfa Romeo 164 Super 2.5 TD '97

  4. #4
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ...Ако иска код питай дали го има на картонче...
    Независимо дали иска код или не, ти си поискай картончетата - трябва да има 3 бр., ако наистина е с навигация. Без картончетата е драма и трябва да си калкулираш разходите.

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    За километри може да са реални може и да не са.Общо взето,главата в торбата и се моли да не налапаш....
    Недей да си слагаш главата в никаква торба. На този мотор могат да се проверят реалните километри като се прочете компютъра. За целта или я водиш в сервиз, или викош някой, който има нужната техника да го провери на място.

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ...О сега видях че е от пакистан/без да се засягаш ако си от Перник/.Мое лично мнение:от там няма и велоаргометър да си купя!
    Няма никакво значение Перник, Дупница, Горубляне или автокъща. Мошениците са навсякъде. Колата може да е закрепена още в Италия, може да е направено и у нас (пак казвам без значение в кой град или село). Единственото, което има значение е да установиш реалното състояние на колата. А това става най-добре в сервиз.

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ...Иначе за двигателя си е късмет.А съм сигурен че няма да иска да ходите в сервиз да я погледнат...
    Недей да разчиташ на късмет. Това е скъпа кола и ако разчиташ на късмета си, може да ти излезе двойно. Намери начин да я закараш в сервиз. Ако не можеш да я вкараш в сервиз, по-добре не я взимай. Плати за пълен преглед на ходовата част и диагностика на двигателя и прочитане на данните от компютъра - това ще излезе 50-тина лева.

    Читави сервизи са:

    Екстрийм тунинг http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=9045

    и

    Вантотрейд http://www.vantotrade.bg/index.php?T...7&x10000_ID=77

    Сигурно има и други читави, но аз не съм им ползвал услугите. Затова препоръчвам тези, които съм ползвал и съм сигурен, че са читави.
    Last edited by Коки; 22-12-2008 at 11:35.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    61

    Default

    A в Перник може ли да ми препоръчате някакъв добър сервиз(адрес)?
    Alfa Romeo 164 Super 2.5 TD '97

  6. #6
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Мислиш ли, че не са комбина със всички сервизи.
    Поне аз не бих отишъл там в сервиз.

  7. #7
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by StreetGlow View Post
    A в Перник може ли да ми препоръчате някакъв добър сервиз(адрес)?
    Не е въпросът да идеш в "добър" сервиз, а в сервиз, който освен че е добър, има и необходимия софтуер за диагностика на Алфа 166, а също и има хабер от тия коли. Обади се в тия двата сервиза, питай как работят по празниците (Ванто от утре почива и отваря чак в понеделник, така че остава Екстрийм Тунинг) и се разбери с тях кога могат да те вземат.

    Може да пробваш и при Лисан: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=25984

    Не съм ходил при него, но чувам добри отзиви. Не знам и с какво оборудване разполага, но се обади и питай.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #8
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Абе стига сте ги рекламирали хубавите сервизи щото после не мога да се вредя
    Шегичка де, а иначе по темата - задължително предварителна уговорка в някой от препоръчаните сервизи, където им знаят болките на такива коли. Да не ти каже майстора - това да не беше ония коли дето номера им е от едната страна
    Ако продавача няма притеснения за колата нищо не му пречи да дойде и до София.
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •