Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с алармата

  1. #1
    ЗаРиБеНа АлФиСтКа hell_cat's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Велико Търново
    Age
    37
    Posts
    64

    Default Проблем с алармата

    Здравейте, някой ще ми каже ли къде се намира алармата на ГТВ-то и как мога да я дезактивирам, освен с ключето за алармата, тъй като го нямам. До днес си мислех, че нямам аларма, че е махната, но акумулатора ми падна и тъй като не намерих кабели, реших да сменя акумулатора и да запаля с друг. Но като закачих другия акумулатор и писна една аларма...ужас и не можах пак да запаля, тъй като явно алармата блокира запалването. Явно се е активирала след като съм разкачила клемите и са се нулирали датчиците. Сега се налага да махна алармата, но н е знам как, някъде под скорустния лост ли е или на друго място?
    ZaRiBeNa FeNkA

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Оригинални аларми по наще таратайки май няма. Повечето ги монтират при таблото с бушоните под волана. Мисля ще ти трябва някой алармаджия да я махне.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Оригиналната аларма (ако я има) се намира под/зад левия фар. И на нея има ключалка за изключване.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  4. #4
    ЗаРиБеНа АлФиСтКа hell_cat's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Велико Търново
    Age
    37
    Posts
    64

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Оригиналната аларма (ако я има) се намира под/зад левия фар. И на нея има ключалка за изключване.
    И аз това гледах в сервизната книжка, че има нещо до фара, но не се вижда добре къде точно, но аз това казах, че ключето с което се изключва не е в мен. Та идеята ми беше как мога по друг начин да я изключа...да драпна кабелите или нещо такова...ако някой ги знае каде са на оригиналната.
    ZaRiBeNa FeNkA

  5. #5
    започва да се пристрастява nikolaiooo's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Оригинални аларми по наще таратайки май няма. Повечето ги монтират при таблото с бушоните под волана. Мисля ще ти трябва някой алармаджия да я махне.
    Аз съм си с оригиналната аларма и вече 2 години си бачка идеално. Иначе много хубаво са я направили с релефна емблема.
    gtv 2.0t.s.

  6. #6
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Не знаех ,че има такова чудо
    hell_cat за всеки случай погледни под волана дали няма афтър маркет аларма.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  7. #7
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by hell_cat View Post
    ........ Та идеята ми беше как мога по друг начин да я изключа...да драпна кабелите или нещо такова...ако някой ги знае каде са на оригиналната.
    Ми кабелите са там.
    По начина на задаване на въпроса, съдя че няма да се справиш сама..., така че по-добре викни някой колега да я изключи.

    П.П. "колега" имам предвид не шофьор а ел.техник.
    Успех.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  8. #8
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    48
    Posts
    622

    Default

    Дай ми ако обичаш, годината на производство на колата и модела на фабричната аларма която ти е монтирана. Би трябвало да ти е записана някъде в документите, оунър мануала наример и да представлява нещо от рода на META system M99t.
    Предварително мога да те посъветвам да извършиш следната процедура (ако си сигурна, че ти е оригинална (сток) алармата):
    Задръж бутона за заклчване за 80 секунди и го освободи. Изчакай докато лед светлината на дистанционното изгасне. Това би трябвало да дезактивира алармата. Ако сработи метода, използвай го и за активиране на лармата. И още нещо, ако алармата ти е оригинална, тя не е монтирана под фара, иам предвид модула на алрмата не сирената, а е монтирана зад таблото вътре в купето. Казвам ти го за да се ориентира по-лесно колегата "алармаджия" ако се наложи.
    Last edited by leshoiad; 11-12-2009 at 23:07.
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •