Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: спортен филтър и монжаж при GTV

  1. #1

    Default спортен филтър и монжаж при GTV

    колеги ще помоля който от вас е със спортен филтър нека да пусне информация за марката му начинът по който е монтиран и аксесоарите по него като: тръби маркучи колена термощит и т.н по възможност снимки и информация от къде е закупено всичко.мисля че темата ще е интересна и ще бъде полезна на много от нас.като за начало на мен.мерси предварително на всички.поздрави и весели празници на всички отзовали се по темата.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #2
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Аз съм с K&N риплеисмънт и не ти трябват никакви допълнителни работи. Само дето след пръчката го чаках 1месец докато пристигне.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  3. #3

    Default

    колега промени ли се доста звука то за вървежа е ясно че няма какво да се промени.аз се двуомя за конус или реплейсмант и можеш ли да споделиш от къде го поръча за да мога и аз да си поръчам и кви пари ти излезе.мерси предварително
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #4
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    колега промени ли се доста звука то за вървежа е ясно че няма какво да се промени.аз се двуомя за конус или реплейсмант и можеш ли да споделиш от къде го поръча за да мога и аз да си поръчам и кви пари ти излезе.мерси предварително
    звука идва от конуса!
    с риплейсмента (аз съм с такъв) разлика в звука няма
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  5. #5

    Default

    и аз така мисля и ще поръчвам K&N конус а колко търсих докато намеря от къде да поръчам точно такъв.а ако бучи много в купето ще си върна оригиналния и така.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #6

    Default

    та момчета от каде може да се поръча хубав конусен спортен филтер
    GTV-power

  7. #7
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Импас 576-Черни връх(София)-някой си там...намери го в Google-то
    Имат всички видове филтри на K&N,поне ги имаха,аз бая филтри съм накупил от там,мом4ето даже ми правеше и отстъпка....Свържи се и ги помоли за наложен палтеж
    02.9625706http://www.impas56.com/tuning.html
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  8. #8
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    JR също са качествени спортни филтри, а цената им е доста по-ниска от K&N. Внася ги хеед ауто
    GTV

  9. #9

    Default

    аз съм с КН конус от импас а цената му е 145лв универсален
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10

    Default

    Колеги какви са ви впечатленията кои филти са по добри, едно приятелче ми похвали филтрите на SPARCO каза че алфата запо4нала да варви доста по добре в ниските обороти за разлика от с обикновения филтър при които е доста тромава преди да влезе в високи обороти
    GTV-power

  11. #11
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by stifwar View Post
    Колеги какви са ви впечатленията кои филти са по добри, едно приятелче ми похвали филтрите на SPARCO каза че алфата запо4нала да варви доста по добре в ниските обороти за разлика от с обикновения филтър при които е доста тромава преди да влезе в високи обороти
    Всеки хвали своето,K&N остава най-доброто,те за това са и толкова скъпи...твоя работа ма тея глупусти със спаркото....каквото и да слжиш ще глъхне в ниските,ако не направиш по-богата смес.Все пак целта на тези филтри не е звук,ами по-голям поток от въздух.Без допълнителна намеса
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  12. #12

    Default

    моето мнение е че какъвто и да сложиш разликата е само в звука а може би с чип и хубав филтър вече ще има ефект но според мен на атмосферка само бучи.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Аз на мойто съм с реплейсмънт и звука се промени доста - за вървежа според мен има малко разлика щото тоя мотор иска доста въздух след чипа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    По реални Дино тест диаграми след поставянето на "спортен филтър" мощността на МПС-то се увеличава с невероятните 1-2 к.с и то само въвъ високите обороти
    е пак е нещо колега защото аз си мисля че и толкова не качва даже.и то поставен както трябва най вероятно.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •